Vestuvės užsienyje: populiariauios šalys ir kada geriausia ten keliauti

2023-04'03

Vestuvės užsienyje tampa vis populiaresniu pasirinkimu poroms, norinčioms atšvęsti savo ypatingą dieną unikalioje ir nepamirštamoje vietoje. Nesvarbu, ar tai būtų romantiškos vestuvės paplūdimyje, ar įspūdžių kupinos vestuvės džiunglių apsuptyje, vienas reikšmingiausių privalumų yra galimybė mėgautis palankiomis oro sąlygomis, kurios leistų mėgautis ne tik pačia vestuvių ceremonija, bet ir užtikrintų pakankamai saulės medaus mėnesiui.
Taigi apžvelkime populiariausias vestuvių užsienyje šalis, jų sezoniškumą ir ko ten galima tikėtis, kad galėtumėte drąsiai planuoti ir išsirinkti tobuliausią vietą savo svajonių vestuves.

Seišeliai

Seišeliai yra atogrąžų vieta, kurioje ištisus metus vyrauja šiltas ir drėgnas klimatas. Vidutinė temperatūra Seišeliuose svyruoja nuo 24°C iki 32°C, todėl tai ideali vieta svajojantiems apie vestuves paplūdimyje. Oro sąlygoms įtakos turi du pagrindiniai vėjai – pietryčių ir šiaurės vakarų vėjai.
Geriausias laikas keliauti į Seišelius yra balandžio, gegužės ir spalio, lapkričio mėnesiai, nes paprastai šiais mėnesiais oro sąlygos yra pačios palankiausios, iškrenta mažai kritulių ir būna labai šilta. Laikotarpis nuo birželio iki rugsėjo taip pat yra geras laikas keliauti į Seišelius, tik tuomet galima tikėtis šiek tiek didesnio vėjo.
Labai išskirto lietaus sezono Seišeliuose nėra, tačiau verta paminėti, kad didžiausias kritulių kiekis iškrenta gruodžio ir sausio mėnesiais. Šiuo laikotarpiu yra didelė drėgmė, galimi trumpi, bet stiprūs lietūs, tačiau oro temperatūra gana aukšta.
Mahė yra didžiausia Seišelių sala, kurioje yra sostinė Viktorija. Saloje vyrauja atogrąžų klimatas, temperatūra svyruoja nuo 24°C iki 30°C. Mahe daugiausia kritulių iškrenta nuo lapkričio iki vasario, per mėnesį vidutiniškai iškrenta 400 mm kritulių. Saloje yra gana aukštas drėgmės lygis ir kartais gali kilti atogrąžų audros. Tačiau oras Mahe ištisus metus yra šiltas ir malonus.
Praslin yra antra pagal dydį sala Seišeliuose ir yra į šiaurės rytus nuo Mahės. Saloje vyrauja panašus atogrąžų klimatas kaip ir Mahe, temperatūra svyruoja nuo 24°C iki 30°C. Prasline daugiausia kritulių iškrenta nuo lapkričio iki vasario, per mėnesį vidutiniškai iškrenta 375 mm kritulių. Saloje yra šiek tiek mažesnis drėgmės lygis nei Mahe ir yra žinoma dėl nuostabių paplūdimių ir skaidrių turkio spalvos vandenų.
La Digue yra mažesnė sala, esanti į rytus nuo Praslin ir turi panašų atogrąžų klimatą kaip ir kitose Seišelių salose. Saloje temperatūra svyruoja nuo 24°C iki 30°C, o daugiausia kritulių iškrenta nuo lapkričio iki vasario, per mėnesį vidutiniškai iškrenta 350 mm kritulių. La Digue yra žinomas dėl savo nuostabių paplūdimių ir nepaliesto gamtos grožio.

