MADEIRA

POILSINĖS KELIONĖS

Madeira – vaizdingai dramatiška, egzotiškomis spalvomis trykštanti ir ištisus metus Atlanto vandenyno saulės šildoma žaviausia Portugalijos sala, tai vieta, kurioje laikomasi visų subtropinių atostogų pažadų. Atlanto perlas, amžinojo pavasario sala, žydintis Atlanto sodas…Madeira tikrai nusipelno visų savo epitetų. Jos lankytojai ir vietiniai gyventojai jaučia meilę šiai mažytei vulkaninės kilmės salai, kuri siūlo tiek daug.

Ši magiška sala nuo Afrikos krantų nutolusi apie 500 km, tuo tarpu nuo Europos ją skiria apie 1000 kilometrų. Įprasta kalbėti apie Madeiros salą, tačiau iš tikrųjų tai visas salynas. Po Madeiros didžiausia yra Porto Santo sala (apie 40 km nuo Madeiros) su nuostabaus grožio paplūdimiais. Salynui priklauso ir dvi mažesnių salų grupės: Ilhas Desertas ir Ilhas Selvagens.

Kupina nuotykių ir atradimų

Madeira – vaizdingai dramatiška, egzotiškomis spalvomis trykštanti ir ištisus metus Atlanto vandenyno saulės šildoma žaviausia Portugalijos sala, tai vieta, kurioje laikomasi visų subtropinių atostogų pažadų. Atlanto perlas, amžinojo pavasario sala, žydintis Atlanto sodas…Madeira tikrai nusipelno visų savo epitetų. Jos lankytojai ir vietiniai gyventojai jaučia meilę šiai mažytei vulkaninės kilmės salai, kuri siūlo tiek daug.

Ši magiška sala nuo Afrikos krantų nutolusi apie 500 km, tuo tarpu nuo Europos ją skiria apie 1000 kilometrų. Įprasta kalbėti apie Madeiros salą, tačiau iš tikrųjų tai visas salynas. Po Madeiros didžiausia yra Porto Santo sala (apie 40 km nuo Madeiros) su nuostabaus grožio paplūdimiais. Salynui priklauso ir dvi mažesnių salų grupės: Ilhas Desertas ir Ilhas Selvagens.

Madeiros gamta

Ne kartą išrinkta geriausia tarp Europos ir net pasaulio salų, Madeira yra labai įvairi: čia rasite ir juodojo smėlio paplūdimius, gerą orą (+24 °C ) ištusus metus, putojantį Atlantą, aukštai iškilusias uolų sienas bei trykštančius upelius ir unikalius drėkinimo kanalus. Žygiai pėsčiomis po levadas – drėkinimo kanalus yra populiariausias užsiėmimas saloje – dešimtys tūkstančių turistų apsiauna žygio batus, kad atrastų tikrąją Madeiros salos širdį.

Šalia levadų salos miškuose, įrengta apie 1400 km trasų skirtų žygiams ir apsivaikščiojimams. Tai puikus būdas salai pažinti: palei Referto levadą plyti egzotiški dirbami laukai, auga bananmedžių giraitės. Iš čia galima pasigėrėti garsiąja Erelių uola – Penha d`Aguia ir dailiu Porto da Cruz kaimeliu, einant Rabacal levados trasa matyti Risco krioklys, „25 šaltinių“ kaskada ir UNESCO saugomas nepaprastai senas laurų miškas, primenantis filmo „Juros periodo parkas“ kraštovaizdį. Madeira turi daug ką pasiūlyti tiek gamtos, tiek architektūros, tiek folkloro mylėtojams. Ideali vieta įsiamžinti nuotraukoje yra Santana – tradicinių šiaudais dengtų namelių skansenas, Ribeira da Janela uolynai ir didingos pakrantės uolos Ponta Delgada ir Arco de São Jorge apylinkėse. Norint daugiau sužinoti apie salos istoriją reikia apsilankyti Lavos urvuose ir São Vincente vulkanologijos centre, kur įrengta multimedija. Verta sustoti ir gražiajame Kamara de Lobose (Camara de Lobos) – žvejų kaimelyje su tradiciniais pastatais, kurį taip mėgo Vinstonas Čerčilis, apžiūrėti Cristiano Ronaldo muziejų Funšalyje. Įkopkite į Cabo Girão – vieną didžiausių pakrantės uolų Europoje ir pasigėrėkite kvapą gniaužiančia pakrantės panorama, nusileiskite toboganu – karklinėmis rogėmis nuo Monte kalno, pasikelkite lyniniu keltuvu virš Funšalio, susiruoškite į kruizą pasižvalgyti banginių ir išsimaudykite natūraliuose lavos baseinuose Porto Monize.

