ALBANIJA

POILSINĖS KELIONĖS

Adrijos jūros pakrantėje esantis Duresis – tai vienas svarbiausių Albanijos turizmo centrų ir antras pagal dydį Albanijos miestas. Jo ilgą, viduramžius siekiančią istoriją mena daug senovės paminklų, taip pat iš Romos imperijos laikų. Čia verta pamatyti senovinės miesto gynybinės sienos, romėnų forumo ir amfiteatro liekanas, taip pat II a. romėnų termų griuvėsius. Verta apsilankyti ir Archeologijos muziejuje, kuriame eksponuojama moderni ekspozicija, skirta Antikos istorijai.

Didžiąją XX amžiaus dalį pašaliniams uždara buvusi Albanija, ilgą laiką buvo Viduržemio jūros regiono mįslė. Atrodo, jog dar visai neseniai apie Albanijoje stūksančius kalnus, viduramžių laikus menančius miestus-tvirtoves ir švelniai šniokščiančius paplūdimius tik sklido legendos. 1991 m. pasibaigus ypač žiauriai komunistinio rėžimo įtampai, Albanijos sienos pravėrė savo vartus. Pirmieji smalsuoliai turistai šiame mistiniame krašte surado žemę, kurioje vis dar galiojo senoviniai elgesio kodeksai, o po pusiau pamirštus senovės graikų ir romėnų griuvėsių plyšius, kiaurai švilpė vėjas.

Praėjus ketvirčiui amžiaus po komunistinių pančių nusimetimo, stulbinantys Albanijos kalnų peizažai, griuvėsiais pavirtusios kadaise buvusios pilys, šurmuliuojanti ir gyvybinga sostinė bei svajingi paplūdimiai, drąsiai konkuruoja su likusia Viduržemio jūros pakrante. Tačiau paskubėkite, nes pasklidus žiniai apie tai, kokius gėrius slepia Albanija, vis dar nedidelis turistų srautas gali virsti potvyniu.

Kraštas pilnas istorijos: nuo senovinių akvedukų, amfiteatrų ir pirčių, iki bazilikų, katedrų ar miesto tvirtovių. Gražiausiu Albanijos miestu laikomas Beratis – ant aukštų Tomorio kalno šlaitų įsikūręs nuostabus Osmanų imperijos pavyzdys, vaizdingai išsidėstęs giliame upės slėnyje. Dėl baltų pastatų dažnai primenantys Graikiją.

70% Albanijos teritorijos sudaro kalnai, todėl jų papėdėse atsiveriančių nuostabių peizažų čia tikrai netrūksta. Tarp kalnų įsidėstę ežerai, sukeliantys dar didesnio įspūdžio jausmą. Albanija garsėja ne tik kalnų slėniais, bet ir nuostabaus grožio paplūdimiais. Baltas, švarus smėlis ir skaidrus turkio spalvos vanduo, akomponuojamas kalnų bei uolienų yra tipiškas albaniškas paplūdimys.

Klimatas puikiai tinka tiems, kuriems patinka šiluma ir saulė, tačiau vengia alinančio karščio. Vasaros metu temperatūra siekia 25-28 laipsnius šilumos, o žiemos sezonu 7-14 laipsnių šilumos. Toliau nuo Adrijos jūros, kalnuotuose rytuose Albanijos klimatas panašus į žemyninį.

Geriausias maisto paslaptis albanai skolinosi iš kaimyninės Graikijos ir Italijos ir Turkijos, tik su trupučiu balkaniškosios perspektyvos. Pavyzdžiui – žymusis itališkas espresso, verdamas ir Albanijoje, tik skanaujamas su baklava arba ballokume sausainiais. Labai mėgiamas Albanijoje alyvuogių aliejus, avinžirniai bei sūris. Albanija 400 metų priklausė Osmanų imperijos sudėčiai, o tai neišvengiamai turėjo įtakos šalies virtuvei, todėl šalyje galima pasimėgauti turkiškais patiekalais.

Erelių kraštas, atvirai kalbančių žmonių šalis – taip albanai apibūdina savo gražiąją tėvynę. Nuostabūs senovės paminklai, kalnai, paplūdimiai, ežerai, Viduržemio jūros klimatas ir gyventojų svetingumas į šią nedidelę šalį pritraukia vis daugiau turistų, ieškančių naujų, autentiškų vietų.

Albanija, skalaujama dviejų jūrų – Adrijos ir Jonijos – yra viena iš nedaugelio Europos šalių, tebestebinančių savo autentiškumu. Albanijos privalumai – puikus klimatas, senovės paminklai ir virtuvė. Ši dinamiškai besivystanti šalis turi daugybę veidų. Jos keliuose galima sutikti ir nešuliais apkrautų asiliukų, ir prabangių automobilių.

