Ispanijos Andalūzija – vieta kur norisi sugrįžti

2016-05-03

Jeigu dar neteko lankytis Ispanijos Andalūzijos regione, būtinai kelionę ten suplanuokite pirmu numeriu. Tikrai nepasigailėsite, nes pramogų ir įspūdžių į valias. Tiesa, šis regionas mėgstantiems keliauti, pažinti ir atrasti, o ne tingiems pasyviems poilsiautojams, mėgstantiems laiką leisti tik paplūdimiuose, nors ir jiems čia tikras rojus.

Kaip suplanuoti maršrutą, kad būtų įdomu, kelionė nevargintų, įsiliejant į vietinių gyvenimą ir grįžus galėtum drąsiai teigti – aš ten dar grįšiu!

Teisingai pasirinkite vietą įsikūrimui

Jeigu nesinori mindžikuoti masės turistų pramintais takais ir aplink save matyti standartinį, kaip ir daugumos šalių kurortų vaizdo, apie didelius miestus net negalvokite.
Žavus, jaukus ir nedidelis miestelis  Nerja, nutolęs vos per 50 km nuo Malagos – ideali vieta ir poilsiui ir keliavimui po regioną. Itin vaizdingoje vietovėje įsikūręs miestukas, apsuptas kalnų, pakrantė išraižyta įlankėlėmis, šalia eina greitkelis, kuriuo lengvai pasieksite gražiausias regiono vietas. Veiksmas vyksta nuo ryto iki vakaro, tačiau varginančio šurmulio nepajusite, nes miestelis išskirstytas į zonas, kuriose verda skirtingas gyvenimas. Tai visiška priešingybė, didisiesiems ir garsiesiems kurortams, kur palei jūrą nusidriekusi promenada, pritraukia visą būrį poilsiautojų, o skirtingų stilių aidinti muzika vejasi net už poros kilometrų.
Nerja – tikras andalūziškas miestelis, savitais pastatais, neužgriozdintas daugiaukščiais viešbučiais, o apstatytas mažais baltais namukais, kurie suteikia ypatingą dvasią.
Capistrano del Sur apartamentų kompleksas, puikiai tiks turintiems nedidelį biudžetą, tačiau norintiems kokybės. Kompleksas tarsi atskiras kaimelis, kuriame nuomojamos vilos ir apartamentai, yra nedidelė parduotuvėlė, baseinai, šalia teniso – padelio aikštelės, prekybos centras. Kruopsčiai sutvarkyta teritorija, po kurią vaikštant aplanko jausmas, tarsi būtum botanikos sode. Gausybė įvairiausių gėlių, išsikėroję alyvmedžiai, samanas primenanti žolė vilioja pabėgioti basomis. Kiekviena vila turi savo privatų kiemelį, kuriame yra saulės gultai, barbeque. Puikiausiai įrengti miegamieji, virtuvėlės. Tik įžengęs pro duris supranti, kad tai bus tavo namai, gaila tik, kad laikini.

