KIPRAS

JŪSŲ GERIAUSIAM MEDAUS MĖNESIUI

Jaukūs miesteliai, krištolo skaidrumo vanduo, kerinčio grožio gamta, gausybė pramogų, draugiški žmonės – visa tai Jūsų laukia Kipre. Kiprą daugelis vadina rojaus kampeliu, meilės arba Afroditės sala. Tikrai nesigailėsite atostogas praleidę antika dvelkiančioje šalyje.

Kainos priklauso nuo Jūsų pasirinktos konkrečios kelionės datos.

Tiesioginiai skrydžiai vykdomi iš Vilniaus su Wizzair aviakompanija pirmadieniais ir penktadieniais.

Chirokitija – bene žymiausia Kipro archeologinė vietovė. Maroni upės slėnyje išlikę 7-4 tūkstantmečiais pr. Kr. buvusios neolito gyvenvietės liekanos. Tai viena geriausiai išlikusių to meto gyvenviečių. Joje galima išvysti cilindro formos pastatus, kuriuos iš vienos pusės juosė gynybinė siena, o iš kitų pusių supo upė. Manoma, jog Chirokitijoje gyveno iki 600 gyventojų.

Kourion archeologinė vietovėromėnų miesto griuvėsiai. Šioje vietovėje išlikę įspūdingos antikinės mozaikos, taip pat galima pamatyti romėnų pirčių, teatro bei gyvenamųjų pastatų liekanas, nekropolį. Ši pakrantė taipogi garsėja nuostabiais paplūdimiais.

Avako tarpeklis. Mėgstantiems natūralią gamtą Akamo pusiasalis yra tikras rojus. Čia galima leistis į žygius pėsčiomis, stebėti paukščius, tačiau bene įdomiausia pusiasalio vieta yra vaizdingasis Avako tarpeklis. Stačios tarpeklio uolos kylant nuo pajūryje esančio Toxeftra paplūdimio į viršų vis siaurėja ir sužavi visus čia apsilankiusius. Tarpeklis į salos gilumą įsirėžęs apie 4,5 km. Keliaujant šiuo maršrutu galima pasimėgauti tyla, kurią kartkartėmis prablaško besiganančių kalnų ožkų varpelių skambėjimas.

Kirenija. Šalies šiaurinėje pakrantėje, turkų pusėje įsikūrusią Kireniją (Kyrenia) verta aplankyti dėl dailaus senamiesčio, pasipuošusio baltutėliais namais. Mieste išlikęs istorinis uostas ir 7 a. statyta Kirenijos pilis, kurios viduje saugomas helenistinio laikotarpio laivas, iškeltas iš jūros dugno. Šiam laivui, kuris, kaip manoma, yra seniausias pasaulyje išlikęs laivas, jau daugiau nei 2200 metų. Greta esančio Pentadaktylos kalno viršūnėje stovi Agios Hilarion tvirtovė, o šio kalno papėdėje – gotikinis Bellapais vienuolynas.

Famagusta kadaise buvo populiarus pajūrio kurortas, garsėjęs auksinio smėlio paplūdimiais. Tačiau turkams okupavus šiaurinę Kipro dalį, Famagusta tapo liūdnai pagarsėjusiu šios okupacijos simboliu, tikru miestu-vaiduokliu. Famagusta buvo įkurta apie 300 m.pr.Kr., o dabar buvusiame kurorte stūkso apleisti pastatai, šviečia buvusių viešbučių langų kiaurymės, o už spygliuotos tvoros rymo turkų kariai.

Troodos kalnai yra didžiausias kalnų masyvas Kipre. Be to, šiuose kalnuose esanti Olimpo viršūnė yra aukščiausia Kipro vieta (1951 m). Keliaujant į Troodos kalnus įdomu užsukti į kaimelius, išsaugojusius savitą stilių ir kultūrą, o taip pat aplankyti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas bažnyčias, kurios yra žymios 12-14 a. freskomis. Iš viso saugoma 10 Bizantijos imperijos laikais iškilusių šventovių. Bene gražiausia Troodos regiono vieta – Kikkos vienuolynas, pastatytas 1092 m. Jame yra Dievo motinos Marijos paveikslas, kurį, kaip teigiama, nutapė Šv. Lukas.

Nikosija. Kipro sostinė ir didžiausias šalies miestas, Nikosija, 1963 m. buvo padalinta į dvi dalis: šiaurinę – turkišką ir pietinę – graikišką. Tai yra vienintelė pasaulyje padalinta sostinė. Miesto simbolis – Selimiye mečetė, esanti turkiškoje miesto dalyje, kuri iki XVI a. buvo Šv. Sofijos katedra. Nikosijos senamiestį supa venecijiečių statyta gynybinė siena. Mieste įsikūrusiame Kipro archeologijos muziejuje saugoma įspūdinga šios salos archeologinių radinių kolekcija. Beje, kipriečiai Nikosiją vadina kitu vardu – Lefkosija.

