Portugalija per 7 dienas

2017-01-19

Portugalija, šalis, kuri vilioja daugelį netik savo gamta, pilimis ir įspūdingais vienuolynais, vynu, bet ir  mistiniais miesteliais, gerais paplūdimiais bei puikiu klimatu. Vos per septynias  dienas galėsite visą tai atrasti. Aplankysite Porto miestą, kuris garsėja aukštais tiltais  bei  Porto vynu, pasivaikščiosite po spalvotą  it pasakų miestelį Aveiro,  aplankysite  mistiškus vienuolynus,  pasisemsite jėgų  ir pasivaikščiosite po  nenusakomos dvasios kupiną Fatimos aikštę.
Gerų emocijų ir įspūdžių Jums pateiks žvejų miestelis Nazare,  mistikos suteiks Sintra,  nenusakomas įspūdis Jūsų lauks apsilankius labiausiai į vakarus  nutolusiame taške.
Kamštiniais ąžuolais garsėjanti  Evora  ir žavioji Lisabona apvainikuos Jūsų kelionę.

1  – 2 dienos. Portas
Portugalijos miestas Porto yra antras didžiausias miestas po miesto Lisabona – Lisboa. Porto miestas įsikūręs Douro upės žiotyse, geografiniame regione Douro Litoral Porugalijos šiaurėje ir turi maždaug 270.000 gyventojų. Porto miestas yra pats svarbiausias pramonės centras šalyje ir yra Porto regiono sostinė.
Porto – jaukus ir gražus miestas, pribloškęs savo įvairiaspalviais namais ir aukštais tiltais. Portas taipogi garsėja savo vynu, čia netgi yra vyno muziejus. O vyninių ir vyno rūsių – nesuskaičiuojama daugybė! Žinoma, kai kurios iš jų labai komercinės. Bet vis viena verta apsilankyti.
Portas žavi dailiomis bažnyčiomis, tradicinėmis azulejo plytelėmis puoštais senamiesčio namais ir įspūdinga architektūra. Gal dėl to miestui prigijo „Portugalijos Paryžiaus“ vardas. Azulejo, arba dekoratyvinių plytelių, menas į Portugaliją atkeliavo viduramžiais iš mauriškosios Ispanijos. Ir taip įleido šaknis, jog tapo Portugalijos kultūros simboliu. Portas dar  vadinamas ir tiltų miestu. Vieną iš jų, Dona Maria Pia geležinkelio tiltą, suprojektavo garsusis Gustavas Eifelis.
Pagrindinės Porto lankytinos vietos susitelkusios tarp pakrante nusidriekusio Ribeiros rajono ir pagrindine gatve Avenida dos Aliados. Netoliese esanti pagrindinė Porto stotis, Sao Bento, išpuošta dailiosiomis azulejo plytelėmis. Joje Portugalijos ir transporto istoriją „pasakoja“ per 20 tūkstančių šių tradicinių plytelių.
Prie upės įsikūręs Ribeiros rajonas žavus tradiciniais plytelėmis puoštais namukais. Kartais sakoma, jog Ribeira yra Porto siela. Kadaise spalvingoji Ribeira buvo svarbiausias miesto prekybos rajonas, krantinėje buvo įsikūrę dokai, iki čia atplaukdavo prekybiniai laivai. Na, o dabar Ribeira vilioja turistus ir „naktinėtojus“: rajone įsikūrę daugybė barų bei naktinių klubų.
Avenida dos Aliados – tai pagrindinė Porto gatvė, kurioje įsikūrusi miesto Rotušė. Trokštantys paklaidžioti po viduramžiškas gatveles turėtų užsukti į Barredo rajoną.
Taip pat verta pamatyti Bolsa – tai neoklasikiniai XIX a. rūmai, pasižymintys pompastika. Juose kadaise buvo įsikūrusi Porto birža. Prabanga juntama ir rūmų viduje – ypač išpuoštas yra arabiškasis kambarys, primenantis Granados Alhambros rūmų stilių. Bolsa rūmai yra netoli Porto senamiesčio, vadinamo Biaxa. Čia gausu nedidelių parduotuvėlių, kavinių. Na, o ieškantys apsipirkimo galimybių turėtų keliauti į Rua Santa Catarina – tai pėsčiųjų gatvė, kurioje vietos užtenka ir žymiausių prekinių ženklų parduotuvėms, ir nedidelėms kavinaitėms.
Romaninė Porto katedra stovi ant kalvos ir tarsi žvelgia į miestą iš viršaus. Kadaise ši bažnyčia buvo Porto tvirtovės dalis. Vienas iš įspūdingiausių reginių katedroje yra gotikinis langas-rožė.
Dar viena įspūdinga bažnyčia – Sao Francisco bažnyčia, iškilusi XIV a. Nors iš išorės ji beveik niekuo neišsiskiria, tačiau stebina netradiciniu interjeru – bažnyčios vidus yra dekoruotas paauksuotais medžio drožiniais. Teigiama, kad šioje bažnyčioje papuošimams yra sunaudota net 400 kilogramų aukso!
3 diena. Porto – Fatima. Atstumas 258 km