Čia yra ir aukščiausios kategorijos viešbučių, ir apleistų Envero Hodžos režimo laikų bunkerių. Albanai prisirišę prie savo kultūros ir ištikimi tradicijoms, tačiau turistų atžvilgiu nusiteikę draugiškai. Tik nedaugelis jų moka Vakarų kalbas, taigi reikia būti pasiruošusiems patirti susikalbėjimo problemų.

Adrijos jūros pakrantėje esantis Duresis – tai vienas svarbiausių Albanijos turizmo centrų ir antras pagal dydį Albanijos miestas. Jo ilgą, viduramžius siekiančią istoriją mena daug senovės paminklų, taip pat iš Romos imperijos laikų. Čia verta pamatyti senovinės miesto gynybinės sienos, romėnų forumo ir amfiteatro liekanas, taip pat II a. romėnų termų griuvėsius. Verta apsilankyti ir Archeologijos muziejuje, kuriame eksponuojama moderni ekspozicija, skirta Antikos istorijai.

Gidas: turistus globoja atstovas iš Lietuvos, kuris teikia pagalbą atskrendant, išskrendant ir svečiuojantis. Jis taip pat registruoja į vietines ekskursijas.

Skrydžio trukmė: Vilnius – Tirana – apie 2,5 val.

Vietos laikas: vasaros laikas – UTC+2. Žiemos laikas – UTC+1 (prasideda nuo spalio 28d.).

Kalba: albanų, galima susikalbėti ir angliškai bei itališkai.

Valiuta: lekas (ALL); 1 EUR = 100-110 ALL.

Elektros tinklo įtampa: 220 V.

Kainos viešbučiuose ir restoranuose: pietūs – apie 700 ALL, alus – apie 150-200 ALL, mineralinis vanduo – apie 50–100 ALL, kava – apie 100 ALL, vynas – apie 200 ALL.

Automobilių nuoma: nuo maždaug 35 EUR už dieną; benzinas – apie 160 ALL už litrą.

Susisiekimas: taksi – apie 1 EUR/km. Rekomenduojama naudotis paženklintų taksi paslaugomis.

Paplūdimiai: įėjimas nemokamas; gulto ir skėčio nuoma – apie 5 EUR (komplektas – 2 gultai ir skėtis).

Vietinės ekskursijos: jas organizuoja vietos turizmo agentūros, taikydamos savo sąlygas. Ekskursija gali būti neorganizuojama, jeigu norinčių į ją vykti susirenka per mažai.

Informacija keliautojams, atvykstantiems į Albaniją su vaikais iki 18 metų: vaikui, keliaujant su trečiąja šalimi ir kertant šalies sieną, yra būtinas raštiškas tėvų / teisėtų globėjų sutikimas (patvirtintas notaro, išverstas į anglų kalbą).

Aktuali informacija apie saugumą valstybėje – http://keliauk.urm.lt/location

SIŪLOMI VIEŠBUČIAI

Prie viešbučių nurodytos kainos yra preliminarios. Kadangi kainos kinta priklausomai nuo užimtumo ir kelionės periodo, kaina tikslinama pasirinkus kelionės datą.

Albanija Dolce Vita

Dolce Vita ****

Idealus pasirinkimas, norintiems pailsėti atokiau nuo triukšmingų kurortų. Žalumos apsuptas viešbutis yra įsikūręs ramioje vietovėje, prie pat smėlėto paplūdimio, kuriame svečiai aptarnaujami nemokamai.Traukos centras čia dailiai suprojektuotas, didžiulis baseinas su terasa ir baru, kuriame galima užsisakyti kavos arba skanių kokteilių ir pajusti, ką reiškia „saldus gyvenimas“. Viešbutis įsikūręs visai netoli žinomo kurorto- Duresio- centro, kurį galima patogiai pasiekti autobusu iš, netoli viešbučio esančios, autobusų stotelės.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui/ 7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Albania Rinia hotel

Rinia2****

Viešbutis, įsikūręs nepaprastai geroje vietoje prie smėlėto paplūdimio su nemokamu aptarnavimu ir netoli parduotuvių bei restoranų kviečia paatostogauti su visa šeima.Viešbutyje yra baras ir restoranas su albanų ir Viduržemio jūros regiono virtuvių patiekalais. Šis viešbutis yra puikus atspirties taškas kelionėms po Duresio apylinkes.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui/7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Albania Grint viešbutis

