Vestuvės užsienyje: kiek kainuoja ir kas sudaro vestuvinio paketo kainą
Planuojantiems vestuves užsienyje, dažniausiai iškylantis klausimas – kiek visas tas malonumas kainuoja.
Detaliai apie kainas ir paslaugas, be kurių neapsieina nei vienas vestuvinis paketas.
Vietos nuoma vestuvių ceremonijai
Visai nesvarbu ar tai bus oficialios vestuvės ar tik simbolinė santuoka, tačiau visi svajoja apie idilišką vietą, kurioje ištars svarbiausią savo gyvenime TAIP, prisieks amžiną meilę ir po jaudinančios vestuvių ceremonijos norės įsiamžinti apsuptyje kerinčios aplinkos.
Naršant internete, akys raibsta nuo grožybių: prabangios vilos, egzotiniai tropiniai sodai, stačios į bangas neriančios uolos, balto smėlio paplūdimiai, kerinčios terasos pakrantėse ar džiunglių apsuptyje ir t.t. Vestuvių organizatoriai neriasi iš kailio ne tik ieškodami gražiausių kampelių, bet ir bandydami susitarti ir gauti leidimą rengti jose vestuves. Be abejonės tai kainuoja ir kartais net labai didelius pinigus. Visų pirma dėl to, kad daugelis vietų yra privačios, jose sukurta infrastruktūra pritaikyta vestuvių ceremonijoms ar kitoms šventėms. Nemaža dalis ceremonijai skirtų vietų yra nacionaliniuose parkuose, draustiniuose ar kitoje valstybei priklausančioje žemėje. Norint surengti jose šventę, taip pat tenka mokėti valstybės nustatytą mokestį. Žinoma, kiekvienoje šalyje taisyklės skirtingos, nuomos mokesčiai už vietas taip pat skirtingi, nors yra ir tokių šalių, kur ne visos ceremonijos vietos apmokestinamos. Tačiau skaičiuojant visų šalių vidurkį ne pačios prabangiausios, bet tikrai patrauklios vietos nuoma vestuvių ceremonijai plius minus kainuoja apie 700 – 800 EUR.
Mokesčiai metrikacijai ir dokumentų sutvarkymas legaliai santuokai, pasirinktoje šalyje
Šitas punktas aktualus tuo atveju, jeigu santuoka oficiali civilinė ir norint, kad ji būtų galiojanti Lietuvoje.
Skirtingai nei Lietuvoje, metrikacijos mokesčiai užsienio valstybėse sudaro ženklią dalį vestuvinio paketo kainos. Pagrindinė to priežastis, kad santuoka ne vietinių, o užsienio piliečių, vadinasi daugiau darbo, daugiau formalumų ir ilgesnis dokumentų tvarkymas bei papildomi mokesčiai teisėjams, notarams, žinoma metrikacijai ir pan. Taip pat nereikia pamiršti, kad po santuokos įregistravimo, santuokos sertifikatas dar turi būti paruoštas pagal visas konvencijas ir apostilizuotas ar legalizuotas (priklausomai nuo šalies), kad galiotų grįžus į Lietuvą. Maža to, daugelyje šalių biurokratinis procesas santuokos sertifikato paruošimui trunka labai ilgai ir norint tą kelią sutrumpinti bei tokiu būdu padidinti šalies patrauklumą vestuvėms, labai dažnai vestuvių organizatoriai papildomai moka skubos mokesčius dokumentų tvarkymui, naudojasi greitųjų kurjerių paslaugomis dokumentų persiuntimui (dažniausiai į šalies sostinę ir atgal, nes ceremonijos vyksta kurortinėse zonose) ir visas papildomas išlaidas įtraukia į legalios santuokos paketą.
Skaičiuojant visų šalių vidurkį – mokesčiai ir dokumentų paruošimas oficialiai santuokai kainuoja apie 500 EUR.
Dokumentų pasiruošimas Lietuvoje
Taip pat aktualus tik tuo atveju, jeigu planuojate oficialią santuoką, kuri galiotų grįžus į Lietuvą.
