Vestuvės užsienyje: svarbiausios detalės

2023-12-05

Vestuvės užsienyje – kainų skirtumai ir į ką atkreipti dėmesį renkantis

Vestuves užsienyje organizuojame daugiau, kaip dešimt metų ir sukaupta didžiulė patirtis rodo, kad vis dar yra nemažai klausimų poroms, kurios nusprendė savo šventę surengti svetur. Pagrindinis aspektas kaina – ką ji pasako ir į ką verta atkreipti dėmesį.

Kainų skirtumai

Jokia paslaptis, kad kaina daro didžiausia įtaką, tik ar dažnai susimąstoma kodėl iš pažiūros labai panašus, o kartais net identiškas vestuvinis paketas pas vienus organizatorius kainuoja pigiau, o pas kitus brangiau? Turbūt trumpiausias atsakymas būtų paprastas palyginimas, kad ir su nuotakos chalatu, kurį neretai būsima nuotaka renkasi vestuvių dienos ryto pasiruošimui: vienodas modelis tik vienas pigus, nes pasiūtas iš satino medžiagos, o kitas tokio paties modelio, tačiau gerokai brangesnis, nes jis pasiūtas iš šilko. Skirtumą tarp šių dviejų daiktų turbūt žino kiekviena ir turbūt perkant chalatą, be abejonės dėmesys atkreipiamas iš ko jis pagamintas, tai panašiai yra ir su vestuviniu paketu, tik čia daugiau sudedamųjų dalių ir be jokios abejonės jos visos daro įtaką kainai.
Labai neišsiplečiant apžvelkime esmines sudedamąsias vestuvinio paketo dalis, be kurių šventė neįmanoma, arba kurios vaidina itin svarbų vaidmenį, tikintis, kad vestuvės bus tokios apie kokias svajojate.

  • Transportas į ceremonijos vietą

Taip, jis įtrauktas į vestuvinio paketo kainą, nes natūralu, kad vestuvių dieną Jūs reikia nuvežti iš viešbučio į ceremonijos vietą ir po visko parvežti atgal į viešbutį.
SVARBU – techniškai tvarkinga, patogi, kondicionuojama, švari mašina, respektabiliai atrodantis vairuotojas, punktualumas ir saugumas.  Atrodo įprasti dalykai ir visiems tarsi turėtų būti savaime aišku, tačiau ar tikrai, ypatingai jeigu norima sumažinti išlaidas.
PIGU – užsakyti paprastą miesto taksi, nežinant kokio lygio automobilis gali pakliūti, galbūt važiuosite purvinoje, prirūkytoje mašinoje, o jus vežantis vairuotojas ne tik vilkės nuskurusią maikutę ir “kvepės” egzotišku tropinių kraštų prakaitu, bet ir lėks, kaip pametęs galvą, dar labai gerai, jeigu apskritai atvažiuos Jūsų paimti laiku.
SKIRTUMAS – kaina ir kokybė. Transportą galima užsakyti už 15 EUR arba už 150 EUR. O kokios kokybės Jūs tikėtumėtės vestuvių dieną?

  •  Dekoracijos

Kalbant apie vestuves egzotinėse šalyse, neverta pamiršti kultūrinių niuansų, žmonių mentaliteto ir „skonių“ skirtumų. Tai kas gražu jiems, nebūtinai atitinka mūsų grožio sampratą, arba tiesiog dekoracijas mes įsivaizduojame vienaip, o jie tai supranta kitaip.  Visuose vestuviniuose paketuose yra minima, kad dekoracijos įskaičiuotos į kainą.
SVARBU – kas yra dekoracijos mums? Asociacija į gražiai paruoštą vestuvių ceremonijos vietą – įvairių stilių arkos, puoštos gėlėmis, ceremonijos staliukas su maloniomis smulkmenomis: žvakutės, gėlytės, įvairūs egzotiniai elementai – kriauklės, kokosai ir pan., puoštas takelis vedantis link ceremonijos staliuko, kuris prideda šventiškumo ir suteikia prabangos bei kiti panašūs dalykai.
PIGU – yra tikrai nemažai paslaugų tiekėjų, kurie pakete nurodo Ceremonijos vietos paruošimas/papuošimas. Ar žinote ką pas daugelį tai reiškia – ceremonijos staliukas paplūdimyje su balta staltiese. Kaip ir nėra ko ginčytis – vieta paruošta, nes kažkas atnešė staliuką ir padėjo, o kažkas atėjo ir papuošė – užklojo baltą staltiesę. Na, gerai, galbūt šonuose dar įbedė pora palmės lapų. Ar to tikėjotės? Turbūt nelabai, bet perskaičius, kad į kainą įskaičiuota vietos papuošimas turbūt prieš akis iškilo kitas vaizdas, kuris matomas nuotraukose, tik dažnu atveju nutylima, kad tai yra už papildomą mokestį, o tai kas įskaičiuota yra labai labai minimalu.