Madeira dar vadinama gėlių sala – ir ne šiaip sau Madeiros simbolis yra strelicija, vadinama rojaus paukščiu. Sala garsėja žydinčiomis gėlėmis ir tik čia augančių atogrąžų augalų sodais. Madeiros gamta užburia ne tik įspūdingu kiekiu įvairiaspalvių gėlių, bet ir nuostabą keliančiomis prarajomis bei kriokliais. Saloje taip pat galima mėgautis ir švelnesniais malonumais, pavyzdžiui, degustuoti vyną, ar lankytis vešliuose botanikos soduose.

Sostinė Funšalis

Funšalis – Madeiros sostinė žavi nuo pat pakrantės su gražiu uostu iki kalvų, į kurias galima pakilti lyniniu keltuvu. Veikia daugybė jaukių smuklių ir restoranų, ypač senamiestyje. Vyksta spalvingos mugės, iš kurių garsiausia Mercado dos Lavradores: čia galima nusipirkti egzotiškų vaisių, originalių drabužių arba rankomis austų gobelenų. Gražiausia Funšalio panorama atsiveria iš Pico dos Barcelos apžvalgos aikštelės.

Festivalių karalienė

Turizmas, Madeiros vynas ir žemdirbystė – pagrindiniai salos gyventojų pajamų šaltiniai. Madeira savo pasiūloje turi daug ko pasiūlyti: kasmet gegužę saloje vyksta pasaulyje puikiai žinomas gėlių festivalis, kurio metu sostinės Funšalio gatvės pasipuošia dailiomis gėlių kompozicijomis. Birželį vyksta įspūdingi fejerverkų šou, pažymintys saloje prasidedantį atostogų sezoną. Madeira – tai ne tik gėlės, bet ir vynas: baigiantis vasarai madeiriečiai kviečia paragauti savos gamybos vyno produktų. Salos sostinėje Funšalyje Naujųjų metų naktį vyksta kerintis fejerverkų šou – todėl verta sutikti Naujuosius metus būtent čia. Ištroškusiesiems įspūdžių sala patiks karnavalo laikotarpiu – tada Funšalio gatvės būna pilnos triukšmingų, spalvingų paradų.

Dvi salos ir begalybių jūra: Porto Santas

Porto Santas – yra daug salų su gražiais paplūdimiais, bet Porto Santas – tai paplūdimys su sala! Tai paskutinis paplūdimio rojus Europoje, kurio dar nepasiekė masinis turizmas, ir auksinio smėlio jūra čia galima džiaugtis kone vieniems. Ši sala, kuri dar neseniai buvo žinoma tik pavieniams keliautojams, yra maždaug už 40 km nuo rytinės Madeiros pakrantės. Jos ilgis – 11 km, o plotis – apie 7 km. Sala turi apie 4,5 tūkstančio gyventojų, iš kurių apie 3 tūkstančius gyvena Vila Baleiroje – salos sostinėje ir vieninteliame mieste. Žymiausias Porto Santo gyventojas buvo Kristupas Kolumbas, kuris prieš kelionę į Ameriką čia praleido trejus metus ir, kaip teigiama, sutiko savo gyvenimo meilę. Miestelio architektūra – tipiška portugališka, su baltais namais ir vingiuotomis gatvelėmis. Čia daug vietinių barų ir restoranų, garsėjančių šviežia žuvimi ir vietinės gamybos vynu. Vis dėlto didžiausia atrakcija čia yra fantastiškas 9 kilometrų ilgo paplūdimys, besidriekiantis iki pat Ponta de Lachetos, ir nuostabaus grožio smaragdinė jūra. Aktyvaus poilsio mėgėjams gražioje vietoje įrengtas fantastiškas 18 duobučių golfo aikštynas