Larnakos druskos ežeras yra viena iš labiausiai lankytinų vietų Larnakos mieste. Ši vieta tūkstančiams paukščių tampa sustojimu tarp skrydžio vietų. Vasaros metu ežero nepamatysite, nes jis išgaruoja ir lieka tik labai storas druskos sluoksnis. Gruodžio mėnesį prasideda lietaus sezonas, kuris tęsiasi iki kovo mėnesio pabaigos ir tuomet ežeras prisipildo vandens.Larnakos druskos ežeras susidarė iš keturių ežerų. Trys ežerai tarpusavyje sujungti. Jis yra antras pagal dydį iš visų Kipro ežerų. Ežeras užima 2,2 kvadratinių metrų ploto. Ant ežero kranto stovi senovinė ir labai graži Hala Sultan Tekke mečetė.

Stavrovounio vienuolynas.Vienas seniausių pasaulyje Stavrovounio vienuolynas stūkso ant stataus kalno, maždaug 39 kilometrai į šiaurę nuo Larnakos. Jis įkurtas imperatoriaus Konstantino Didžiojo motinos Šv. Elenos 327-329 m. e. m. Vienuolyną galima apžiūrėti kiekvieną dieną, nuo saulėtekio iki saulėlydžio, išskyrus vidurdienį. Į jį įleidžiami tik vyrai.

Larnakos pilis kasmet sulaukia daugybės turistų dėmesio. Pilis turi ilgą istoriją. Pirmieji rašytiniai šaltiniai apie Larnakos pilį kalbą jau XIV amžiuje, tačiau dar XII amžiuje pilies vietoje buvo įkurtas karinis fortas, todėl galima numanyti, jog šios tvirtovės istorija prasidėjo žymiai anksčiau. Chronologas Florius Boustronius savo šaltiniuose mini, jog Larnakos pilis buvo pastatyta karaliaus Džeimso I valdymo laikotarpiu, kad apsaugotų miestą nuo įsibrovėlių. Aštuoniolikto amžiaus dokumentuose teigiama, kad Larnakos pilį pastatė turkai maždaug 1625 metais. Iki 1948 metų pabaigos anglai, kurie buvo užgrobę salą,  tvirtovę naudojo kaip kankinimų vietą ir kalėjimą. Šiandien Larnakos pilies viršutiniame aukšte yra įsikūręs nedidelis muziejus. Čia saugomi antikiniai eksponatai iš ankstyvosios Krikščionybės laikotarpio, taip pat Bizantijos ir Post-Bizantijos Kipro radiniai yra laikomi vakariniame kambaryje. Centriniame kambaryje galima pasigrožėti tų pačių laikmečių tapiniais ant sienų. Didžiausiame – rytiniame kambaryje yra eksponuojami Viduramžių (XII-XVII amžius) indų pavyzdžiai, metaliniai maisto ruošimo įrankiai ir ginklai (XVIII-XIX amžius) bei šalmai ir kardai (XV-XVI amžius). Ekspozicija yra iliustruota XI-XVII amžiaus ginybinių struktūrų bei Kipre buvusių Gotikinių ir Renesanso stiliaus statinių fotografijomis.

Afroditės akmuo (Petra Tou Romiou)
Šis akmuo žymi Afroditės išnėrimo iš gelmių vietą. Nepraleiskite progos išsimaudyti vandenyje, kuris anot legendos – atjaunina ir suteikia grožio.

Afroditės “vonios”. Akamo pusiasalyje yra dar viena su Afrodite susijusi vieta – Afroditės „vonios“. Sakoma, kad prie Latchi žvejų kaimelio esančioje versmėje maudydavosi pati graikų meilės deivė.

Paslaptingieji Karalių kapai, esantys netoliese Paphos uostamiesčio, yra ankstyvoji kapavietė, kurios sukūrimas, pasak archeologų, siekia net 300-tuosius metus prieš Kristų. Dabar laidojimo nišos dūla tuščios – dauguma artefaktų jau seniai buvo išplėšti kapų plėšikų. Tačiau mistiška aura ir didinga ramuma šią kapavietę gaubia iki šiol.