Grint ****

Jaukus viešbutis, įsikūręs prie pat smėlio paplūdimio, kur siūlo nemokamą aptarnavimą. Tai puikus pasirinkimas tiek romantiškoms atostogoms dviese, tiek šeimyniniam poilsiui. Viešbutis siūlo erdvius, patogius numerius, įrengtus šiuolaikišku stiliumi. Svečių paslaugoms yra 3 barai, įskaitant barą prie baseino ir paplūdimyje, bei restoranas su albaniškais ir Viduržemio jūros regiono patiekalais. 2019 m. viešbučiui buvo suteikta ITAKA BURĖ už aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Maitinimas:  viskas įskaičiuota

Albanian Star viešbutis

Albanian Star ****

Šis viešbutis, stovintis pirmojoje kranto linijoje, prie pat plataus, švelniai link jūros besileidžiančio paplūdimio – tai idealus pasirinkimas nerūpestingoms atostogoms dviese. Jis priklauso Duresyje žinomam „Harmonia“ viešbučių tinklui, garsėjančiam puikiu aptarnavimu ir profesionaliu personalu. Viešbutyje yra baseinas, terasa, restoranas ir 2 barai, kuriuose galima išgerti kavos arba atsigaivinti spalvotu kokteiliu. Elegantiškai, funkcionaliai įrengti numeriai ir „viskas įskaičiuota“ sistema leidžia nevaržomai džiaugtis poilsiu prie Adrijos jūros. Tai puikus atspirties taškas kelionėms po garsųjį Duresio kurortą.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui/ 7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Meli Holiday Albania viešbutis

Meli Holiday ****

Viešbutis pastatytas visai neseniai – 2015 m., netoli dailaus Golemo miestelio, garsėjančio plačiais, smėlėtais paplūdimiais. Šis viešbutis ypač rekomenduojamas norintiems ramiai pailsėti ir patinginiauti paplūdimyje, į kurį galima nusileisti tiesiai iš viešbučio terasos. Viešbutyje yra gražus baseinas, visi kambariai funkcionaliai įrengti, o iš balkonų galima grožėtis nuostabiu vaizdu į žalsvą jūrą.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui/ 7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Sandy Beach Resort viešbutis Albanija

Sandy Beach Resort ****

Stilingas ir modernus viešbutis, atnaujintas 2017 m., kviečia paatostogauti su visa šeima Albanijos pakrantėje. Prie pat smėlėto paplūdimio, netoli parduotuvių ir Golemo centro įsikūręs viešbutis teikia daugybę paslaugų pagal „Premium“ „viskas įskaičiuota“ sistemą. Viešbutyje yra 3 baseinai, vienas jų dengtas, baseinėlis vaikams ir 2 barai. Patogūs kambariai įrengti praktiškai, su visais reikalingais patogumais.
Kainos: nuo 699 EUR/ asmeniui/ 7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Fafa Premium Hotel

Fafa Premium Hotel *****

Naujas „Premium“ klasės viešbutis, įsikūręs netoli giminingo viešbučio „Meli Holiday“. Viešbutis, kurį projektuojant buvo apgalvota kiekviena detalė, stovi prie pat smėlėto paplūdimio su nemokamu aptarnavimu. Svečių paslaugoms – didelis baseinas, restoranas ir baras, tiekiantis valgius ir gėrimus pagal populiariąją „viskas įskaičiuota“ programą. Iš čia taip pat netoli iki Golemo centro su parduotuvėmis ir restoranais.
Kainos: nuo 759 EUR/ asmeniui/ 7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Grand Blue Fafa viešbutis

Grand Blue Fafa*****

Šis elegantiškas ir modernus viešbutis puikiai tinka atostogoms šeimos ir draugų rate. Įsikūręs prie pat smėlėto paplūdimio, kuriame svečiai aptarnaujami nemokamai, viešbutis siūlo erdvius ir patogius kambarius, iš kurių visų matyti jūra. Viešbučio pasididžiavimas – didžiulis, įmantrus baseinas su saulėta terasa. Tai ideali vieta visiškam atsipalaidavimui ir pramogoms! Pačių jauniausių poilsiautojų laukia baseinas vaikams su vandens žaidimų aikštele. Viešbutyje yra 2 restoranai ir 2 barai. Viešbučio teritorijoje galima nemokamai naudotis belaidžiu internetu.
Kainos: nuo 759 EUR/ asmeniui/ 7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

Flower SPA hotel Albania

Flower & SPA *****

Viešbutis įsikūręs netoli smėlėto paplūdimio ir parduotuvių bei restoranų. Svečių paslaugoms – baseinas, patogūs kambariai su visais reikalingais patogumais, restoranas ir baras. Viešbučio teritorijoje veikia nemokamas belaidis internetas. Tai puikus atspirties taškas kelionėms po Duresio regioną.
Kainos: nuo 759 EUR/ asmeniui/7 nakvynės

Maitinimas: viskas įskaičiuota

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  © Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

  Užsisakykite naujienlaiškį!

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

  UŽSISAKYTI

  close-link