Vestuvės užsienyje: šalių sąrašo viršuje – Dominikos Respublika

2023-01-10

Vestuvės užsienyje: šalių sąrašo viršuje – Dominikos Respublika

Vestuvės užsienyje šiais laikais yra labai populiarios ir dėl geros priežasties! Yra kažkas tokio ypatingo, kai tuokiatės toli nuo namų, bet apsupti artimųjų, arba kaip tik pabėgate dviese į romantišką kampelį. Jei svajojate apie savo vestuves užsienyje, Dominikos Respublika turėtų būti jūsų sąrašo viršuje.
Ši graži šalis siūlo viską, apie ką tik gali pasvajoti: nuostabius paplūdimius, vešlius atogrąžų miškus, pasaulinio lygio viešbučius ir draugiškus vietinius, kurie leis jaustis kaip namie. Leiskite mums padėti suplanuoti Jūsų svajonių vestuves – ir padėti Jums atrasti viską, ką gali pasiūlyti Dominikos Respublika!

Kodėl vestuves būtent Dominikos Respublikoje?

Kai įsivaizduoji savo svajonių vestuves, kas ateina į galvą? Ar įsivaizduojate kuklią ceremoniją, kurioje dalyvaus visa šeima ir draugai? O gal galvojate apie gražią lauko aplinką, apsuptą vešlių sodų, ošiančių palmių ir švelnių bangų, besidaužančių į krantą?
Kad ir kokia būtų jūsų vizija, Dominikos Respublika gali ją paversti realybe. Garsėjanti smėlėtais paplūdimiais, gyva kultūra ir nuostabiais kraštovaizdžiais ši Karibų šalis yra idealus variantas jūsų vestuvių dienai. O dėl ištisus metus trunkančio šilto oro, nes saulėtų dienų čia labai daug, net ir žiemą temperatūra nenukrenta žemiau +20°C,  galite būti tikri, kad jūsų didžioji diena bus tobula, nesvarbu, kokiu metų laiku pasirinksite pasakyti „taip“.

Tad kodėl savo vestuvėms rinktis Dominikos Respubliką? Štai tik kelios priežastys:

1. Šalyje yra vieni gražiausių paplūdimių pasaulyje, todėl tai puiki vieta svajojant apie vestuves paplūdimyje.
Platūs balto smėlio paplūdimiai, palmėmis nusagstytos pakrantės ir turkio spalvos vanduo sukuria idilišką vaizdą. Ar galite įsivaizduoti save tokioje aplinkoje, pasipuošus vestuviniais rūbais ir basomis kojomis ir tariant „taip“? Skamba neįtikėtinai, bet realiai.
2. Dominikos Respublika yra turtinga gamta, svetingais žmonėmis ir nepriekaištingu aptarnavimu.
Saloje vyrauja išskirtinis kraštovaizdis su didingais kalnais, ežerais, jau minėtais paplūdimiais, vešlia augmenija ir tropiniais miškais. Itin svetingi vietiniai stengiasi dėl čia atvykusių poilsiautojų ir siekdami ne tik įtikti, bet, žinoma tuo pačiu ir užsidirbti, išpildys visus Jūsų norus.
3. Šalyje vyrauja mums palankus klimatas beveik ištisus metus.
Žinoma išskiriamas sezoniškumas, tačiau tai tik pliusas, nes pagal sezoniškumą skiriasi ir kainos. Tinkamiausias sezonas kelionėms lapkritis – balandis. Sezono pikas yra sausio- vasario mėnesiai, kada didžiausia garantija nesulaukti lietaus, tačiau tą laikotarpį lydi ir didelės kainos, ir gausybė turistų. Optimalus laikas kainų ir oro atžvilgiu lapkritis, kovas, balandis. Na, o nuo gegužės iki spalio didėja vėjai ir tikimybė audrų bei daugiau lietaus. Tačiau reikia turėti omenyje, kad lyti gali tik naktimis, o dieną šviesti saulė, arba jeigu lietus užklumpa dieną, jis nesitęsia ištisai, o palaukus keliolika minučių vėl galėsite mėgautis saule. Tačiau jeigu negąsdina vėjai ar šiek tiek lietaus, tai jus dar gali pradžiuginti ir geros viešbučių kainos.
4. Dominikos Respublika yra sąlyginai nebrangi vieta.
Viešbučiai aukščiausio lygio ir su viskas įskaičiuota maitinimo sistema, taigi jokių papildomų išlaidų maistui ar gėrimams. Jeigu pasyvus poilsis yra prioritetas, ar daugiau planuosite leisti laiką viešbutyje nei keliauti, tai dideli resort tipo viešbučiai bus privalumas, nes visos pramogos vienoje vietoje, neiškeliant kojos už viešbučio ribų, taigi galėsite ne tik pasyviai mėgautis saulės malonumais, bet ir užsiimti vandens sportu, nardymu, įvairiais pasiplaukiojimais ir pan.  ir taip išvengsite papildomų transporto išlaidų. Viešbučio personalas pasirūpins, kad tikrai nieko netrūktų.
Vestuvinių paketų kainos prasideda tik nuo 2850 EUR/2 asmenims su visomis dekoracijomis, fotosesija, civiliniais formalumais ir kitomis svarbiomis detalėmis.
5. Santuoka oficiali ir galiojanti Lietuvoje.
Dominikos Respublikoje sudaryta santuoka yra oficiali ir pripažįstama Lietuvoje. Sudarius ten santuoką, Jūs gausite santuokos sertifikatą su apostile, kurį grįžus į Lietuvą reikės tik išversti į lietuvių kalbą ir nunešti į metrikaciją, kad įtrauktų į apskaitą.