Aktyviesiems turistams

Aktyviems – švelnus klimatas ir žemiau 15 laipsnių nenukrentanti temperatūra ištisus metus sudaro puikias sąlygas sportuoti. Saloje yra Palheiro Golf ir Santo da Serra golfo aikštynai, čia populiarus parasparnių sportas, nardymas, išvykos visureigiais, kelionės dviračiais, greitieji nusileidimai kalnų dviračiais, pėsčiųjų žygiai. Populiariausias maršrutas veda per tris aukščiausias Madeiros viršukalnes: Pico Arieiro, Pico das Torres ir Pico Ruivo – jos visos yra aukščiau kaip 1800 m virš jūros lygio.

Madeiros skoniai

Pagrindinis Madeiros virtuvės elementas yra žuvis, pavyzdžiui, tunas arba prie salos krantų gaudomos espados (juodosios kalavijos). Nuo egzotinių vaisių tiesiog raibsta akys: pasifloros, mangai, papajos, avokadai, bananai tiesiai iš plantacijos arba nuostabiosios monsteros. Būtinai reikia paragauti pončos – degtinės, gaminamos iš cukranendrių, medaus ir šviežių citrinų sulčių, ir garsiojo Madeiros vyno, čia gaminamo jau daugiau kaip 200 metų. Amžino pavasario sala tituluojamoje egzotiškoje Madeiroje susipina spalvos skoniai ir kultūros. Leiskitės į gyvenimo nuotykį ir atraskite šį paatogrąžių rojų su neįtikėtinomis prarajomis ir įspūdingais kriokliais.

Gal į paplūdimį?

Saloje yra du smėlėti paplūdimiai, suformuoti iš Sacharos smėlio, – Mašike (Machico) ir Kaljetoje (Calheta). Tačiau čia daugiausia yra akmenų ir žvyro paplūdimių. Yra ir maudyklų – platformų su nusileidimu į vandenyną ir dirbtinių terasų su jūros vandens baseinais.

Gidas: kurorte turistais rūpinasi ITAKA Lietuva atstovas, kuris yra įpareigotas padėti atvykimo ir išvykimo metu, taip pat visos viešnagės ir vietinių ekskursijų metu.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Funšalis, apie 6 val.

Vietos laikas: vasaros laikas – UTC+1. Žiemos laikas (nuo spalio 27d.) – UTC+0

Kalba: portugalų, galima susikalbėti ir angliškai.

Salos sostinė: Funšalis.

Elektros tinklo įtampa: 220 V.

Valiuta: euras (Eur).

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – nuo 13 Eur vanduo – apie 2 Eur, alus – apie 2 Eur, vynas – apie 4 Eur.

Susisiekimas: sklandus ir nebrangus (taksi, vietiniai autobusai).

Privalomas turizmo mokestis: Santa Cruz ir Canico de Baixo regionuose esančiuose viešbučiuose, klientams taikomas privalomas turizmo mokestis, kurio dydis yra 5 Eur/asmeniui/viešnagei. Mokestis taikomas asmenims nuo 18-os metų, mokamas įsiregistruojant. Nuo 2023 m. sausio mėnesio 1 d. Santa Cruz ir Canico de Baixo regionuose esančiuose viešbučiuose, klientams taikomas privalomas turizmo mokestis, kurio dydis yra 2 Eur/asmeniui/dieną. Mokestis taikomas asmenims nuo 12-os metų, mokamas įsiregistruojant.