Mauricijus

Mauricijus yra taip pat atogrąžų vieta, kurioje ištisus metus tvyro šiltas ir malonus klimatas. Sala yra pietiniame pusrutulyje, o tai reiškia, kad metų laikai yra priešingi nei šiauriniame pusrutulyje. Orams Mauricijuje įtakos turi du pagrindiniai sezonai – šiltas ir drėgnas vasaros sezonas nuo lapkričio iki balandžio ir vėsus bei sausas žiemos sezonas nuo gegužės iki spalio.
Geriausias laikas keliauti į Mauricijų yra žiemos sezonas, nuo gegužės iki spalio, kai orai yra sausi, o temperatūra yra panašesnė į mūsų vasarų. Tuo metu vidutinė temperatūra svyruoja nuo 20°C iki 25°C, todėl tai tobulas laikas vestuvėms ir keliavimui po salą.
Lietaus sezonas Mauricijuje trunka nuo lapkričio iki balandžio, o didžiausias kritulių lygis yra sausio ir vasario mėnesiais. Šiuo laikotarpiu saloje gali kilti stiprus lietus ir stiprus vėjas.
Šiaurinė Mauricijaus pakrantė garsėja saulėtu ir šiltu oru. Čia vyrauja atogrąžų klimatas, kurio temperatūra svyruoja nuo 22°C iki 30°C. Šiame regione daugiausia kritulių iškrenta vasaros mėnesiais, ypač sausio ir vasario mėnesiais. Šiaurinė pakrantė yra populiari dėl savo gražių paplūdimių ir puikiai tinka vestuvėms paplūdimyje.
Pietinėje Mauricijaus pakrantėje klimatas yra šiek tiek vėsesnis ir sausesnis nei šiaurinėje. Temperatūra svyruoja nuo 20°C iki 28°C, o regione iškrenta mažiau kritulių nei šiaurinėje pakrantėje. Geriausias laikas aplankyti pietinę pakrantę yra žiemos mėnesiais, nuo gegužės iki spalio, kai oras yra sausas.
Rytinė Mauricijaus pakrantė garsėja stipriais vėjais ir stipriai banguotu vandenynu. Šio regiono klimatas yra šiek tiek vėsesnis nei šiaurinėje pakrantėje, o temperatūra svyruoja nuo 22 ° C iki 28 ° C. Rytinėje pakrantėje daugiausia kritulių iškrenta vasaros mėnesiais, ypač sausio ir vasario mėnesiais.
Vakarinėje Mauricijaus pakrantėje vyrauja šiltas ir saulėtas klimatas, temperatūra svyruoja nuo 22°C iki 30°C. Šiame regione iškrenta mažiau kritulių nei šiaurinėje pakrantėje, o jūra paprastai yra ramesnė. Geriausias laikas aplankyti vakarinę pakrantę yra žiemos mėnesiais, nuo gegužės iki spalio. Vakarinė pakrantė yra populiari dėl nuostabių saulėlydžių ir yra ideali vieta paplūdimio vestuvėms.

Zanzibaras

Zanzibare vyrauja atogrąžų klimatas, šilta temperatūra ir didelis drėgmės lygis ištisus metus. Sala išgyvena du skirtingus sezonus – drėgnąjį ir sausąjį.

Drėgnasis sezonas:
Drėgnas sezonas Zanzibare paprastai trunka nuo kovo iki gegužės ir vėl nuo lapkričio iki gruodžio. Per šį laiką saloje lyja smarkūs krituliai ir kartais perkūnija. Drėgmės lygis taip pat yra aukštas, todėl oras jaučiasi karštesnis nei iš tikrųjų.

Sausasis sezonas:
Sausasis sezonas Zanzibare paprastai trunka nuo birželio iki spalio ir vėl nuo sausio iki vasario. Šiuo metu saloje būna šiltas ir saulėtas oras, o kritulių mažai arba visai nėra. Drėgmės lygis sausuoju metų laiku yra mažesnis, todėl oras komfortiškesnis.

Geriausias kelionių sezonas:
Geriausias laikas aplankyti Zanzibarą yra sausasis sezonas, nuo birželio iki spalio ir vėl nuo sausio iki vasario. Šiuo metu oras yra šiltas ir saulėtas, o kritulių mažai arba visai nėra. Tačiau žinoma, kad sausas sezonas yra didžiausias turizmo sezonas, todėl apgyvendinimo ir kitų paslaugų kainos gali būti didesnės.
Zanzibarą sudaro kelios salos, dvi pagrindinės salos yra Unguja (taip pat žinomas kaip Zanzibaro sala) ir Pemba sala. Oro sąlygos skirtingose ​​Zanzibaro dalyse:

Unguja/Zanzibaro sala
Šiaurinė Unguja pakrantė
, apimanti tokias populiarias vietas kaip Nungwi ir Kendwa, paprastai yra šiltesnė ir sausesnė nei kitose salos dalyse. Paplūdimio zonos taip pat yra platesnės, o vanduo skaidresnis, todėl tai populiari turistų vieta.
Rytinė Unguja pakrantė, apimanti tokias sritis kaip Paje ir Jambiani, yra labiau atogrąžų klimato ir iškrenta šiek tiek daugiau kritulių nei šiaurinėje pakrantėje. Vietovė garsėja nuostabiais paplūdimiais ir ramiais vandenimis.
Pietinė Unguja pakrantė, apimanti tokias sritis kaip Kizimkazi ir Jozani miškas, yra mažiau išvystyta ir atokesnė nei kitos salos dalys. Vietovė žinoma dėl savo gamtos grožio ir laukinės gamtos, įskaitant delfinus ir beždžiones.
Vakarinėje Unguja pakrantėje, kuri apima tokias sritis kaip Stone Town ir Mangapwani, iškrenta daugiau kritulių nei šiaurinėje ir rytinėje pakrantėse. Vietovė žinoma dėl savo istorinės reikšmės ir kultūrinių lankytinų vietų, įskaitant į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Stone Town.