SKIRTUMAS – kaina ir kokybė. Nemokamos dekoracijos arba už kurias reikia sumokėti nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų.

  • Aptarnaujantis personalas ceremonijos metu

Jeigu nusprendėte daryti vestuves užsienyje dviese, be artimųjų ar draugų, kurie dar dažniausiai šventinės dienos metu dar „pastyguoja“ keletą einamųjų dalykų ar padeda vienokioje ar kitokioje situacijoje ir manote, kad tokiu atveju šventė gali būti paprastesnė, aptarnaujančio personalo nereikia apskritai, nes viskas bus kukliai ir paprastai. Klystate – aptarnaujantis personalas visada yra reikalingas, o ypač vestuvių koordinatorė. Ji styguoja visą vidinį procesą ir reguliuoja dekoratorių, floristų, fotografų, pagalbinių darbą ir rūpinasi, kad viskas būtų atlikta laiku ir taip, kaip sutarta. Be to, tai žmogus atsakingas už formalią dalį ir taip pat derina svarbius aspektus susijusius su oficialia santuoka.
SVARBU – patys žmonės, kurie padaro nematomą darbą, ar tą darbą apie kurį dažniausiai nesusimąstoma. Tokie elementarūs dalykai, kaip tostas po ceremonijos, torto pjaustymas, galbūt suknelės pataisymas fotosesijos metu ir t.t. Kas tai atlieka – apmokytas aptarnaujantis personalas.
PIGU – viso to nėra arba iš personalo tuščia vieta: po ceremonijos nubėgote iki mašinos ir atsinešėte šampano, kurį išgėrėte iš vienkartinių taurių, kažkur palmės pavėsyje atsipjovėte torto, panaudotų indų, kaip ir nėra kur palikti, tai jie liko gulėti ant ceremonijos staliuko, kuris vestuvinės fotosesijos metu neabejotinai paklius į kadrą ir suteiks nuotraukoms „žavesio“ .
SKIRTUMAS – kaina ir kokybė. Norime sutaupyti ir personalui neduodame nurodymu, tik paliekame esminius punktus, kad apskritai tik atvežtų reikalingus dalykus, o tvarka gali pasirūpinti patys jaunavedžiai. Arba tenka sumokėti pora šimtų eurų ir žinoti, kad ceremonijos dieną, Jūsų užduotis tik šypsotis, mėgautis akimirka ir gražiai atrodyti.

  • Mokesčiai ir dokumentų tvarkymas

Jeigu pasirinkote oficialią santuoka užsienyje, tai vestuviniame pakete nurodyti notariniai, metrikacijos ir visi kiti mokesčiai  bei dokumentų tvarkymas nurodyti ne be reikalo ir tikrai ne dėl to, kad vestuvinis paketas atrodytų pilnesnis. Šioje vietoje galima išskirti du punktus: mokesčiai vietiniai ( kurioje šalyje vyks vestuvės) ir dokumentų tvarkymas Lietuvoje ( dokumentų vertimai, apostilės, kai kur ambasados tvirtinimai ir pan., priklauso nuo šalies).
Dokumentų tvarkymas Lietuvoje – reiškia, kad Jums reikia tik pateikti dokumentų originalus, paprastai tariant  išimti iš civilinės metrikacijos gimimo įrašus ir jei reikalinga papildomas formas) o tai, kaip jie turi būti pateikti tai šaliai, kurioje vyks vestuvės – tvarkome mes. Į tai įeina dokumentų vertimas, apostilės ir kiti tvirtinimai, jeigu tokie reikalingi pagal šalies taisykles.
Notariniai, metrikacijos ir kiti mokesčiai – tai mokesčiai, kuriuos reikia sumokėti toje šalyje, kur nusprendėte susituokti ir pagal taikomus reikalavimus įforminti ne tik pačią santuoką, bet ir gauti Lietuvoje galiojantį santuokos sertifikatą.
SVARBU – reikalavimų išmanymas ir tinkamas dokumentų parengimas. Šita dalis ypatingai svarbi, nes aktualu ne tik žinoti kokie dokumentai reikalingi, tačiau ir kaip bei kada jie turi būti pateikti. Priklausomai pagal šalis, reikalavimai skiriasi ir ruošiant dokumentus yra labai svarbu žinoti ar pvz. apostile dedama ant dokumento originalo ar ant vertimo, kur reikalingi nuorašai, kur jie netinka ir pan. Taip pat kaip turi būti paruoštas santuokos liudijimas toje šalyje kur vyks vestuvės, ar apostilės reikia ar ne, ar užtenka tik apostilės ar reikalinga dokumento legalizacija. Galiausiai atsakomybė  už galutinį rezultatą.
PIGU – išsiaiškinti patiems tvarką ir tinkamai pasiruošti dokumentus ne tik Lietuvoje, bet ir paaiškinti tos šalies institucijai, kaip Lietuvai turi būti perengtas santuokos liudijimas arba rinktis simbolinę santuoką, kuri Lietuvoje negalios.
SKIRTUMAS – kaina, kokybė, Jūsų laikas ir nerimas ar viskas bus gerai.
Prieš pasirenkant tiekėją, verta paklausinėti apie niuansus ir atsižvelgiant į tai, kaip greitai pateikia atsakymus, suprasite ar tiekėjas pats yra kompetentingas formalumų klausimais. Natūralu, kad smulkių niuansų niekas nepasakos, tačiau jeigu būsite nukreipti dokumentus tvarkytis patys arba pasakys, kad patikslins vėliau – tai daug ką atskleis.