Pafoso archeologijos parkas. Šis parkas, esantis netoli Pafoso uosto, yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pafoso archeologiniame parke galima susipažinti su liekanomis išlikusiomis dar nuo romėnų laikų. Labiausiai žinomas ir lankomas objektas šiuose griuvėsiuose – graikų mitologiją vaizduojančios grindų mozaikos (Paphos Mosaics). Komplekse taip pat pat rasi kitų monumentų: Keturiasdešimties kolonų tvirtovę (“Saranta Kolones” (Forty Columns)), Karalių kapavietes (Tombs of the Kings), Odeono amfiteatrą (Ancient Odeon), Askepijono šventyklą (Asklepieion), vyno dievo Dionizo namus (House of Dionysos ) ir kitas išlikusias archeologines vertybes.

Pafoso viduramžių pilis. Pafoso uoste stūkso viduramžiais gynybos tikslais pastatyta pilis/tvirtovė, pakeitusi prieš tai čia buvusią Bizantijos laikų pilį. Šiuo metu pilies viduje pagrindinėje salėje yra galerija, ir tiek ačiame statinyje, tiek šalia jo, organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai, vienas iš kurių – kasmet rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje vykstantis Afroditės festivalis.

Cape Greco. Tarp Ayia Napa ir Protaro miestų galite pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais, kurie atsiveria iš Cape Geco iškyšulio. Čia natūraliai susiformavusios stūksančios jūroje uolos – dažnai lankomas turistų objektas.

Pafoso teatras stovi vakarinėje Kipro dalyje. Manoma, kad teatras pastatytas paskutiniais 4 a. metais. Pastato architektūra turi bruožų, būdingų Aleksandrijos miesto teatrui. Viena pastato dalis pastatyta ant kalvos, kita – ant dirbtinio žemės pylimo ir akmenų.

Agios Neofytos vienuolynas buvo įkurtas XII a. pabaigoje atsiskyrėlio Kipro rašytojo Neofylos. Jame yra vienos geriausiai išsilaikiusių XII-XV a. freskos, o vienuolyno bažnyčioje  – XVI a. ikonos.

Frankų pirtys. Pirtis rasite netoli rytinės senosios Pafoso miesto sienos. Jos buvo pastatytos XIV-XV amžiaus pradžioje. Šių pirčių kompleksas yra vienas iš nedaugelio frankų pastatų išlikusių iki šių dienų Pafoso mieste.

Kikko vienuolynas:.Vienuolynas pastatytas 1092 metais. Jame saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, nutapytas vieno iš dvidešimties apaštalų – šventojo Luko.

Limasolis. tikras atostogų kurortas, žavintis savo paplūdimiais, viešbučiais bei spalvingų   festivalių  gausa. Į  vasarą vykstančias teatrinio meno šventes atvyksta trupės iš tolimiausių pasaulio   kampelių,dovanojančios reginių ir  garsų sedevrą senoviniuose amfiteatruose. Miestelis garsėja kasmetinėmis rudens   vyno šventėmis, tačiau jas labiausiai   šlovina   “Camandaria“- seniausias pasaulio vynas.

Agia Napa.  Ko gero pats įsimintiniausias ir populiariausias kurortas saloje. Tai lyg ramaus poilsio ir įvykių sūkurio   kompromisas.  Kurorto   pakraštyje patartina apsistoti mėgstantiems ramesnį laiko praleidimą  arp    biraus smėlio,   kaitrios saulės ir  gaivinančių maudynių.  Kurorto centras verda tikrame linksmybių ir naktinių pramogų sūkuryje, nerimstančiame ir   nepaleidžiančiame keliautojo iki pat  saulėtekio.Kurorto pažiba-pagal senovinius graikų mitinius veikėjus sukurtas  žymus vandens pramogų parkas „Waterworld“.   Didžiausias vandens pramogų kompleksas Europoje kasmet sutraukia  nesuskaičiuojamą daugybę  poilsiautojų ir teikia beribį džiaugsmą mažiesiems. Vandens parko teritorijoje yra daug  įvairiausių baseinų, kurių tarpe ypač išsiskiria „Alontis“, skaičiuojantis jau 70 metų. Vaikai ir suagusieji tikrai liks  patenkinti akį traukiančiu Dinozaurų parku, kurį būtina aplankyti miestelyje.Kurorto istorinių lankytinų vietų saraše yra
Lotynų bažnyčia, žavinti unikaliais statiniais; 16 amžiaus vienuolynas su marmuriniu fontanu; Tautodailės muziejus, kurio ekspozicijoje puikuojasi tradiciniai Kipro įrankiai. Norintiems pasigėrėti dar vienu iš daugybės salą puošiančių gamtos kampelių patariama nuvykti į Protanas, krištolinio vandens ir švelnaus smėlio rojų. Nekyla abejonių, kodėl Agia Napos restoranuose niekada netrūksta klientų-juose patiekiami ne tik gardūs tradiciniai Kipro, bet ir kinų, prancūzų ir italų virtuvių patiekalai.