Lesikitės į kelią po vietinius kaimelius

Andalūzijos regionas, garsėja pueblos blancos ( baltaisiais kaimeliais), kurie matomi iš toli. Visas regionas nusėtas nedidukais miesteliais- kaimeliais, kurių ieškoti atskirai tikrai nereikia. Svarbiausia protingai susidėlioti maršrutą ir pavyzdžiui vieną dieną paskirti jų lankymui. Kiekvienas savaip žavus, su sava istorija, skirtingais žmonėmis, vietine dvasia ir neapsakoma ramybe.
Išvyka po Las Alpujarras slėnius nepaliks nė vieno abejingo. Kupina įspūdžių kelionė vaizdingais keliais, kylant aukštai į kalnus ir leidžiantis giliai į slėnius, kai negali vairuoti, o norisi tik dairytis ir grožėtis, kai aikčioji nuo už kiekvieno kampo atsiveriančio vis įspūdingesnio kraštovaizdžio ir esi priverstas sustoti, kas šimtas metrų, nes kitaip negalima – būtina nufotogfuoti,  kai norisi pusę dienos sėdėti ant skardžio nuleidus kojas į bedugnę ir  gėrėtis kvapą gniaužiančiais atsiveriančiais horizontais – supranti, kad tai jog tu esi čia yra didžiulė Dievo palaima, nes kažkas pastūmėjo tave čia atvykti.
Senovinis baltas Salobrenos  miestas stovi tarp cukranendrių laukų, didžioji miestelio įžymybė – aukštai ant kalvos stovinti finikiečių įtvirtinimai/ arabų pilis. Būtina užkopti į ši kalną, nes iš čia atsiveria įspūdinga ne tik miestelio, bet ir Sierra Nevados panorama.
Tęskite kelionę link mineralinių vandenų kurorto – Lanjaron, kuris  maršrute svarbus ne tiek dėl paties miestelio lankymo, tiek dėl vaizdingo kelio jį pasiekiant. Vos už keletos kilometrų serpantinų jus pasitiks Pampaneira – dar vienas pueblos blankos, įsikūręs snieguotų viršukalnių pašonėje. Kelionę po Las Alpujarras slėnius vainikuoja Trevelez kaimas, išgarsėjęs vytintais kumpiais ir ryškiaspalviais rankų darbo kilimėliais. Tik atvykus apima jausmas, kad čia niekas negyvena, visur tylu, ramu, o aplinkui tik baugiai stūksantys kalnai. Tačiau akys užklius už languose iškabintų vytintų kumpių, dėl kurių tiesą pasakius ir verta vykti šitą kelią. Užėjus į vidų, pasitinka labai svetingi šeimininkai, žinoma kalbantys tik ispaniškai, bet nereikia mokėti ir kalbos, kad pasijustum patekęs į kitą pasaulį. Tokį nuoširdumą ir svetingumą sunkai kur rasi. Kol po parduotuvę žvalgaisi, kaip po muziejų, šeiminikas mielai  pakviečia apžiūrėti pagrindinio šio krašto ir kaimelio akcento – vytintų kumpio  sandėlio. Protu nesuvokiamo dydžio patalpa, pilnutėlė nukabinėta įvairaus dydžio kumpiais,  skleidžiamas aromatas priverčia užsilaikyti ilgiau, o linksmai nusiteikęs jų šeimininkas pasakoja visą istoriją, nors mes nieko nesuprantame. Paganius ne tik akis, bet ir pamaloninus skrandžius kumpiais ir sūriais, žinoma pilnais maišais įvairiausių skanumynų, laikas leistis į kaimelio širdį – centrą. Įsikūrę vos keletas nedidukių parduotuvėlių, akį traukia įvairūs vietiniai suvenyrai, o labiausiai splavoti kilimėliai. Reto minkštumo ir grožio, kuris neabejotinai pagyvintų kiekvieno namus.
Aukščiausi Ispanijos kalno Mulhacen paunksnėje įsikūrusi Trevelez privaloma aplankyti, net jei ne dėl vytintų kumpių, tai dėl vietinių gyventojų ir kerinčio kraštovaizdžio.

Pasilepinkite geriausiu maistu ir pailsėkite„karibų paplūdimyje“

Gal ne visi turi galimybę nuvykti į auksinius Dominikos ar Jamaikos paplūdimius, tačiau Ispanijos pietuose esantis „karibų“ paplūdimys pasiekiamas gali būti daugeliui.
Tarifa – piečiausias Ispanijos taškas, garsus ne tik dėl Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno susikirtimo taško, tačiau ir dėl puikaus maisto. Nedidelis miestelis, pritraukiantis lankytojų iš viso pasaulio dėl 3 stebuklų: vieta, kur susikerta jūra ir vandenynas, vieta iš kurios matosi Afrikos krantai ir vieta, kur gausiausia skaniausios žuvies ir jūros gėrybių. Pučiant gaiviam vėjeliui  nuo Atlanto, tikras malonumas mėgautis viename iš daugelio Tarifoje, esančių restoranėlių patiekta žuvimi. Išbandykite šio krašto nacionalinį patiekalą – pescado a la sal (žuvis, kepta druskoje, dažniausiai patiekiama su česnakiniu majonezu ir petražolių padažu) ar tipišką Malagos ir Kadiso kraštų patiekalą iš keptos žuvies ir kalmarų – fritura de pescado.
Pasimėgavus puikiu maistu, galima leistis į kelią –  karibų beiškant. Maždaug už 17 km nuo Tarifos, važiuojant Costa de la Luz pakrante, galima surasti baltutėlį smėlio paplūdimį – Bolonia. Kopų pašonėje, kilometrus nusidriekęs paplūdimys tikras rojus, norintiems pajusti dalelę egzotikos. Ramiomis dienomis, kai vėjas nedidelis ir bangos ne tokios įsisiautėje, galėsite žingsniuoti gilyn į Atlantą neįtikėtino skaidrumo vandeniu ir stebėti vandenyno dugną įbridus net iki pusės. Tai vienintelis toks paplūdimys visoje Costa del la Luz pakrantėje, todėl būtų didelė nuodėmė jo nepamatyti.

