Vestuvių organizavimas užsienyje

2022-09-29

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai į juos, planuojantiems vestuves užsienyje.

Prieš kiek laiko pradėti planuoti vestuves užsienyje?
Priešingai nei vestuvėms Lietuvoje, pasiruošimas vestuvėms užsienyje nereikalauja metų ar daugiau laiko.
Vestuves svečioje šalyje reikėtų pradėti planuoti ne anksčiau, kaip prieš metus.
Paprasčiausia priežastis – skrydžių tvarkaraščiai. Kadangi avialinijos skrydžių grafikus pradeda dėlioti likus ne daugiau nei metai į priekį, tai realiai optimaliausias laikas planavimo pradžiai būtų 10 mėnesių iki norimų vestuvių datos, jeigu kalbame apie tolimas kryptis (ne Europą).
Toks 10 – 7 mėnesių terminas yra idealus norint gauti gerą kainą, turėti laisvę rinktis datą vestuvių ceremonijai bei žinoma turėti didelį asortimentą viešbučių.
Prieš pusmetį taip pat yra įmanoma suorganizuoti vestuves užsienyje, niuansas tik tas, kad kainos gali būti didesnės.

Minimalus vestuvių užsienyje organizavimo laikas?
Priklausomai nuo pasirinktos šalies ir joje galiojančių reikalavimų, minimalus laikas turėtų būti 2 mėnesiai.
Atrodo trumpas terminas, tačiau formalumams sutvarkyti tai yra pakankamas laikas, o jeigu jūsų neriboja biudžetas, tai kai kuriose šalyse pvz. Seišeliuose vestuves galima suorganizuoti ir likus porai savaičių. Žinoma, tokiu atveju reikia nemažai sėkmės, kad gauti laisvą datą vestuvėms, tačiau jeigu ruošiatės šalyje praleisti ilgiau nei savaitę, tai surasti dieną ir laiką vestuvių ceremonijai, be abejo įdedant nemažai pastangų, įmanoma. Paskutinės minutės vestuvių planavimas tinka spontaniškiems žmonėms ir tiems, kurie nėra prisirišę prie konkrečios dienos vestuvių ceremonijai.
Daugelyje šalių galioja reikalavimas pateikti vestuvėms paruoštus dokumentus likus ne mažiau, kaip mėnesiui. Jų paruošimas Lietuvoje, t. y. pas notarus ir vertėjus užtrunka apie savaitę, priklausomai nuo piko ( pvz. vasaros laiku, kai daugiau keliaujančių arba daugiau atostogaujančių) gali keletą dienų prasitęsti. Dėl šių priežasčių, su keleto dienų atsarga, minimaliai reikia 2 mėnesių ( išskyrus anksčiau minėtus Seišelius).

Nuo ko pradėti ir, kaip viskas vyksta?
Pradėti reikėtų nuo datos pasirinkimo, atsižvelgiant į tai mes pagal sezoniškumą galime padėti išsirinkti šalį, aptarti vestuvių specifiką toje šalyje ir pagal tai paruošti Jums konkrečius pasiūlymus su skrydžių, viešbučių bei vestuvinių paketų variantais.
Mes rūpinamės visais formalumų sutvarkymais, taigi pirminiame etape jums reikia tik išsirinkti viešbutį ir su mumis aptarti papildomas detales vestuvių dienai, t. y. gėlės, dekoras ir pan.
Visose šalyse, kuriose organizuojame vestuves, mes turime vestuvių partnerius, kurie rūpinasi vietiniais reikalais, tokiais, kaip notarais, metrikacijos formalumais, dekoratoriais, fotografais ir t.t. Taigi jūsų patvirtinimas ir pasirinkimas keliauja jiems ir tada lieka tik laukti tos išsvajotos dienos.
Visos detalės ir visi niuansai yra suderinami su mumis iš anksto ir nuvykus į šalį jums jau nereikia galvoti ar rūpintis jokiais papildomas dalykais. Atėjus išsvajotai dienai, pas jus atvyksta transportas, paima jus iš viešbučio ir nuveža iki ceremonijos vietos. Vieta jau būna paruošta vestuvių ceremonijai ir ten jūsų laukia ceremonmeisteris, vestuvių koordinatorė, fotografas ir pan.  Po vestuvių ceremonijos ir fotosesijos, būsite parvežti atgal į viešbutį.