Kokią teisinę ceremoniją galiu surengti Dominikos Respublikoje?

Jūsų vestuvių galimybės Dominikos Respublikoje yra šios:

  1. Teisėjo ar kito įgalioto pareigūno atliekama civilinė ceremonija.
  2. Simbolinė ceremonija, kuri nėra teisiškai įpareigojanti, tačiau idealiai tinkanti tiems, kurie oficialiai yra susituokę Lietuvoje, tačiau svajoja savo įžadus pakartoti egzotiškoje aplinkoje.
  3. Įžadų atnaujinimo ceremonija. Galbūt tuokėtės prieš daugelį metų, kai vestuvės užsienyje dar nebuvo įmanomos, tai dabar puiki proga išpildyti svajonę ir atnaujinti įžadus egzotiškoje Dominikos Respublikoje.

Vestuvių ceremonijos vietos

Dominikos Respublika viliojanti įvairiais kraštovaizdžiais ir nuostabiais paplūdimiais turi daugybę vietų vestuvių ceremonijai. Viena populiariausių vietų yra Saona sala. Saona yra nacionalinis draustinis ir didžiausia sala, priklausanti Dominikos Respublikai. Salą atrado Kristupas Kolumbas per antrąją ekspediciją 1494 m. Rugsėjo 14 d., Jos plotas yra 110 km². Saloje yra trys nedideli žvejų kaimeliai ir nesibaigiantys paplūdimiai su baltu smėliu. Įvairios augalų rūšys, augančios drėgnuose miškuose, rado prieglobstį drėgnuose mangrovių miškuose. Salos teritorijoje auga apie 539 skirtingų rūšių augalai, kurių daugelis auga tik čia. Saonos sala yra nacionalinis draustinis, kuriame aptinkami vėžliai ir iguanos, pakrantės zonose galite pamatyti lamantinus ir delfinus, o šiltuose sekliuose vandenyse gyvena ir veisiasi įvairių dydžių ir spalvų jūrų žvaigždės. Saloje gyvena kirai, balandžiai, žalios papūgos, gandrai ir kitų rūšių paukščiai. Mangrovių šaknyse milijonai jauniklių randa prieglobstį nuo plėšrūnų. Taip pat čia aptinkama daugiau nei 40 skirtingų rūšių žuvų, 124 rūšių moliuskų gyvena pakrančių vandenyse. Saloje yra daug urvų, kuriuos anksčiau naudojo Taino indėnai. Garsiausias yra legendinis Kotubanamos urvas, pavadintas lyderio vardu, kuris XVI amžiaus pradžioje, bėgdamas nuo ispanų, rado prieglobstį šiame urve. Tačiau neabejotini salos brangakmeniai yra begaliniai sniego baltumo paplūdimiai. Viename iš jų gali vykti Jūsų nepamirštamos vestuvės. Taigi Saonos vizitinė kortelė – balto smėlio paplūdimiai,  krištolo skaidrumo vanduo ir žmogaus nepaliesta gamta.
Kitas variantas yra Colibri paplūdimys, kuriame siūlomos intymios ceremonijos su dramatiškais vaizdais į vandenyną. Colibri yra privatus paplūdimys, esantis Cabeza de Torro zonoje, Punta Kanoje rytiniame Dominikos Respublikos regione. Paplūdimyje yra nedidelė prieplauka, valtis ir sūpynės fotosesijai.
Nesvarbu, kur pasirinksite tuoktis Dominikos Respublikoje, galite būti tikri, kad patirsite nepamirštamą jausmą ir emocijas. Šalies atogrąžų klimatas, vešli augmenija ir draugiški vietiniai jūsų vestuvių dieną pavers tikrai ypatinga.