Paplūdimiai: daugiausia akmenų arba žvyro, įėjimas nemokamas. Aptarnavimas paplūdimyje (2 gultai + skėtis) – apie 12 Eur/d.

Daugiau informacijos apie salą: www.visitmadeira.pt, www.porto-santo.com.

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros savo nustatytomis sąlygomis. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčiųjų į ją vykti yra per mažai.

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

SIŪLOMI VIEŠBUČIAI

Prie viešbučių nurodytos kainos yra preliminarios. Kadangi kainos kinta priklausomai nuo užimtumo ir kelionės periodo, kaina tikslinama pasirinkus kelionės datą.

Viešbutis Esatlagem Do Mar Madeira

Estalagem Do Mar ****

Jaukus viešbutis, įsikūręs vaizdingoje vietoje, aukštų kalnų fone, priešais vandenyną. Tai svajonių vieta tiems, kurie trokšta tylos ir ramybės. Gražios apylinkės užburia įdomiomis vietomis. Iš čia netoli iki São Vicente grotų. Patrauklūs ir pėsčiųjų bei žygio maršrutai po levadas – senuosius drėkinimo kanalus.Puiki vieta norintiems pakeliauti po Madeiros šiaurės vakarų dalį.
Kainos: nuo 669 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė

Viešbutis Monte Mar Palace Madeira

Monte Mar Palace ****

Patogus viešbutis, įsikūręs įspūdingoje vietoje prie vandenyno, netoli endeminio Laurissilva laurų miško – vieno iš kelių pasaulyje, atlaikiusių pastarąjį ledynmetį.Rami vieta, toli nuo miesto šurmulio, o kerinčio grožio apylinkės padės visiškai atsipalaiduoti atostogų metu. Gražus ir tvarkingas interjeras, kuriame deri šviesus natūralus stilius ir ištaigingas marmuras.
Kainos: nuo 669 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė

Viešbutis Duas Torres Madeira

Duas Torres ****

Puiki vieta netoli Funšalio centro su gausybe parduotuvių ir restoranų, arti populiariųjų maudymosi vietų Lido ir Ponta Gorda. Giriamas dėl švaros ir profesionalaus aptarnavimo, siūlo minimalistiniu stiliumi įrengtus, patogius ir šiuolaikiškus numerius su virtuvėle. Vietoje yra portugališkos virtuvės restoranas ir 2 barai.Ideali vieta atsipalaiduoti, yra gerai prižiūrimas baseinas su fantastišku vaizdu į vandenyną.Taip pat rekomenduojamas kaip atspirties taškas ekskursijoms po Madeirą.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas:  pusryčiai

Viešbutis Dorisol Estrelicia Madeira

Dorisol Estrelicia ***

Šeimyninis viešbutis įsikūręs ramiose apylinkėse, yra dalis „Dorisol“ komplekso, kurį sudaro 3 viešbučiai. Elegantiškas interjeras, numeriai, įrengti išlaikant šviesių spalvų gamą ir puošti Madeirai būdingomis dekoracijomis, iš kurių ryškiausias yra strelicijų motyvas, leidžia pajusti salos atmosferą ir patogiai pailsėti.Vaikai gali linksmintis baseine arba žaidimų aikštelėje, suaugusiųjų laukia viešbučio baseinai, vakarinės pramoginės programos ir atsipalaidavimas sveikatingumo centre.Puiki vieta, esanti netoli Funšalio centro, neleis nuobodžiauti – visai netoli yra Christiano Ronaldo muziejus (CR7) ir spalvingi botanikos sodai.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė

