Pramogų Meka – Jungtiniai Arabų Emyratai

2016-08-25

Šiandien Jungtiniai Arabų Emyratai- klestinti valstybė, viliojanti turtuolius iš viso pasaulio. Sunku patikėti, kad prieš kelias dešimtis metų dykumose kyšojo skurdūs beduinų būstai, o pagrindinė susisiekimo priemonė buvo asilai, kupranugariai ir mulai.
Kai turizmo sezonas prie Viduržemio jūros baigiasi, Jungtiniuose Arabų Emyratuose jis tik prasideda. Atslūgus karščiams, oro temperatūra iki mums pakeliamos 26- 28 laipsnių. Taigi, jei sukate galvą, kur smagiai be jokių rūpesčių pailsėjus, nedvejodami kraukitės lagaminus ir vykite į šią pramogų oazę. Čia rasite išpuoselėtus kurortus, kraštovaizdis keičiasi ne dienomis, o valandomis- viešbučiai, pramogų parkai ir milžiniški prekybos centrai dygsta kaip grybai po lietaus.
Jei viešbutis, kuriame planuojate apsistoti pažymėtas 5*, galite neabejoti- gausite maksimalius patogumus. Kad pateisintų gerą reputaciją, viešbučio darbuotojai neriasi iš kailio. Konkurencija čia didelė- vien Dubajuje viešbučių yra beveik 500- kiekvienam pagal skonį ir kišenę.
Gyvenimo būdas
JAE pirmiausia į akis krenta kvarka, prabanga ir komfortas. Beje, už ne vietoje numestą šiukšlę galite pakloti net 850 JAV dolerių baudą.
Šalis sutiks svetingai, jei gerbsite jos tradicijas ir papročius. Moterims nederėtų viešoje vietoje vaikščioti apsinuoginus su mini sijonais ar pernelyg atviromis palaidinėmis. Turistai sportiniais drabučiais į mečetes neįleidžiami.
Nesumanykite fotografuoti vietinių moterų- gresia iki trijų parų areštas. Gatvėje negalima kalbinti dailiosios lyties atstovių- joms pasiskundus teks pakloti didžiulę baudą.
Rojus pirkėjams
Dubajus ne veltui vadinamas Auksiniu miestu. Milžiniški prekybos centrai, aukso turgus, kailių, kilimų ir auksinių papuošalų parduotuvės taip ir vilioja praverti piniginę. Iš JAE turbūt dar niekas negrįžo tusčiomis- neįmanoma atsispirti pagundai, nes pasiūla milžiniška, o kainos nuodėmingai nedidelės.
Apkvaitę nuo prekių gausos, nepamirškite užsukti į aukso turgų. Tai reto įspūdingumo reginys. Turite pamatyti šią vietą, kad patikėtumėte. Net tie, kurie visiškai nemėgsta parduotuvių, privalėtų apsilankyti Dubajaus Aukso turgje- jei ne dėl pirkimo aistros, tai bent dėl kultūrinės patirties.
Pramogos, kurias verta išbandyti
Išvyka į didžiausią Rytų vandens pramogų parką „ Dream Land“ patiks ne tik mažiems, bet ir dideliems.  Nuo nusileidimo takelių, sūkurinių vonių, baseinų, kavinių ir parduotuvių gausos ne juokais gali susvaigti galva.
Egzotikos ištroškusiems turistams siūlomas safaris po dykumą visureigiais arba kupranugariais. Vakare kunkuliuojančias emocijas nuraminsite pagal beduinų tradicijas įrengtuose dykumų kempinguose.
Krabų gaudymas naktį – smagi atrakcija visai šeimai. Įsivaizduokite save „apsiginklavusį“ tik žibintu ir trišakiu. Iš sugauto laimikio vietiniame restorane kaipmat paruoš prašmatnią vakarienę magiškoje fakelų šviesoje.
Sunku patikėti, bet šioje egzotinėje amžinos vasaros šalyje galima ir paslidinėti.“ Ski Dubai“ – pirmas dengtas kalnų slidinėjimo kompleksas Artimuosiuose Rytuose. Komplekse įrengti net penki nusileidimo takai, sniego parkas ir kavinės.

Dubajus tai išpuoselėti ir erdvūs paplūdimiai, saulė čia tvieskia 350 dienų per metus, deginkis kiek širdis geidžia.Aktyvaus poilsio mėgėjus vilioja gausybė atrakcijų: povandeninis plaukiojimas, nardymas, žvejyba atviroje jūroje. Visur apstu SPA centrų, prabangių golfo laukų, teniso ir skvošo kortų. Dubajuje rengiamos žirgų ir kupranugarių lenktynės.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link