Dokumentai, jų paruošimas Lietuvoje ir visas formalumų procesas po vestuvių ceremonijos

Dokumentų pasiruošimas Lietuvoje. Vadovaudamiesi savo ilgamete patirtimi, dokumentų paruošimu: tvirtinimais, vertimais, apostilizavimu ir pan. rūpinamės mes, taip nuimdami naštą nuo būsimų jaunųjų pečių. Viskas ką reikia atlikti patiems jaunavedžiams, tai išimti reikalingų dokumentų originalus ir pateikti juos mums. Oficialiai santuokai reikalingi dokumentai: gimimo įrašai (tinka tik nauja A4 formato forma), pažymos apie kliūčių nebuvimą santuokai sudaryti, ištuokos liudijimas, jeigu santuoka ne pirma (tinka tik nauja A4 formato forma),vardų, pavardžių keitimo dokumentai, jeigu tokį faktą gyvenime turėjote.
Pažymas išduoda civilinė metrikacija ir jų išsiėmimas kainuoja keliolika eurų, terminai priklauso nuo konkretaus miesto ar rajono civilinės metrikacijos skyriaus.
SVARBU! Dokumentai paruošti santuokai negali būti senesni nei 3 mėn., skaičiuojant nuo planuojamos santuokos dienos,  tai reiškia, kad jeigu jūs užsakėte vestuves iki kurių dar yra pusmetis ar daugiau, tai dokumentų ruošti kol kas nereikia. Jais rūpintis reikia pradėti, kai iki vestuvių lieką 3 mėn., bet ne anksčiau. Dėl to, kad praleisite terminą pergyventi nereikia, nes mes visada atsiunčiame priminimą apie laiką, kada jau reikia pradėti dokumentus ruošti.
Pasikeitus formalumų procesui, dabar Dominikos Respublikoje santuokos sertifikato ir jo apostilizavimo laikas prailgėjo iki 3 mėn. Tai reiškia, kad santuokos sertifikatą gausite jau grįžus į Lietuvą. Tačiau Lietuvoje formalumai trumpi ir viską ką reikės atlikti tai išversti jį į Lietuvių kalbą ir nunešti į metrikaciją, kad įtrauktų į apskaitą.

Kaip planuoti pramogas, dekoracijas ir fotosesiją vestuvėms Dominikos Respublikoje?

Mes padėsime viskuo – nuo ​​DJ ir vietinių atlikėjų, pramogų po ceremonijos  iki gėlių puokščių ir dekoracijų ceremonijos vietai. Dirbame su patyrusiais meistrais ir tikrais savo srities specialistais: patyrę vestuvių fotografai, videografai įamžins Jūsų ypatingus prisiminimus, vestuvių dekoracijas ir puokštes galėsite rinktis iš plataus sąrašo, pageidausite išskirtinių pramogų – galėsime išnuomoti laivą vakarėliui su muzika, live bbq ir taip smagiai pasiplaukiosite Karibų jūra, o gal norėsite paskraidyti sraigtasparniu ir tokiu būdu salos grožį pamatyti iš paukščio skrydžio, o galbūt į ceremonijos vietą norite atvykti antikiniu automobiliu? Įmanoma viskas!
Žinome, kaip svarbu pasirūpinti visomis šiomis smulkmenomis, todėl viską sutvarkysime už jus, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir mėgautis savo vestuvių diena!

Maistas ir gėrimai Dominikos Respublikoje

Jokios vestuvės užsienyje neapsieina be skanių vaišių! Dominikos virtuvė yra žinoma dėl savo drąsių, kvapnių patiekalų, tokių kaip „La Bandera“, gaminamas iš baltųjų ryžių, raudonųjų pupelių ir vištienos ar jautienos. Taip pat yra daugybė jūros gėrybių patiekalų, tokių kaip žuvis ir krevetės. Iš esmės jis gana paprastas, tačiau tikrai egzotiškas ir įvairus. Pagrindą sudaro ryžiai, mėsa, ankštinės daržovės, jūros gėrybės, tačiau egzotikos suteikia gardūs prieskoniai ir egzotiškos žolelės. Vertėtų paragauti Sancocho – mėsos ir daržovių troškinio, gaminamo iš įvairių skirtingų mėsos rūšių; Asapo – tirštos ryžių, mėsos ir daržovių sriubos; Chimichurrio – sumuštinio su ant iešmo kepta kiauliena. Na, o tradicinis Dominikos Respublikos gėrimas – romas, kuris ten iš tiesų nebrangus.
Aukšto lygio viešbučiai su viskas įskaičiuota maitinimo sistema leis Jums pasimėgauti vietine virtuve be jokių ribojimų. O jeigu pasirinksite vestuves Saonos saloje, tai Jūsų lauks romantiški pietūs dviese tiesiog paplūdimyje.

Taigi, jei svajojate apie egzotiškas vestuves, Dominikos Respublika yra puikus pasirinkimas – o su gero vestuvių planuotojo pagalba procesas gali vykti sklandžiai ir be streso. Mes žinome visus teisinius reikalavimus santuokai Dominikos Respublikoje, gauname naujausią informaciją apie įsigaliojusius pakeitimus, o jums nereikia skirti daug savo brangaus laiko, aiškinantis ir gilinantis į legalias procedūras, kurios Jums bus reikalingos tik kartą.
Jūsų svajonių vestuvės Dominikos Respublikoje – tai daugiau nei tikitės.

Sekite mus facebook.com/pasauliokeliones ir pirmieji sužinokite apie naujienas.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link