Kas įdomaus Maltoje be muziejų?

2016-05-02

Kad Malta muziejus po atviru dangumi –  žinome visi. Ir tie, kurie galvoja, kad be muziejų ir bažnyčių lankymo, saloje nėra daugiau ką veikti, smarkiai klysta. Keletas idėjų, kaip jūsų atostogos Maltoje, gali tapti kitokios nei įsivaizdavote.
Mažytė sala, gyvibinga ištisus metus, nuostabiu klimatu ir ilgiausiu vasaros sezonu,  vilioja turistus  ne tik istorija ir architektūra, bet ir įvairiausiais renginiais, festivaliais, degustacijomis vietiniuose vynuogynuose bei ūkiuose.
Nedidelis, amatininkų kaimelis Ta Kali (Ta‘Qali village)
Čia smagu pavaikštinėti ir pasigrožėti  stalių, puodžių ir kitų amatininkų dirbiniais, užsukti į stiklo dirbtuves ir pažiūrėti, kaip pučiamas stiklas, iš kurio  vėliau gimsta nenusakomo įmantrumo ir grožio dirbiniai.  Tradiciniai keraminiai ir stiklo gaminiai, kurių neįmanoma nepirkti,  sutraukia nemažai smalsuolių. Tačiau nepaisant  to, Ta Kali kaimelis labai ramus, lėtu gyvenimo tempu, atrodo niekur neskubančių  čia gyvenančių ir dirbančių žmonių nevargina šiandieninio gyvenimo problemos. Norint pajusti vietovės gyvenimo ritmą, reikėtų atvykti pirmą dienos pusę, nes vakarop nuo 16 val. viskas užsidarinja, o atvykę kokią 17 val. čia nesutiksite nė vieno vietinio žmogaus, nebent  tik klaidžiojantį turistą, kuris pavėlavo taip pat, kaip ir jūs…

Oktoberfestas Gozo saloje
Jeigu nesate amatų gerbėjai, siūlome nuplaukti į šalia Maltos esančią Gozo salą, kuri jus   pasitiks Bavarišku „octoberfestu“, vyksiančiu rugsėjo mėn. Gozo saloje rengiamas bavariškasis alaus festivalis  nė kiek nenusileidžia Miuncheno Octoberfest‘ui.  Čia siūlomas tikras vokiškas alus ir tradicinis bavarietiškas maistas: dešrelės, kiaulės kojos, balta dešra ir netikras zuikis.
Didžiulės palapinės, gyva muzika ir tekančios alaus upės ,tai trys pagrindiniai Alaus Festivalio Gozo saloje, ingredientai.
Vyno mėgėjams – puiki vyninė Tal Massar.
Nemėgstate alaus? Ar užsimanėte gero vyno taurės? Nenusiminkite, Gozo saloje galime rekomenduoti puikią vyndarių šeimyną. Ramiai sėskite į autobusą ir nuvažiuokite į atokesnę Gozo salos vietą – Gharb. Čia jus pasitiks labai miela šeimyna, kuri su didžiausiu džiaugsmu aprodys savo vynuogynus, vyno rusius ir pristatys įvairiausių rūšių savo gamybos vynus. Ramiai degustuojant ir bendraujant su šeimininkais, kai aplinkui matosi vien vienuogynų laukai, kūną užlieja ramybė. Kelios valandos pralekia akimirksniu, nes tą idilišką vietą supanti ramybė, priverčia prarasti laiko nuovoką.
Ekskursiją ir vyno degustaciją reikia užsisakyti iš anksto.
Vietiniai – ekologiški ūkiai.
Jeigu jau atvykote į Gozo salą, nepraleiskite progos apsilankyti  vietiniame ūkyje, kuriame galėsite pasivaikščioti po citrinmedžių ir aplesinmedžių giraites, paragauti čia pat augančių persikų ar įsiamžinti po šimtamečių alyvmedžiu.
Šiame ūkyje- vynuogyne,  organizuojamos ekskursijos ir maisto bei vyno degustacijos, o kiekvieną penktadienio naktį rengiama Barbeque naktis.
Ūkis – Tamena Estate. Apžvalginis pasivaikščiojimas po ūkį galimas kasdien nuo 9:30 iki 17:00. Išankstinė rezervacija nebūtina, įėjimas nemokamas.
Ekskursijai su šeimininku – gidu ir maisto bei vyno degustacijai, būtina išankstinė rezervacija.
Barbeque naktis – su išankstine rezervacija.
Naudingi patarimai
Maltoje eismas vyksta priešing puse, nei Lietuvoje, dėl to verta pasinaudoti puikiai išvystytu visuomeniniu transportu. Nauji, kondicionuojami autobusai, kuriais galėsite pasiekti net atokiausias Maltos vietas, kursuoja patogiu grafiku. Jeigu Maltoje ilsitės savaitę ir planuojate keliauti daug, verta įsigyti 7 dienų kortelę – Tallinja card explore, kurios kaina 21 EUR suaugusiam asmeniui, 15 EUR – vaikams iki 10 metų, o vaikai iki 4 metų gali važinėti nemokamai. Perkant bilietą autobuse iš vairuotojo, vienkartiniam važiavimui kaina yra 2 EUR.
Šalia esančią Gozo salą lengvai pasieksite keltu iš Cirkewwa . Keltai kursuoja kasdiena kas 45 minutes, dėl to Gozo saloje galite planuoti net naktines pramogas, po kurių viešbutį Maltoje pasieksite be vargo. Persikėlimo trukmė 25 minutės.
Gozo saloje galioja tokia pati autobusų sistema, kaip ir Maltoje. Galima pirkti 1 dienos bilietą, savaitės arba vienkartinius. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad Maltoje įsigytas bilietas Gozo salos transportui negalioja ir atvirksčiai.
Kitas populiarus būdas apžiūrėti Gozo salą – samdyti taksi pusdieniui. Tik išlipus iš kelto, jus apsups burys taksistų, siūlančių savo paslaugas. Neišsigąskite ir neskubėkite jų vaikyti šalin. Jeigu turite gerus derybinius įgudžius, kainas lengvai nuderėsite ir jeigu jūs keliaujate ne vienas o pvz. 3, tai tikrai apsimokės, juolab įvertinat komfortą. Daugumos taksistų , turistai pagrindinis pragyvenimo šaltinis, dėl to jie deda visas pastangas, kad gerai aptarnauti ir kelionės pabaigoje dar sulaukti šiek tiek arbatpinigių. Pusdienio metu, apžiūrėsite visas lankytinas vietas, galėsite prisėsti paskanauti vietinių gėrybių, išsimaudyti ar pasideginti Gozo paplūdimiuose, o vairuotojas dėl to tikrai neprieštaraus.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link