Pembos sala
Šiaurinėje Pembos salos pakrantėje, kurioje yra tokios populiarios vietos kaip Ngezi ir Mkoani, klimatas panašus į šiaurinę Unguja pakrantę. Rajonas žinomas dėl savo nesugadintų paplūdimių ir koralinių rifų, todėl tai populiari paviršinio ir giluminio nardymo vieta.

Rytinėje Pembos salos pakrantėje, kuri apima tokias sritis kaip Chake Chake ir Mjini, iškrenta daugiau kritulių nei šiaurinėje pakrantėje. Vietovė garsėja žvejų kaimais ir tradiciniu gyvenimo būdu.

Pietinė Pembos salos pakrantė, apimanti tokias sritis kaip Mkoani ir Wete, yra mažiau išvystyta nei kitos salos dalys. Vietovė žinoma dėl savo gamtos grožio ir atokių kaimų.

Vakarinė pakrantė: Pembos salos vakarinė pakrantė iš esmės neišvystyta ir sunkiai pasiekiama. Rajonas žinomas dėl savo nepaliestų paplūdimių ir nesugadintų koralų rifų, todėl tai populiari vieta nardymui ir paviršiniam nardymui.

 

Šri Lanka

Šri Lankoje vyrauja atogrąžų klimatas su dviem skirtingais musonų sezonais, kurie gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo regiono:

Šiaurės rytų musonas (nuo gruodžio iki vasario): šiaurės rytų musonų sezonas atneša lietus į rytinius ir šiaurinius Šri Lankos regionus. Šiuo laikotarpiu likusioje šalies dalyje paprastai būna sausi orai ir daug saulės.

Pietvakarių musonas (gegužės–rugsėjo mėn.): Pietvakarių musonų sezonas atneša lietų į pietvakarinius Šri Lankos regionus, įskaitant Kolombą ir pietinius paplūdimius. Tuo tarpu rytiniuose šalies regionuose oras būna sausas ir saulėtas.

Apskritai, geriausias laikas aplankyti Šri Lanką yra nuo gruodžio iki kovo, kai oras yra sausas ir saulėtas visoje šalyje. Tačiau skirtingose ​​šalies dalyse orai gali šiek tiek skirtis.

Balio sala

Balyje vyrauja atogrąžų klimatas su dviem skirtingais sezonais:

Sausasis sezonas (balandžio–rugsėjo mėn.): Sausojo sezono metu Balyje yra mažesnis drėgmės lygis ir labai mažai kritulių. Temperatūra paprastai yra aukšta ir  daug saulėtų dienų, todėl tai yra populiariausias laikas aplankyti salą.

Drėgnas sezonas (spalio–kovo mėn.): Drėgnam sezonui Balyje būdingas didelis drėgmės lygis ir dažnas lietus ar net liūtys. Lietingiausi mėnesiai paprastai yra sausis ir vasaris.

Taigi geriausias laikas aplankyti Balį yra sausuoju sezonu nuo balandžio iki rugsėjo, kai oras yra sausas ir saulėtas, o vidutinė temperatūra yra apie 28 ° C

Turėkite omenyje, kad Balio temperatūra ir oro sąlygos gali skirtis priklausomai nuo regiono, kuriame esate, nes Balio geografija ir kraštovaizdžiai skiriasi nuo paplūdimių iki kalnų. Be to, Balio vieta netoli pusiaujo reiškia, kad saloje ištisus metus yra gana pastovi temperatūra ir drėgmė.

Pietų Balis (Kuta, Seminyak, Jimbaran, Nusa Dua): Pietų Balyje ištisus metus paprastai būna karšta ir drėgna, o vidutinė temperatūra yra apie 27°C. Sausuoju metų laiku (balandžio–rugsėjo mėn.) Pietų Balyje iškrenta mažiau kritulių, o drėgnuoju sezonu (spalio–kovo mėnesiais) iškrenta daugiau lietaus. Vandens temperatūra yra šilta ir maloni ištisus metus.

Ubudas yra centrinėje Balio aukštumose ir jo klimatas yra vėsesnis, nei pakrantės regionuose. Vidutinė temperatūra Ubude ištisus metus yra apie 25 °C , bet naktį gali nukristi iki 20 °C . Ubude iškrenta daugiau kritulių nei pakrančių regionuose, o drėgnasis sezonas paprastai trunka nuo spalio iki kovo.

Šiaurės Balis (Lovina, Singaraja): Šiaurės Balio klimatas yra šiek tiek vėsesnis ir drėgnesnis nei pietuose, o vidutinė temperatūra ištisus metus yra apie 25 °C . Drėgnas sezonas Šiaurės Balyje paprastai trunka nuo lapkričio iki balandžio, o sausas sezonas trunka nuo gegužės iki spalio.