Kokie dokumentai reikalingi ir jų pasiruošimas?
Dokumentų pasiruošimas Lietuvoje. Vadovaudamiesi savo ilgamete patirtimi, dokumentų paruošimu: tvirtinimais, vertimais, apostilizavimu ir pan. rūpinamės mes, taip nuimdami naštą nuo būsimų jaunųjų pečių ir tuo pačiu išvengdami nesusipratimų, kai klientas nusprendžia pats tuo dokumentus pasiruošti, nes galvoja jog bus pigiau. Iš tikrųjų yra priešingai, nes mes dokumentus ruošiame nuolat ir bendradarbiaujame su vertimų biurais ilgą laiką, dėl didelių apimčių, kainas turime geresnes nei pavieniai asmenys, dėl to dokumentų tvarkymo paslaugą galime pasiūlyti gerokai pigiau. Kitas pusė yra tai, kad tvarkantis klientams patiems, dažnu atveju atsiranda nesusipratimų, nes netiksliai paaiškina notarams ir vertėjams dokumentų paruošimo tvarką. Neteisingai paruoštus dokumentus tenka ruošti iš naujo, kas atima papildomo laiko ir žinoma kainuoja.
Taigi, jau kurį laiką, dokumentų tvarkymas ir paruošimas Lietuvoje, jau yra įskaičiuotas į mūsų siūlomų vestuvinių paketų kainą. Jūs turite mums pateikti tik reikalingų dokumentų originalus. Už dokumentų originalus reikia mokėti papildomai ir tai nėra įskaičiuota į vestuvinio paketo kainą, nes juos užsisakyti ir išsiimti gali tik pats asmuo.
SVARBU! Dokumentai paruošti santuokai negali būti senesni nei 3 mėn., skaičiuojant nuo planuojamos santuokos dienos,  tai reiškia, kad jeigu jūs užsakėte vestuves iki kurių dar yra pusmetis ar daugiau, tai dokumentų ruošti kol kas nereikia. Jais rūpintis reikia pradėti, kai iki vestuvių lieką 3 mėn., bet ne anksčiau.
Oficialiai santuokai reikalingi dokumentai:
gimimo įrašai (tinka tik nauja A4 formato forma),
pažymos apie kliūčių nebuvimą santuokai sudaryti ( reikia tik tam tikroms šalims),
ištuokos liudijimas, jeigu santuoka ne pirma (tinka tik nauja A4 formato forma),
vardų, pavardžių keitimo dokumentai, jeigu tokį faktą gyvenime turėjote,
Pažymas išduoda civilinė metrikacija ir jų išsiėmimas kainuoja keliolika eurų, terminai priklauso nuo konkretaus miesto ar rajono civilinės metrikacijos skyriaus.

Kada išduodamas santuokos liudijimas ir kaip elgtis jį gavus?
Santuokos liudijimas yra išduodamas toje šalyje, kurioje vyksta vestuvės. Priklausomai nuo šalies, jo išdavimo trukmė gali būti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Pvz. Seišeliai, Mauricijus ar Europos šalys, santuokos liudijimą išduoda per kelias dienas ir labai tikėtina, kad grįždami iš kelionės jūs jį turėsite rankose. Kai kuriose šalys, pvz. Dominikos Respublikoje, Jamaikoje, Kuboje ar kt. Karibų valstybėje santuokos liudijimo legalizavimas ir/ar apsotilizavimas užtrunka gerokai ilgiau, dėl to gali tekti palaukti keletą mėnesių.
Tokiu atveju, paruoštą santuokos liudijimą Jums atsiųs registruotu paštu ar kurjeriu jūsų nurodytu adresu.
Santuokos liudijimas išduodamas anglų ar ispanų kalba (priklauso nuo šalies, kurioje sudarėte santuoką), būna jau legalizuotas arba apostilizuotas (priklausomai nuo reikalavimų tai šaliai), jį Lietuvoje reikia išversti į lietuvių kalbą ir nunešti į metrikaciją, kad įtrauktų į registrą. Daugiau nieko papildomai daryti nereikia. Įtraukimas į registrą kainuoja apie 6 eurus.

Kada ir kur keisti pavardę?
Pavardės keitimas atliekmas tik Lietuvoje, ir tik pagal Lietuvos Respublikos galiojančius įstatymus.

Kokia kalba vyksta vestuvių ceremonija?
Vestuvių ceremonijos vyksta anglų kalba, o ispanakalbėse šalyse ispanų kalba su vertimu į anglų kalbą.
Jeigu nekalbate idealiai anglų kalba, tai pergyventi nereikia. Ceremonijai užtenka minimalių anglų kalbos žinių, nes svarbiausias momentas yra tai, kad suprastumėte už ką pasirašote, t. y. pasirašydami dokumentus turite suprasti, kad sudarote santuoką 😊.

Sekite mus facebook.com/pasauliokeliones ir pirmieji sužinokite apie naujienas.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link