Nerežisuotas pasirodymas miesto sutemose

2016-10-18

Džema El Fino Aikštė, Marakešas, Marokas
Marakešas –  vienas žaviausių pasaulio miestų, kuriame, rodos, laikas sustojęs.  Asilų traukiami vežimaičiai, pėstieji ir mopedai puikiai įsitenka judriose Marakešo gatvėse. Kiekvienas bent kartą aplankęs šį miestą, norės dar kartą sugrįžti į Džema El Fino  – beprotišku ritmu pulsuojančią aikštę. Žinomas amerikiečių rašytojas ir kompozitorius Paulas Bowlesas, 52 metus gyvenęs Maroke, rašė:“…be Džema El Fino aikštės Marakešas būtų visiškai kitas miestas…“ Tikrasis Maralešo gyvenimas prasideda ir baigiasi būtent čia, aikštėje.
Aplink gyvačių kerėtojus, bezdžionių dresuotojus, suvenyrų pardavėjus būriuojasi turistai. Čia pat aikštėje dantų gydytojai, kirpėjai, akrobatai, gimnastai teikia savo paslaugas vietiniams gyventojams. Žmonės klausosi pasakotojų, stebi  akrobatų ir gimnastų pasirodymus. Aikštėje daugybė prekystalių su prekėmis. Kepami kebabai, gaminamas kuskusas, o avienos smegenys troškinamos tiesiog pačių gyvulių kaukolėse. Ore sklinda patys įmantriausi kvapai. Surasite čia ir šviežiai spaustų apelsinų sulčių, kurių skonis sunkiai nusakomas, o kainuoja vos keletą euro centų.
Ypač kerintis metas, kuomet aikštę ima gaubti sutemos ir uždegami žibintai. Tuomet aikštėje susirenka ugnies rijikai, alternatyvios medicinos praktikuotojai, pranašai bei kitų egzotiškų profesijų atstovai, minia stebėtojų ir prasideda naktinis miesto gyvenimas. Šį gyvenimą galima puikiai stebėti sėdint bei gurkšnojant mėtų arbatą vienoje iš daugelio atvirų  kavinukių arba net nuo kavinių stogų. Matyt būtent šios miesto dalies žavesį ir turėjo galvoje Winstonas Churchillis sakydamas: Jei Maroke tegalite praleisti vieną dieną, praleiskite ją Marakeše“.
Marakešo gyventojai sako, kad Džema El Fino  – magiška vieta. Ne Bermudų, o berberų trikampis, bet poveikis panašus: kas čia atsiduria, ne nepradingsta, bet lieka užburtas.
Smagus klaidžiojimas garantuotas: Marakešo senamiesčio turguose, parduotuvių ir amatų kvartaluose nė vienas kelias neatveda į tikslą. Užtat už kiekvienos sankryžos laukia naujos spalvos, šviesos, kvapai. Ir laimė, vis atsiduri Džema El Fino  aikštėje.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link