Kaledonijos kriokliai. Tuose pačiuose Troodos kalnuose, kuriuose įsikūręs Kykkos vienuolynas, galima rasti ir Kaledonijos krioklius. Tai aukščiausiai saloje esantys kriokliai, apsupti miškų bei gaivinantys čia atklydusius vėsiu vandeniu. Takas, vedantis prie krioklių dažnai yra status, tad čia patekti rekomenduojama neblogą fizinę formą turintiems interesantams. Kita vertus, vaizdas atperka sunkumus.

Lambouri vyno darykla. Ji įsikūrus 1128 metrų aukštyje ir čia yra vienas aukščiausių Europoje vynuogių laukų. Darykla veikia jau daugiau kaip 300 metų. Šiandien čia galima paragauti įvairiausių vietoje pagaminto vyno rūšių, pamatyti kaip gimsta vynas, jau naudojant šiuolaikines technologijas.

Tala kaimas. Įsikūręs už Pafoso ribų, lankytojus traukia savo ramybe ir nuostabiais Viduržemio jūros vaizdais. Be to jame galima pasivaikščioti po senas gatveles, aplankyti senas tradicines bažnyčias ar pasigrožėti dvyliktame amžiuje statytu Neophytos vienuolynu.

SIŪLOMI VIEŠBUČIAI

Be. Hotel **** 2

E-Hotel SPA & Resort ****

Ekologiškas 4 žvaigždučių viešbutis „E-Hotel Spa & Resort“, iš kurio atsiveria Viduržemio jūros vaizdai, įsikūręs Larnakos Perivolia rajone, vos už 200 metrų nuo Viduržemio jūros.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 78 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

Golden Bay Beach ***** 1

Golden Bay Beach *****

Viešbutis „Golden Bay Beach“ įsikūręs Kipre, netoli Larnakos įlankos, už 100 metrų nuo paplūdimio. Šiame viešbutyje yra didelis lauko baseinas su gultais apstatyta terasa, automobilių stovėjimo aikštelė ir veikia nemokamas belaidis internetas.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 140 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

Lordos Beach **** 1

Lordos Beach ****

Privačiame Larnakos įlankos paplūdimyje įsikūrusiame viešbutyje „Lordos Beach“ svečiams siūloma apsistoti numeriuose su balkonais, iš kurių atsiveria šoniniai Viduržemio jūros vaizdai, paplaukioti lauko baseinuose bei pasimėgauti vandens sporto malonumais.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 98 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

Palm Beach & Bungalows **** 17

Palm Beach & Bungalows ****

Šis viešbutis su didžiuliais atogrąžų sodais ir 3 baseinais įsikūręs vos už keleto metrų nuo Larnakos įlankos paplūdimio bei už 6 km nuo kurorto centro. Iki Larnakos tarptautinio oro uosto – 14 km.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 128 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

Princess Beach **** 5

Princess Beach ****

Larnakos mieste, vos už 50 metrų nuo paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje „Princess Beach Hotel“ yra lauko baseinas su atvira terasa, sveikatingumo centras, teniso kortas ir vaikų žaidimų aikštelė.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 86 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

Sentido Sandy Beach **** 2

Sentido Sandy Beach ****

Viešbutis „Sandy Beach Hotel & Spa“ įsikūręs Larnakoje, prie Dhekelia prospekto plytinčiame paplūdimyje. Šiame viešbutyje, iš kurio atsiveria Viduržemio jūros vaizdai, yra keletas lagūnos formos baseinų.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 128 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

Sun Hall Beach **** 3

Sun Hall Beach ****

Larnakos Phinikoudes paplūdimyje įsikūrusiame viešbutyje „Sun Hall Beach Hotel Apartments“ svečiams siūloma apsistoti kasdien valomuose erdviuose numeriuose su oro kondicionieriais ir naudotis visame pastate veikiančiu nemokamu belaidžiu internetu.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 125 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

The Ciao Stelio Deluxe **** 1

The Ciao Stelio Deluxe ****

Larnakos pakrantėje įsikūrusiame viešbutyje „The Ciao Stelio Deluxe Hotel“ įrengtas restoranas, o numeriuose yra oro kondicionieriai ir plokščiaekraniai televizoriai. Visame viešbutyje veikia nemokamas belaidis internetas.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė
Kaina: standartinio tipo kambarys nuo 148 EUR / 2 asmenims / už vieną nakvynę.

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© 2019 Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Pirk keliones išsimokėtinai su   

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji!
Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link