Nesiimsiu vertinti ar tai yra brangu ar ne, nes kiekvienam „brangu“ yra pagal individualias galimybes, tačiau kadangi ši dalis yra privaloma ir be jos oficiali santuoka neįvyks, verta apie tai pakalbėti.
Norint palengvinti jaunavedžių pasiruošimą ir tuo pačiu išvengti klaidų ar nesusipratimų, dokumentų paruošimą Lietuvoje mes įtraukiame į vestuvinį paketą ir dokumentus tvarkome patys. Pats proceso organizavimas jums, žinoma papildomai nekainuoja ir iš mūsų pusės tai yra tiesiog bonusas klientams. Tačiau kainuoja pagal faktą įvykdyta paslauga, kurią sudaro vertimai, notaro tvirtinimai ar apostilės, o kartais ir ambasados tvirtinimai (vėl gi priklausomai nuo šalies, kuriai ruošiami dokumentai).
Jeigu jūsų abiejų santuoka pirmoji, tai paprastai yra reikalingi tik keturi dokumentai ( iš abiejų po du), kuriuose reikia išversti į tam tikrą kalbą, gauti nuorašus ir apsotiles iš notarų. Keturių dokumentų paruošimas Lietuvoje kainuoja apie 200 EUR
Vestuvių koordinatorius pasirinktoje šalyje
Kažkodėl labiausiai nuostabą kelianti ir labai dažnu atveju iš sąrašo prašoma išbraukti paslauga. Kaip jūs įsivaizduojate gali įvykti šventė be koordinatoriaus? Vestuvių dieną, tai yra vienas iš svarbiausių visos personalo komandos narių. Ant jo pečių gula didžiausia našta ir jis atsakingas už tai, kad diena praeitų sklandžiai, o jauniesiems reikėtų tik rūpintis, kad šypsena nedingtų nuo veido.
Vestuvių koordinatorius styguoja visus veiksmus, pradedant nuo ceremonmeisterio pristatymo laiku į vestuvių vietą, dekoratorių, fotografų darbo kuravimo ir baigiant sertifikato tvarkymo reikalais.
Už visų procesų koordinavimą vidutiniškai sumokama apie 300 EUR.
Vestuvių fotografas
Turbūt nė viena pora nenorėtų tokių vestuvių, kuriose nedalyvautų fotografas. Nebent jūs vykstate su svečiais, kurių tarpe turite profesionalą ir kuris pasiryžęs dalyvavimo šventėje metu įamžinti ir jūsų akimirkas.
Fotografų kainos užsienyje mažesnės nei pas mus Lietuvoje, žinoma jeigu lyginame didmiesčių kainas. Paprastai jie samdomi specializuoti, kurie tik vestuves ir fotografuoja, todėl gerai žino ceremonijų vietas, kur ir kokiu kampu išgauti geriausius kadrus, patars ir suvadovaus kaip stovėti kur žiūrėti ir pan. tam, kad nuotraukose atsispindėtų tik jūsų jausmai ir nepriekaištingi aplinkos vaizdai.
Standartinis fotografavimo laikas yra ceremonijos metu ir apie valandą laiko trunkanti fotosesija po vestuvių ceremonijos. Priklausomai pagal šalis, nuotraukų paketą sudaro 50 – 100 redaguotų nuotraukų, bet labai dažnu atveju perduodami ir kiti, tik neredaguoti kadrai. Fotosesijos malonumas vestuviniame pakete sudaro apie 300 – 500 EUR.