Rytų Balis (Amed, Candidasa): Rytų Balio klimatas yra sausesnis nei kitose salos dalyse, o vidutinė temperatūra ištisus metus yra apie 28 °C. Drėgnas sezonas Rytų Balyje paprastai trunka nuo lapkričio iki balandžio, o sausas sezonas trunka nuo gegužės iki spalio.

Vakarų Balis (Gilimanukas, Medewi): Vakarų Balio pietuose yra panašus klimatas, kaip Pietų Balyje o vidutinė temperatūra ištisus metus yra apie 27 °C. Drėgnas sezonas Vakarų Balyje paprastai trunka nuo lapkričio iki balandžio, o sausas sezonas trunka nuo gegužės iki spalio.

Dominikos Respublika

Dominikos Respublikoje ištisus metus vyrauja atogrąžų klimatas, šilta temperatūra ir didelė drėgmė. Šalyje yra du pagrindiniai sezonai: sausas sezonas ir drėgnasis sezonas.
Geriausias laikas aplankyti Dominikos Respubliką paprastai laikomas sausuoju sezonu, kuris trunka nuo gruodžio iki balandžio. Šiuo metu temperatūra paprastai būna švelni ir iškrenta labai mažai kritulių.

Drėgnas sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio, o tuo metu šalyje būna daugiau lietaus ir didesnis drėgmės lygis. Tačiau net ir drėgnuoju metų laiku vis dar būna daug saulėtų dienų, o lietus dažniausiai būna trumpas ir lyja tik naktimis. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad birželio- rugsėjo mėnesiais vyrauja gana stiprūs vėjai ir gali pasitaikyti audrų.

Jamaika

Jamaikoje vyrauja atogrąžų klimatas su šilta temperatūra ir dideliu drėgnumu ištisus metus. Saloje yra du pagrindiniai sezonai: lietaus sezonas ir sausas sezonas.
Geriausias laikas aplankyti Jamaiką yra sausasis sezonas, kuris trunka nuo gruodžio iki balandžio. Šiuo metu temperatūra paprastai būna švelni, o kritulių iškrenta mažiau.
Lietaus sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio, o per šį laiką saloje būna daugiau lietaus ir didesnis drėgmės lygis. Tačiau net ir lietaus sezono metu vis dar yra daug saulėtų dienų, o lietus paprastai būna trumpas, o ne visą dieną.
Verta paminėti, kad šiek tiek orai gali skirtis ir skirtingose salos vietose.
Montego Bėjus: Įsikūręs šiaurinėje Jamaikos pakrantėje, Montego įlankoje ištisus metus vyrauja šilta temperatūra, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo 29 ° žiemos mėnesiais iki 31 ° vasaros mėnesiais. Šioje vietovėje daugiausia kritulių iškrenta nuo gegužės iki spalio, o didžiausios liūtys būna rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Negrilis: kita populiari turistų lankoma vieta, esanti vakarinėje Jamaikos pakrantėje, Negrilis turi panašų klimatą kaip Montego įlanka. Šioje vietovėje iškrenta šiek tiek mažiau kritulių nei Montego įlankoje, o stipriausios liūtys būna nuo gegužės iki spalio.

Kingstonas: Jamaikos sostinėje, esančioje pietrytinėje salos pakrantėje, klimatas šiek tiek skiriasi nuo šiaurinės ir vakarinės pakrantės. Teritorijoje ištisus metus vyrauja aukšta temperatūra, o vidutinė temperatūra yra apie 28–30 °C. Lietaus sezonas Kingstone trunka nuo gegužės iki lapkričio, o daugiausia kritulių būna spalio ir lapkričio mėnesiais.

Ocho Riosas: Įsikūręs šiaurinėje Jamaikos pakrantėje, į rytus nuo Montego įlankos, Ocho Riosas mėgaujasi šilta temperatūra ištisus metus, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo 29 °C žiemos mėnesiais iki apie 31 °C vasaros mėnesiais. Šioje vietovėje daugiausia kritulių iškrenta nuo gegužės iki spalio, o didžiausios liūtys būna rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Port Antonio: Įsikūręs Jamaikos šiaurės rytinėje pakrantėje, Port Antonio klimatas yra šiek tiek vėsesnis nei kitose salos dalyse, o vidutinė temperatūra žiemos mėnesiais yra apie 24 ° C ir apie 27°C vasaros mėnesiais. Šioje vietovėje daugiausia kritulių iškrenta nuo gegužės iki spalio, o didžiausios liūtys būna rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Sekite mus facebook.com/pasauliokeliones ir pirmieji sužinokite apie naujienas.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link