Aplankykite gyvybingiausią pasaulio uolą

Iš tolo šmėžuojanti uola, ne daug ką pasako apie save, kol jos nepamatei iš arti. Galbūt net neįtartum, kad visas gyenimas verda būtent čia ir kad būtent ji sutraukia milijonus lankytojų ir „maitina“ šalia esančius gyventojus. Gibraltaras – jo auksinis gyvenimas iš didžiulės stūksančios uolos lobių. Nedidelę dalelę Ispanijos „nugvelbęs“  DB kolonija Gibraltaras sulaukia masės lankytojų, dėl jame stūksančios uolos, nes būtent čia yra beveik visos Gibraltaro lankytinos vietos: stalaktitų urvai su stulbinančia akustika, dar ir šiandien čia rengiami akustiniai koncertai; beždžionių draustinis, vienintelė vieta Europoje, kur laisvėje gyvena beždžionės,  ir tuneliai, kurie didžiosios apgulties laikotarpiu tarnavo kaip pabūklų įtvirtinimai.
Nuo uolos atsiveriantys pasakiški vaizdai ir gan „draugiškos“ beždžionės  yra labiausiai viliojantys dalykai Gibraltare.
Pasinaudokite vietinių vairuotojų-  gidų paslaugomis ir ilgai nesvarstę sėskite į mikro autobusą, kuriuo pakilsite į uolą be didesnio vargo. Pamatysite visa kas reikalinga vos per pusantros valandos, patirsite gerų ispūdžių, o be to sužinosite visą istoriją, nes gidai mielai ją pasakoja.

Pusdienį praleiskite gražiausiame pueblos blancos – Frigilianoje

Netoli Nerjos , kalnuose įsikūrusi Frigilianą – gražiausias andalūziškas kaimelis. Tiesa, čia susipynusios trys  kultūros: maurų, žydų ir krikščionių. Tai atsispindi, ne tik miestelio stiliuje, bet net rankų darbo margintoje keramikoje.
Miestelis žavi išpuoselėtomis, siauromis gatvelėmis, kuriomis galima klaidžioti gerą pusdienį, jaukiais restoranėliai ir kavinukėmis, niekur neskubančiais gyventojais, kurie mielai gurkšnoja sangriją, žvelgdami į visada nuostabų vaizdą – apačioje plytinčią Viduržemio jūrą. Verta prisėsti ir palaikyti jiems kompaniją, persimesti keliais žodžiais, kad pajusti ir užsikrėsti jų gyvenimo džiaugsmu, kuris tiesiog pulsuote pulsuoja.
Būdami Frigilianoje užsukite papietauti į šalia bažnyčios įsikūrusį restoranėlį – La Taberna San Sacristan: itin geras aptarnavimas ir  gardžiausias maistas. Paragaukite dar vieno tradicinio patiekalo – Rabo de toro- buliaus uodegos, troškintos raudoname vyne su daržovėmis. Nenustebkite, kad meniu jo nerasite, tačiau paprašykite padavėjo ir sulauksite sočios porcijos, kurios užteks visai dienai.
Neatleisite sau jei neįsigysite nors menkos smulkmenos iš garsios rankų darbo keramikos. Spalvingais dirbiniais nukabinėtos parduotuvėlių sienos, tiesiog kviečia užsukti. O užsukus, tusčiomis išeiti jau neįmanoma…

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link