Vykstate į Aveiro miestelį.Aveiro yra nedidelis Portugalijos miestelis, įsikūręs vos už kelių kilometrų nuo vandenyno. Gatvės pakraščiuose auga kaštonai, pavasario viduryje pasidabinantys neįprastais, ryškiai rausvais žiedais. Abipus Centrinį kanalą rikiuojasi Art Nouveau stiliaus pastatai, kai kurie taip pat padengti margintomis plytelėmis. Aveiro garsėja savo kanalais, regionui būdingais laiveliais ir druskos laukais. Vietiniai gyventojai netgi vadina miestelį „portugališkaja Venecija”. Laivai, vadinami moliceiros, anksčiau būdavo naudojami dumblių rinkimui ir transportavimui, tačiau dabar jais dažniausiai plukdomi turistai. Portugališkųjų gondolų pirmagaliai dažnai išdažyti ryškiomis spalvomis, papuošti meniškais piešiniais. Žalsvo vandens kanaluose knibždėte knibžda žuvų, rodos – tik ištiesk ranką ir pagausi. Šis miestelis atrodo tiesiog sutvertas pasivaikščiojimams pėsčiomis, nes yra gana nedidelis, visos idomios vietos gana netoli centro, ir jis ne toks kalvotas kaip dauguma Portugalijos miestų. Lankantis Aveiro, verta apsilankyti šešiolikto amžiaus Misericórdia (gailestingumo) bažnyčioje, pasigrožėti jos renesansiniu fasadu. O Aveiro universitetas įkurtas neseniai, 1973 metais – modernūs, paprasti pastatai… Už universiteto galima pamatyti užlietus druskos laukus, kuriuose sezono metu iš tolo švyti baltos druskos kalvelės. Aveiriečiai didžiuojasi savo saldumynais, ypač ovos moles. Tai be galo saldūs, suploto kiaušinio, žuvies arba statinaitės formos gardumynai iš trynių ir cukraus įdaro, gaubiamo plonyčio baltos tešlos sluoksnio. Šių saldėsių galima nusipirkti beveik kiekvienoje Aveiro cukrainėje (Pastelaria).
Tęsiate kelionę link Fatimos, pakeliui aplankydami Tomaro vienuolyną. Tomaro vienuolynas, įkurtas begalo gražioje vietoje ant kalvos, todėl pats pastatas jau matosi iš tolo, jo didingi skliautai atrodo  mistiškai lyg  iki šių dienų saugotų kažkokią paslaptį.Pats vienuolynas dar labai gerai išsilaikęs, galima pažiūrėti celes, to meto valgomuosius, aliejaus saugyklas ir t.t. Apžiūrėję vienuolyną, vykstate į Fatimą. Fatimos aikštėje sklinda nenusakoma dvasia, užlieja žodžiais sunkiai nusakomos emocijos, gaubia ramybė nors aikštėjė šurmuliuoja žmonės. Visi be abejonės eina pirkti žvakių ir tyloje nešasi jas uždegti tam skirtoje vietoje. Pats procesas gan jaudinantis ir nežinia kodėl, bet pasirodė graudinantis, galbūt dėl to, kad sistema neįprasta, o ir aplinka kelianti ir gailestį , ir žavesį: aikštės gale  stovi didinga koplyčia, link jos veda takas, skirtas tiems,  kurie pasiryžę keliais ropoti, kad tik Dievas palengvintų jų  ar jų artimųjų kančias, aikštės šonas visas paskendęs žvakių liepsnose, nes čia pilna žmonių, kurie tiesiog masiškai uždega žvakes viena po kitos…. Vakarop visa tai atrodo ypatingai. Nakvynė Fatimoje.
4 diena. Fatima – Nazarė. Atstumas 52 km

