Sicilijos vizitinė kortelė

2017-04-19

Sicilijos vizitinė kortelė: Taormina ir Etnos ugnikalnis

Taormina
Daugiau kaip prieš dvidešimt tris amžius, kai Sicilija buvo Didžiosios Graikijos dalis, šis mažytis kalnų miestelis jau garsėjo kvapą gniaužiančiomis panoramomis. Guy de Maupassant rašė apie Taorminą, madingiausią Sicilijos kurortą, kad „ visa tai žemėje sukurta akims, dvasiai ir fantazijai užliūliuoti“. Teatro Greco, senovės graikų amfiteatras, įsitaisęs vienoje gražiausių pasaulio vietų. Sceną juosiančios kolonos įrėmina snieguotą Etnos ugnikalnio viršūnę, o apačioje matyti Mesinos sąsiauris ir žemyninė Italija. Akustika čia ne mažiau įspūdinga nei gamtovaizdis. Šis teatras, iškirstas uoliniame Tauro kalno fasade 206 m aukštyje, kiekvieną vasarą tampa dailės, filmų ir muzikos festivalio arena.
Miestelyje populiarus laisvalaikio praleidimo būdas yra atpalaiduojantis pasivaikščiojimas viena iš alėjų, kurioje ypač gausu brangių drabužių parduotuvių, antikvariatų ir suvenyrų kratuvėlių. Būtinai prisėskite kurioje  nors kavinėje ir paragaukite tradicinio sicilietiško deserto granita (aromatingos ledo drožlės), stebėdami dūmų kamuolius, virstančius iš Etnos ir lengvai kylančius į Sicilijos dangų.

Etnos ugnikalnis
Dauguma žmonių, pirmą kartą aplankiusių puikioje vietoje įsikūrusi Taormina miestelio Graikų teatrą, pirmą žvilgnsį meta į aukščiausią ir aktyviausią Europos ugnikalnį, senovės graikų vadintą „danfaus stulpu“. Kol iš snieguotos Etnos tumulais virsta balti dūmai, matomi net už 240 km, jei jų nepridengia rūko mantija- pasaulis ramus. Bet dažnokai jie patamsėja, sukeldami pagrįstą nerimą milijonui regiono gyventojų. Čionykščiai jau amžių amžius palaiko su kalnu meilės ir neapykantos santykius, nuolat užsispyrėliškai statydami ir perstatydami savo namelius arti kaprizingo kalnyno. Nuo pirmosios katastrofos prieš 3000 metų Etna buvo išsiveržusi apie 300 kartų. Per vieną žiauriausių išsiveržimų 1667 m. lavos upeliai nušlavė nuo žemės paviršiaus didžiąją dalį Katanijos, esančios net už 30 km. Vargu, ar kur kitur Sicilijoje rasite tokių vešlių vynuogynų, citrinmedžių, apelsinmedžių bei migdolų ir alyvmedžių giraičių kaip derlingose ugnikalnio nuokalnėse. Tačiau kylant kraterio angos link, ši žalia juosta greitai baigiasi ir prieš akis atsiveria išskrudęs mėnulio peizažas: slegiantis, tamsus, bet nepaprastai įspūdingas. Norintiems pažvelgti į šį gamtos stebuklą iš paukščio skrydžio siūloma pasikelti funikulieriumi, kuris skraidina lankytojus virš sustingusios lavos kopų, mažų kraterių ir kaiurymių, iš kurių veržiasi dūmų stulpai. Ši suakmenėjusio chaoso vizija taip pribloškia, kad pakilimas į 3353 m aukščio Etnos viršūnę laikomas viena vaiduokliškiausių ekskursijų visoje Italijoje.
Įspūdžio sustiprinimui, rekomenduojame į Etnos viršūnę užkopti savarankiškai.  Kelias iglas ir gan sunkus, tačiau patirtas įspūdis atsiperka su kaupu.  Iki Rigugio Sapienza, esančios 1990 m aukštyje galima lengvai atkeliauti automobiliu, iš čia į 2500 m aukštį kilkite minėtais funikulieriais, tai Jums kainuos 30  EUR asmeniui, toliau turite 2 pasirinkimus: važiuoti specialiai autobusais iki kraterio, tai kainuoja dar papildomai 30 EUR asmeniui arba kopti pėsčiomis. Užkopsite į 3353 m. aukštį, atsumas apie 8 km, sugaišite apie 2 val. Sudėtingiausias paskutinis kilometras, kai kopti tenka gana stačiu kalnu per  sniegą. Nors paskutinėmis minutėmis galvoji, kad gana jau daug ką pamatei ir to užtenka , tačiau artėjanti kraterio šiluma ir vis tirštesni besiveržiantys dūmai, suteikia jėgų ir motyvacijos nepasiduoti. Vaizdas atima žadą, pojūtis vaikščiojant ugnikalnio krateriu sunkiai nusakomas, o dar jeigu pasiseks pataikyti tuo momentu kai ugnikalnis išsiveržęs ir per metrą galėsite stovėti nuo tekančios lavos, suprasite, kad pasaulyje  nieko įspūdingesnio nėra.

Praktiniai patarimai keliaujantiems:
Taormina brangiausias Sicilijoe miestelis, bet turistų skaičiumi nesiskundžia. Pakingas Taorminos senamiestyje kainuoja 2,5 eurų/ valanda. Senamiestį pasiekti galima ir keltuvu, keltuvo kaina – 3 eurai į vieną pusę. Taigi vien pasikėlimas į Taorminos senamiestį Jums kainuos 6 eurus, nes variantą grįžimui pėsčiomis reikėtų atmesti, dėl tam nepritaikytos infrastruktūros.
Funikulieriai į Etną kelią tik iki 16 val., taigi pasirinkus savarankišką kelionę reikėtų gerai apskaičiuoti laiką. Priešingu atveju, grįžus nuo Etnos kraterio nors minutę po 16 val., teks dar 5 km vingiuotu keliuku, maždaug apie 1 val. laiko  pėdinti iki Rifuggio Sapienza, kur būsite palikę savo automobilį.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link