Vestuvių dekoracijos
Nemažiau svarbią dalį bendrame vestuvių pakete sudaro ceremonijos vietos dekoras. Iš tikrųjų, ši dalis turi mažiausius rėmus, nes viskas priklauso nuo poros pageidavimų. Tačiau mes dabar kalbame apie klasikinį simbolinį dekorą, kuris bet kokiu atveju yra įtrauktas į bendrą sąmatą. Paviljonai ar arkos, ceremonijos staliukai su minimaliais papuošimais, dažniausiai būna iš dirbtinių gėlių, tačiau iš geros kokybės dirbtinių gėlių. Jeigu tik grožėsitės ir nepaliesite tai niekada ir nesuprasite, kad jos netikros. Nuotraukose taip pat atrodo fantastiškai, dėl to sprendimas rinktis ne gyvas gėles yra kur kas geresnis ne tik piniginiu atžvilgiu, bet ir kokybės. Tropiniuose kraštuose kur gana karštas klimatas, gyvos gėlės neatlaikytų oro sąlygų ir nors vieta ruošiama prieš pat ceremoniją, tačiau gėlių trapumas neišvengiamas ir į ceremonijos pabaigą dekoras atrodytų švelniai tariant pavargęs, o kur dar laikas fotosesijai…
Atrodytų kodėl dekoro dalis turėtų sudaryti ženklią sumą, jeigu naudojamos dirbtinės gėlės. Paaiškinimas paprastas, net ir dirbtinės jos yra nuolat atnaujinamos, nes blunka saulėje ir natūraliai dėvisi, kaip ir kiti daiktai, todėl kiekvienu atveju perkamos naujos, o turint omeny, kad ieškoma išskirtinių ir gyvai atrodančių, tai kainos taip pat nėra mažos. Kainuoja ir papildomi dekoro elementai: įvairūs žibintai, žvakės, gyvų gėlių žiedlapiai ir panašūs dalykai.
Nepamiršti reikia ir to fakto, kad yra samdomi žmonės, kurie ceremonijos vietą ruošia ir puošia, taip pat dekoracijų transportavimo išlaidos, nes jas reikia atvežti į ceremonijos vietą, o po visko vėl viską sutvarkyti ir išvežti.
Taigi šioje dalyje į kainą sukapsi daug faktorių: pačios dekoracijos, žmonių darbas ir laikas, transportavimo išlaidos.
Vidutiniškai, skaičiuojant įvairių šalių vidurkį, kainos gali svyruoti apie 400 – 500 EUR
Transportas, nuotakos puokštė, vestuvinis tortas ir kt. smulkūs dalykai
Vestuvinis paketas neįsivaizduojamas ir be nuotakos puokštės, jaunųjų transportavimo į ceremonijos vietą ir kitų smulkesnių detalių šukuosenos, makiažo, vestuvinio torto ir pan.
Atskirai turbūt neverta išskirti, tačiau trumpai paminėsiu, kad nuotakos puokštė ir jaunavedžių transportas dar prideda apie pora šimtų eurų, nes natūralu, kad ne viešuoju autobusu pora atvyksta į ceremonijos vietą, o jaunoji taip pat nebūna be puokštės. Tam tikri, kad ir smulkūs atrodo dalykai, tačiau kainuojantys po keliasdešimt eurų, bendroje sumoje sudaro kelis šimtus.
Žinoma, vestuvinis tortas, makiažas, šukuosena nėra privalomos išlaidos, kiekviena pora renkasi pagal pageidavimą.
Įsivertinant privalomas išlaidas ir renkantis klasikinį vestuvinį paketą, galime suprasti, kad vidutiniškai vestuvės užsienyje kainuoja apie 2000 – 3000 EUR/ porai ( neskaitant skrydžių ir apgyvendinimo)
Noriu atkreipti dėmesį, kad aptarėme privalomus elementus vestuviniame pakete ir skaičiavome vestuvinių paketų kainų vidurkius įvairių šalių.
Kiekviena šalis su skirtingomis taisyklėmis ir niuansais vestuvių ceremonijai, žinoma skirtingomis kainomis. Taip pat aptarinėjome klasikinį vestuvinio paketo variantą, tačiau tai nereiškia, kad jis toks ir turi būti. Kiekvienam pagal norus ir galimybes, visur galima pridėti papildomų paslaugų: video, muzikantų, šokėjų ir pan. ; rinktis prabangesnes vietas ceremonijai ar atvykti į ceremonijos vietą helikopteriu. Šiais laikai ribų nėra, svarbu fantazija ir galimybės.
Detaliau apie kainas konkrečioje šalyje pakalbėsime kitoje dalyje.
Sekite mus facebook.com/pasauliokeliones ir pirmieji sužinokite apie naujienas.