Vykstate į kurortinį miestelį Nazare, pakeliui aplankydami Batalją. Bataljos vienuolynas yra Portugalijos gotikos šedevras, o tiksliau išskirtinio manuelio stiliaus pastatas. Vienuolynas pastatytas Šv. Mergelės Marijos garbei, atsidėkojant Dievui  už pergalę prieš Kastilijos karalių. Šis stilius suklestėjo valdant karaliui Manueliui I (XVa.) ir buvo pavadintas jo vardu.
Manuelio stiliumi gausiai išpuoštos išorės ir vidaus detalės, juvelyriškai išraižyti ornamentai, grakščios kolonos. Skliautai primena gėles ir medžių lapiją. Iškaltos detalės persipina viena su kita: tai įvairios virvės, inkarai, tamplierių ordino kryžiai. Beje Portugalijos vienuolynai priklausė tamplierių ordinui, todėl čia visur pilna jų ženklų.
Tęsiate kelionę Nazre link. Nazare – vaizdingas žvejų miestelis, apsuptas stačių uolų, o į jas pakilus atsiveria pasakiškas vaizdas. Užvažiavus ant miestelio kalvos, atsidursite tarsi cirke, čia sukiojasi pasipuošusios pūstais sijonais senutės portugalės, kurios visais įmanomais būdais  vilioja turistus pirkti įvairiausius riešutus, saldumynus ir pan. Iš tikrųjų toks turgus tikra atrakcija, negali nesižavėti ir negali nepirkti. Jos mielai sutinka fotografuotis ir netingi pozuoti, bet ne dėl to, kad turistai galėtų įsiamžinti, o todėl, kad nusifotografavus kaip ir neturi kaip atisakyti kažką nupirkti.
5 diena. Nazarė– Sintra – Cascais. Atstumas 169 km

Sintra – Portugalijos karalių vasaros rezidencijų vieta. Neišdildomą įspūdį palieka stori IX a. statytos maurų tvirtovės mūrai, gotikinės bažnyčios ir puošnūs baroko rūmai. Turbūt pati mistiškiausia ir didingiausia vieta Portugalijoje. Mistika ir paslaptingumas prasideda dar nepasiekus paties miesto. Vien vijokliais apaugę medžiai abiejose kelio pusėse jau primena pasaką ar sceną iš nuotykinio ar fantastinio filmo. O ką jau kalbėti apie Quinta da Regaleira – vietą, kurioje simboliai, tuneliai, labirintai ir panašūs dalykai, yra kiekviename žingsnyje. Ten suvoki, jog žmogaus fantazijai ribų nebuvo jau tada.
Vykstate į vakariausią Europos tašką. Cabo da Roca, labiausiai į vakarus nutolęs Europos taškas. Labai įspūdinga vieta. Čia baigiasi žemė, priešais tik vandenyno platybės. Norisi nusifotografuoti, bet tai padaryti sudėtinga ir reikia turėti kantrybės palaukti. Visi nori įsiamžinti, kad buvo žemės pakrašty. Kam maža įrodymo nuotraukos, tas bėga į šalia esantį informacijos centrą, kuriame  už 5 eurus išduodami sertifikatai ( su vardu pavarde), pažymintys, kad tikrai buvai ten kur baigiasi žemė. Pabuvoję žemės pakrašty vykstate į gražų kurortinį miestelį Cascais, kur įsikuriate nakvynei.
6  diena. Cascais – Evora. Atstumas 155 km