Viešbutis Dorisol Buganvilia Madeira

Dorisol Buganvilia ***

Viešbutis yra įsikūręs išskirtinėje, ramioje vietoje, vos už kelių žingsnių nuo Funšalio centro, kur rasite daug parduotuvių ir barų.Čia pat yra restoranas ir baras. Svečiai gali naudotis įvairiais patogumais (dengti šildomi baseinai, teniso kortai) ir vakare mėgautis pramoginiais renginiais suaugusiems. Viešbutis priklauso „Dorisol“ kompleksui, kurį sudaro 3 viešbučiai.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė

Viešbutis Rocamar Royal Orchid Madeira

Rocamar & Royal Orchid ****

Du skirtingai vadinami, giminingi viešbučiai, įsikūrę ramioje vietoje, arti pasivaikščiojimo takų. Iš viešbučio terasų, esančių ant uolos, atsiveria kvapą gniaužiantys Atlanto vandenyno vaizdai. Svečių paslaugoms – 3 baseinai (įskaitant vieną natūralų jūros vandens baseiną), treniruoklių salė ir sveikatingumo centras. Verta aplankyti ir Funšalio centrą, į kurį veža nemokamas viešbučio autobusas.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė

Viešbutis Terrace Mar Suite Madeira

Terrace Mar Suite ****

Jaukus miesto viešbutis – tai puikus pasirinkimas visiems, kam svarbi patraukli vieta. Viešbutis įsikūręs visai šalia Funšalio centro su vietos restoranais, judriu turgumi ir pėsčiųjų alėja bei saloje populiariu Lido maudyklų kompleksu. Apsigyvenę šiame viešbutyje, turėsite puikią galimybę gėrėtis salos grožiu. Viešbutis garsėja savo stogo terasa su baseinu ir sūkurine vonia. Iš čia atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Atlanto vandenyną ir miestą. Galima pasirinkti patogius studio tipo numerius arba erdvius apartamentus su virtuvės zonomis. Po dienos, praleistos vaikštant po įspūdingą apylinkę, geriausia atsipalaiduoti sveikatingumo centre, kuriame galėsite pasimėgauti ir sauna ar masažais.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai

Viešbutis Santa Cruz Village Madeira

Santa Cruz Village ****

Tai tipiškas miesto viešbutis, įsikūręs pačioje Santa Kruzo širdyje. Viešbutis visiškai atnaujintas, apgaubiantis svečius jaukia atmosfera ir suteikiantis progą maloniai pailsėti. Moderniuose ir elegantiškuose kambariuose įrengta viskas, ko reikia patogiam poilsiui – nuo nemokamo belaidžio interneto (Wi-Fi) iki palydovinės televizijos ar didelių balkonų.Dieną galima atsipalaiduoti prie baseino arba viešbučio sveikatingumo centre, o vakare išeiti pasivaikščioti pėsčiųjų alėja.
Kainos: nuo 709 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė

Viešbutis Quinta Do Monte Palace Gardens Madeira

Quinta Do Monte Palace Gardens *****

Nuostabioje vietoje ant kalvos, vaizdingoje Monte vietovėje, apsuptas puikaus žalio parko su ilgaamžiais medžiais, greta Laurisilvos miško, kuris yra įtrauktas į UNESCO sąrašą – tobula vieta atsipalaiduoti ir atgauti jėgas. Elegantiška, kruopščiai renovuota rezidencija siūlo aukščiausio lygio servisą ir skoningus interjerus, kuriuos įrengiant buvo atsižvelgiama į menkiausias detales – kambarius puošia antikiniai baldai ir persiški kilimai. Patogi vieta leidžia lengvai pasiekti Funšalį – lynų taku, nemokamu viešbučio autobusu arba vietiniu autobusu.
Kainos: nuo 719 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas: pusryčiai

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  © Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

  Užsisakykite naujienlaiškį!

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

  UŽSISAKYTI

  close-link