Žiedo kelias Islandijoje

2016-07-14

Didžiulė vulkaninė Islandija nuo Europos žemyno nutolusi apie 1000 km. Jos pavadinimas, reiškiantis „ledo šalis“ ne visai atspindi tikrovę – iš tiesų tik aštuntadalis jos teritorijos yra surakintas ledo.
Islandija – tai unikalios gamtos, atšiauraus klimato, retai gyvenamas kraštas. Čia pamatysite vieną netikėčiausių planetos peizažų, pilną kontrastų ir kraštutinumų. Viduramžiaisi Europos gyventojai manė, kad čia yra anga į požemio karalystę. Islandijoje atsirado žodis „ geizeris“, kilės iš tikrinio vardo Geysir – taip vadinama didžiausia Islandijoje trykštanti karštoji versmė. Taip pat čia yra lavos laukų, burbuliuojančių purvo baseinų ir garo stulpų, o pažvelgę kita kryptimi pamatysite bekraštę ledo dykynę ir dramatišką ledinę Jokursarlono lagūną. Ši vietovė garsėja nuo ledyno paviršiaus atskylančiais ledkalniais, kurie formuoja nuolat besikeičiantį ledo lyčių labirintą, raižomą pukšinčių turistinių laivų. Pasisukę į kitą pusę, išvysite senovinius ūkius ir palei pakrantę kiek akys užmato plytinčias akinančiai žalias pievas.
Dviejų juostų Žiedo kelias ( didžiausia pramoga Reikjavike) –  daro 1384 km lankstą aplink didžąją salos dalį. Kelionės peizažas nepaprastai įvairus: nuo vandenyno pakrantės ir skurdžios tundros vaizdų iki ugnies bei ledo stichijos centrinėje salos dalyje. Į šiauriausią pasaulio sostinę – Reikjaviką- po šio pasivažinėjimo parsiradę keliautojai gali pasijusti tartum grįžę iš kelionės po mėnulį.
Islandai garsėja svetingumu, o jei su kuriuo nors iš vietinių gyventojų susibičiuliausite artimiau, paprašykite nuvežti jus į legendinę salos Žydrąją lagūną, esančią vos 35 min kelio nuo miesto. Tai vienas iš daugelio viešųjų terminių baseinų, kurie laikomi islandų sveikatos ir grožio šaltiniu. Gamtos sukurtame natūraliame telkinyje galima plaukioti – mėlynieji ir žalieji dumbliai suteikia balsvą turkio spalvą, temperatūra – 38 laipsniai, tumulais virsta balti garai, o šalia keroja geoterminė augalija. Tai darp gana siurrealistinį įspūdį – kaip ir visa sala.
Geriausias metas keliauti Žiedo keliu yra vasara, kai vidutinė temperatūra Reikjavike būna 10 laipsnių. Liepos mėnesį saulė leidžiasi apie 1 val. nakties.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link