  • Nemokamas vestuvinis paketas

Žodis NEMOKAMAS tai, kaip magija, daugumai skamba viliojančiai ir patraukia dėmesį. Dažniausiai nemokamais vestuviniais paketais vilioja viešbučiai. O ar daugelis susimąstote kodėl viešbutis – ne labdaros, bet pelno siekianti įmonė turi duoti kažką nemokamo?
Tiesa yra labai paprasta – nemokamas labai greitai ir lengvai tampa itin brangu, tačiau patys nepajaučiate, kokia forma už tai sumokėjote.
Norint gauti „nemokamą“ vestuvinį paketą reiškia, kad apgyvendinimą turėsite pirkti tiesiai iš viešbučio, kas reiškia, kad už nakvynę jau permokėsite, nes tiesioginės viešbučių kainos pavieniams asmenims yra gerokai didesnės, nei ją būtų galima gauti pasinaudojus netgi įvairių viešbučių užsakymo platformų ar kelionių agentūrų paslaugomis, nes jos tiesiog dėl didelės apimties užsakymų turi specialias sutartines kainas.
„Nemokamas“ vestuvinis paketas bus plačiai ir gražiai aprašytas, iš pirmo žvilgsnio atrodys, kad viskas įskaičiuota ir visko labai daug. Iš anksti nieko nereikės mokėti, nes ir taip „nemokamas“ ir visas detales galėsite derinti nuvykus vietoje. Čia ir pagrindinis kabliukas. Susiplanavę ir nuvykę savo svarbiausiai šventei, išsiaiškinsite daug papildomų detalių, kurios kainuoja extra mokestį. Nuotaikos gadintis nesinori, o dar veikia momentinis emocinis faktorius, taigi paimsite papildomų paslaugų, kurios privalomos ar be kurių šventė net nebus panaši į šventę ir suma kaip mat išsipūs į didelį burbulą. Galiausiai susumavus nakvynės padidintus kaštus plius „nemokamą“ vestuvinį paketą su extra paslaugomis suma pasirodys ne tokia jau ir menka. Ar tai skamba, kaip nemokamas vestuvinis paketas? – turbūt kiekvienas skaičiuoja savaip.

Tai tik keletas punktų, kurie įtakoja vestuvių užsienyje kainą, tačiau yra galybė smulkių niuansų, kurie yra itin svarbūs. Todėl norisi, tik akcentuoti, kad jeigu kainų skirtumas prasideda nuo kelių šimtų eurų jau verta pasigilinti kas, kaip ir kodėl, o nemokamo nebūna nieko.
Žinoma, vyraujanti konkurencija skatina patraukti klientų dėmesį, tačiau logiškas gali būti tik nedidelis kainų skirtumas, o jeigu už tą pačią paslaugą kainos skiriasi per kelis šimtus ar juo labiau tūkstančius eurų – natūralu, kad kažkas už to slepiasi.

Vestuvės užsienyje – nėra eilinė kelionė, kurią galima pakartoti kažkam nepavykus. Tai yra esminė gyvenimo šventė, kuriai ruošiatės, su nekantrumu laukiate ir planuojate ir kurios akimirkas norėsite prisiminti ilgai.
Šiame straipsnyje išskyriau SVARBIUS dalykus ir tai kas PIGU.
SVARBU punktai yra mano darbo esmė ir kokybė į ką orientuota visa ilgametė patirtis.
PIGU punktai yra tai, ką teoriškai galima atlikti, bet praktiškai to niekada nedaryčiau, gerbdama savo profesiją ir klientus.

Sekite mus facebook.com/pasauliokeliones ir pirmieji sužinokite apie naujienas.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link