Vykstate Evoros link.  Evora nustebina savo baltumu. Sakoma, kad tame krašte vasarą sraigė yra pats greičiausias gyvūnas. Ten jau labai juntama arabų įtaka architektūroje ir gausu architektūrinių paminklų pradedant bažnyčiomis ir baigiant I amžiaus romėnų griuvėsiais. O vieną romėnų sienos dalį surasti galima tik labai labai ieškant, nes ji „paslėpta“ naujesnės statybos pastatuose. Evora tikrai patiks, nes šis miestelis pasipuošęs rūmais ir pilimis. Didžiausią įspūdį daro naktinė Evora, visi paminklai gražiai apšviesti ir naktį atrodo ypač patraukliai. Verta pasivaikščioti  vingiuotomis ir akmenininėmis Evoros gatvelėmis,  kur akį traukia nepaprsatai įdomūs kamštinio ąžuolo dirbiniai. Prekeivių ištisa virtinė, o prekių dar didesnė gausa. Tai daro tikrai gerą įspūdį, nes niekur kitur nėra tokių įdomybių. Niekada net nepagalvotume, kad iš kamštinio ąžuolo yra gaminami skėčiai, batai, apsiaustai, rankinukai jau nekalbu apie įvairiausius suvenyrinius niekučius.
Apžiūrėkite garsiąją kaulų koplyčią, kuri tikrai verta dėmesio,  atrodo neįtikėtinai , visas koplyčios vidus: sienos, lubos nusėtos mirusių žmonių kaulais. Skamba turbūt baugokai, bet apžiūrėti rekomenduotina.
7  diena. Evora – Lisabona. Atstumas 132 km
Prie Težo upės įsikūrusi Lisabona – viena iš Europos sostinių, viliojančių savo jaukumu. Balkonėliai, raudonų čerpių stogai, išsiraizgiusios gatvelės, įspūdingos bažnyčios ir vienuolynai… Apsilankę Lisabonoje stenkitės rasti laiko ne tik vietinėms įžymybėms apžiūrėti, bet ir niekur neskubant pavakarieniauti vietiniame restoranėlyje, paskanauti portugališko vyno ar užsukti į vieną iš senamiesčio turgelių.
Castelo de Sao Jorge Tarsi Lisabonos karūna, Castelo de Sao Jorge pilis iškilusi ant kalvos virš miesto. Manoma, kad būtent čia pradėjo kurtis miestas, vėliau tapęs Portugalijos sostine. Archeologai teigia, jog ant šios kalvos rasti pėdsakai liudija, jog pirmoji gyvenvietė čia buvo įkurta dar VI a. pr. Kr. Dabartinė pilis yra statyta maurų, joje XII-XVI a. buvo įsikūrę Portugalijos karaliai. Vėliau ji buvo paversta kalėjimu, naudota kaip kariuomenės sandėlis, apgriauta žemės drebėjimo ir atstatyta 1938 m.
Se katedra Lisabonos katedra buvo pastatyta 1150 m. pirmajam šio miesto vyskupui. Romaninio stiliaus šventovė ne kartą buvo perstatyta po žemės drebėjimų. Viename iš dviejų katedros bokštų yra įrengtas lobynas.
Alfama kvartalas Šis kvartalas yra seniausia Lisabonos dalis, viliojanti turistus siauromis gatvelėmis, nedidukais nameliais bei restoranėliais ir jaukia atmosfera. Čia veikia net kelios turgavietės, kuriose galima įsigyti įvairių dalykų – nuo mielų smulkmenų iki jūros gėrybių.
Belemo bokštas Į tvirtovę panašus bokštas Torre de Belem stovi Beleme, kuris dabar jau tapęs Lisabonos priemiesčiu. Kadaise iš Belemo išvykdavo portugalų jūrininkai į žymiąsias atradimų keliones. Dailiais stebėjimo bokšteliais, ažūriniais balkonais ir kitomis dekoracijomis išpuoštas bokštas buvo pastatytas XVI a.
Jeronimo vienuolynas Mosteiro dos Jeronimos – tai vienuolynas, simbolizuojantis Atradimų epochos gerovę. Vienuolynas buvo statomas XVI a. iš pinigų, gautų surinkus mokesčius už prieskonius. Vienuolynas pastatytas manuelinos architektūriniu stiliumi, kuris yra būdingas to meto portugalų statiniams. Vienuolyne ilsisi žymių portugalų, tokių kaip Vasco da Gama, palaikai. Planuojant apsilankymą vienuolyne reiktų atminti, kad ši vieta – viena lankomiausių Portugalijoje, tad ir turistų čia būna į valias.
Santa Justa Liftas – Eifelio mokinių apžvalgos bokštas.
Tramvajaus linija Nr.28  Tai nėra visiškai tradicinė lankytina vieta, bet neabejotinai, vertas dėmesio objektas. Nors Lisabonoje ir važinėja modernūs traukiniai, tačiau viena populiariausių turistų atrakcijų – pasivažinėjimas istoriniu tramvajumi, kurio bene žymiausia linija yra Nr.28, kartais dar vadinama „muziejumi ant bėgių“. Geltona spalva nudažyti tramvajai, gaminti dar tarpukariu, pūškuoja pro senamiesčio gatvelių labirintą ir suteikia netradicinę galimybę susipažinti su miestu, nes jų maršrutas nusidriekęs pro žymiausias Lisabonos vietas. Istorinių tramvajų vidus dekoruotas medžiu.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link