Šventinis šurmulys Berlyne

2016-12- 08

Šventinis šurmulys Berlyne

Kaip ir didžioji dauguma Europos sostinių bei miestų, Berlynas prieš šventes  sutviska šventine dvasia.  Be ilgų diskusijų su draugais nusprendėme porai dienų pasinerti į Berlyno linksmybes. Tai koks Berlynas mūsų akimis?

Žėrintis ir gyvas iki pat ryto
Kadangi atvykome jau sutemus, buvo puiki proga užsikrėsti šventine nuotaika. Visas miestas išdabintas blyksinčiomis lemputėmis, langai išpuošti snaigėmis, žvaigždėmis, miesto gatvėmis „puškuoja“  žėrintis traukinukas, o linksmai nusiteikę sniego seniai sveikina kas keletas metrų. Potsdamo aikštė pasitinka  įspūdingo dydžio šventiniu varpu, po kuriuo į kalėdinius namelius vilioja gvazdikėliais kvepiantis karštas vynas ir įvairiausi saldumynai. Žmonių nesuskaičiuojama gausa, visi laisvi ir atsipalaidavę. Schloss Scharlotenburg kalėdinė mugė pasitiks pakiliai, grojant orkestrui, atmosfera ir aplinka labai žavinti ir daug malonesnė, ne tokia pigi turistinė, kurių Berlyne taip pat netrūksta.
Berlyne gali linksmintis iki pat ryto,  iš baro ar kavinės tavę niekas neišvarys, nors jų oficialios darbo valandos bus seniai pasibaigę. Tiesa, norint patekti į barą ne taip ir lengva ir tenka gerokai pasivaikščioti kol surasi dar tavęs laukiantį laisvą staliuką. Nors miestas didelis ir regis barų „ant kiekvieno kampo“, tačiau geriausios, bet laisvos vietos tenka paieškoti, žinoma jei nesinori laukti pusę valandos prie durų kol atsilaisvins staliukas. Restoranų ir barų spektras platus, nuo brangiausių iki pigiausių, nuo Azijos iki Meksikos virtuvės, nuo savitarnos iki visapusiško aptarnavimo, nuo paprsčiausios aludės iki „karalienės“ baro. Vokiška virtuvė įprasta ir mums, kaip jie patys juokauja jų nacionalinis patiekalas – didelis gabalas mėsos. Būnant Berlyne vertėtų išgerti Berliner Weisse, šviesaus kvietinio alaus.  Jaunimui labai tiks Pariser Strasse, kur gausu užeigų, barų, „ American Diners“ klubų, meksikiečių restoranų, esančių šalia modernių disko klubų. Kreuzberg rajone rasite įvairiausių kultūrų virtuvę.

Viliojantis parduotuvių gausa ir neleidžiantis atsispirti pirkiniams
Nepaslaptis,  kad daugelis į šį miestą traukia būtent apsipirkti, nes parduotuvių gausa,  begalinis pasirinkimas ir kainos Berlyne gali varžytis su bet kuriuos Europos didmiesčiu. Prieš Kalėdas Berlyne organizuojami septyni savaitgaliai, skirti kalėdinei prekybai. Jų metu gerokai pailginamas parduotuvių darbo laikas šeštadieniais. Gaila, bet sekmadieniais parduotuvės nedirba.
Prabangiausios pasaulinio garso dizainerių parduotuvės įsikūrusios Kurfurstendamm ir Byroads gatvėse.
Apsilankykite Europa Centre, čia vienoje vietoje ne tik gausybė parduotuvių, bet ir kavinės, restoranai, kino teatrai, muzikinis teatras.  Pačias pigiausias prekes rasite Charlotenburg rajone.

Traukiantis savo simboliais
Moderni Potsdamo aikštė,  nuo kurios verta pradėti kelionę po Berlyno simbolius, nes  viskas šalia – ir Berlyno sienos likučiai, ir Branderburgo vartai, ir Reichstagas.
Labiausiai traukiantis Berlyno simbolis- žymieji Brandenburgo vartai, simbolizuojantys vienybę. Jei jau atkeliavote į Berlyną, būtina aplankyti – Reichstagą. Tai didingas ir gražus XIX a. pastatas su stikliniu apžvalgos kupolu viršuje, iš kurio matosi centrinė Berlyno dalis. Negalime nepaminėti ir memorialo nužudytiems Europos žydams. Tai didžiulis objektas, plyti ant milžiniškos vertės sklypo tarp Potsdamo aikštės, JAV ambasados ir įvairių ministerijų. Šis trimatis paminklas iš esmės yra tarsi nedidelis betono stačiakampių parkas, sudarytas iš 2711 įvairių dydžių ir kampų dirbtinio akmens figūrų.
Aleksandro aikštėje esanti Berlyno katedra – dar vienas simbolių, kurį tikrai verta pamatyti, vienas iš įdomiausių katedros interjero elementų yra vargonai.
Žinoma, negalime pamiršti ir Berlyno simbolio – lokio, jis šį vaidmenį atlieka jau net 720 metų. Iš viso Berlyne yra 150 lokio skulptūrų.
Štai tokį Berlyną mes pamatėme, tokį  jį pažinome per porą dienų- laisvą, šurmuliuojantį ir tolerantišką.
Tai vienas iš miestų, į kurį sugrįžti verta dar kartą.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link