Mauricijus - rojaus žemėje beieškant

2016-11-24

Mauricijus – rojaus žemėje beieškant….

Netoli Pietų Afrikos krantų, Indijos vandenyne, tarsi Dievo pamestas žalsvas karoliukas pūpso Mauricijaus sala. Jos krantus skalaujančios turkio mėlynumo jūros paplūdimiai garsūs balto smėlio ir juodos lavos akmenų kontrastais. Pabuvojusieji nors kartą vienbalsiai tvirtina, kad čia tikrasis atostogautojų rojus.
Mauricijus – užesio ir bruzdesio pilna sala. Miestai skendi salos žalumoje. Tiek palankus klimatas, tiek patys gyventojai sodina ir puoselėja augalus. Netoli sostinės Port Luiso, yra Pamplemousse miestelis, visama pasaulyje garsus savo botanikos sodais. Šie karališkieji sodai dabar užima apie 30 ha plotą ir yra pavadinti „Sir Seewoosagur Ramgoolam“. Tai vardas žmogaus, kuris vedė šalį nepriklausomybės link ir tapo pirmuoju salos ministru pirmininku.
Žaliuoja didžiuliai baobabai, 60 rūšių palmių, didžiuliai gėlynai. Rekonstruotas nedidelis cukraus malūnas, elnių parkas. Visgi lankomiausios yra Amazpnės lelijos. Ant jų didžiulių lyg padėklas lapų trypinėja paukščiai. Džiungles keičia žali kilimai linguojančių stiebų. Mauricijus yra antras pagal dydį cukraus eksportuotojas pasaulyje. Keli kilometrai nuo Flacq miestelio yra didžiausias salos cukraus malūnas, sakoma, kad vienas didžiausių pasaulyje.
Vietinių gyvūnų čia nėra daug, keletas rūšių vaisiaėdžių šikšnosparnių ir paukščių, o nacionalinį paukštį dodo išvysite tik ant monetų, degtukų, pašto ženklų…
Viena gražiausių Mauricijuje laikoma pietų ir pietvakarių pakrantė. Ji tęsiasi nuo  Mahebourgo rytuose iki Le Morne vakaruose. Lagūnas ir smėlėtus paplūdimius, tradicinį Mauricijaus kraštovaizdį, keliaujant piečiau, tarp Blue Bay ir Souillac,  pakeičia aštrios vulkaninės uolos. Turizmas šioje pakrantėje mažiau išplėtotas, nes pajūrio malonumais mėgautis trukdo nuolatos šėlstantys vėjai. Žinoma, buriuotojams toks oras geriausias. Mahebourgas garsus sausainiais, pagamintais iš manijokų. Šie augalai yra nuodingi, jų neėda net skėriai, todėl prieš kepant jie yra apdorojami, kad pasišalintų nuodai. Skonis neįprastas, bet egzotiškas ir viliojantis.
Netoli pakrantės miškingoje lygumoje įsikūręs miestelis Chamarel. Jo apylinkės garsėja spalvotomis žemėmis. Vidurį miškų išlindę keistos žemės klodai. Spalvų paletė vingiuoja nuo gelsvos ir rusvos. Čia neauga augalai, klodų neveikia erozija. Aliuminio ir geležies oksidų bei dirvožemio mišinys, reaguodamas su oru, pradeda mirgėti, o per saulėlydį ir saulėtekį nusidažo įspūdingiausiomis spalvomis. Netoliese iš 83 m aukščio krinta kriokliai.
Lankomiausias ežeras yra centrinėje salos dalyje.Grand Bassin tyvuliuoja 702 maukštyje. Šis ežeras krateryje indams yra šventas. Nuo 1897 m. kiekvieną vasarį šimtai tūkstančių piligrimų šventės Maha Shivaratree metu traukia čionai melstis dievui Shivai. Tai didžiausia induistų šventė už jų šalies ribų.Po šimto metų nuo piligrimystės pradžios į Grand Bassin buvo įlieta šventojo Gango vandens ir jis taip tapo šventu. Prie ežero krantų stovi antra pagal dydį pasaulyje simbolinio aukščio Shivos statula. Centrinėje dalyje poilsiautojai aplanko ir užmigusio ugnikalnio kraterį. Iš čia atsiveria įspūdinga salos panorama.

© 2019 Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Pirk keliones išsimokėtinai su   

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji!
Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link