MALJORKA

JŪSŲ GERIAUSIAM POILSIUI

Maljorka – tai didžiausia Balearų salyno sala. Kurortinis turizmas – šios salos gyvavimo pagrindas. Maljorka turi didžiulį šiuolaikinių viešbučių tinklą, užtikrinantį aukščiausios klasės komfortą ir tikrą europietišką aptarnavimą. Sala didžiuojasi ir nuostabiais, nepaprastai plačiais paplūdimiais, tačiau poilsiautojus labiausiai traukia ir žavi itin įvairus kraštovaizdis, graži gamta, Siera de Tramuntanos kalnų peizažai, jaukūs miesteliai, tokie kaip Valldemossa ir Soller, bei turizmui ištisus metus palankus klimatas. Vasaros čia nepasižymi alinančiu karščiu – vidutiniškai temperatūra siekia 27–29 °C, o žiemos išsiskiria švelnumu, temperatūra čia būna apie 15 °C.

Kelionės organizatorius: Teztour
Kelionės datos:
skrydžiai užsakomaisiais reisais vykdomi šeštadieniais.
Kelionės trukmės: 7 arba 14 nakvynių

Soller miestas

Senas ir idiliškas miestas, įsikūręs gražiame apelsinmedžių slėnyje, tarp jūros ir kalnų, šiaurės vakarinėje Maljorkos pakrantėje. Soller lengvai pasiekiamas senoviniu traukinuku, išvykstančiu iš sostinės Palmos geležinkelio stoties keletą kartų per dieną. Senos ir siauros gatvelės atskleidžia tikrajį miesto grožį, o jauki ir rami aplinka, nedideli citrinmedžių bei gėlių sodeliai – sukuria atpalaiduojančią atmosferą. Vienas įspūdingiausių reginių Soller mieste – bažnyčia, suprojektuota studento, kuris buvo visame pasaulyje gerai žinomo katalonų architekto Gaudi mokinys. Be viso to, turistų laukia vietiniai restoranai ir kavinės, siūlančios pailsėti ir pasimėgauti ispaniškais tapas ar ką tik išspaustomis apelsinų sultimis. Mėgstantiems ilgus pasivaikščiojimus yra siūlomos ekskursijos į Tramuntana kanus.

Soller botanikos sodas

Botanikos sodas įkurtas 1985 metais, tačiau visuomenei atidarytas 1992-iais. Jo pagrindinis tikslas išsaugoti Balearų salyne augančias retas ir nykstančias augalų rūšis. Sodas yra daugelio metų tyrinėjimų ir sunkaus darbo rezultatas. Jame taip pat auginami Viduržemio jūros salose – Korsikoje, Sardinijoje, Sicilijoje, Maltoje, Kretoje aptinkami augalai. Parkas yra suskirstytas į keletą zonų: ekologiniame vaismedžių sode siekiama išsaugoti tradicines daržovių ir vaismedžių veisles; vaistinių ir aromatinių augalų sode auginami tradicinėje medicinoje naudoti augalai; dekoratyvinių augalų sode vietą atrado iš viso pasaulio suvežti augalai, mėgstantys Viduržemio jūros regiono klimatą.

Andratx

Šis nedidelis miestas įsikūręs migdomedžių giraičių pilname slėnyje, 1026 m aukščio Puig de Galatzo kalno papėdėje. Dailiai atrodo jo gelsvi ir balti namukai su langinėmis ir senoviniai aukštai virš miesto iškilę sargybos bokštai.
Praeityje Port d‘Andratxas buvo žvejybos uostas ir Andratxo prieplauka, tačiau nuo septintojo XIX a. dešimtmečio palaipsniui tapo prašmatniu turtingųjų ir įžymybių kurortu.

Alfabia verta aplankyti vien dėl to, kad Maljorkoje nedaug lankytojams atvirų privačių valdų. Šis namas ir sodas – puikus tipiško Maljorkos aristokratų dvaro pavyzdys: jame galima pajusti mauriškąją dvasią. Iš originalios XIV a. architektūros liko tik fragmentai, todėl verta atkreipti dėmes į mudecharišką užrašą ant vestibiulio lubų, ispaniškojo – arabiškojo stiliaus fontanus ir pavėsinę. Sodas – ištaigingas XIX a. kūrinys.

Santurio de Lluc

Aukštai Sierra Tramuntana kalnuose, nuošaliame Lluc kaimelyje, yra Santuario de Lluc vienuolynas, laikomas dvasiniu Maljorkos centru. Jis pastatytas XVII – XVIII a. ten, kur anksčiau buvo senovinė šventykla.
Barokinėje vienuolyno bažnyčioje su įspūdingu fasadu yra akmeninė La Moreneta, Juodosios Lluco Mergelės Marijos, statula, kurią XIII a. ant kalvos esą radęs piemenėlis.
Kylant į šią kalvą akmenimis grystu taku, galima pamatyti bronzinių Pere Llimonos bareljefų. Prie pat pagrindinės aikštės yra kavinė, baras, vaistinė ir parduotuvė. Vienuolyne yra svečių namai.
Iš Lluco per kalvas vingiuoja         13 km ilgio kelias, galiausiai nusileidžiantis į pakrantę, prie dailios uolėtos Sa Calobra įlankos. Paėję 5 min.pakrante išvysite gilų Torrent de Pareis tarpeklį.

Maljorkos urvai

Maljorkos urvai yra viena iš populiariausių lankytinų vietų visoje saloje. Turistus vilioja nuostabiais požeminiais ežerais ir milžiniškais stalaktitais bei stalagmitais. Maljorkoje atrasta daugiau nei 200 įvairaus dydžio urvų, tačiau tik nedidelė dalis atvira lankytojams.

Deia kaimelis

Deia – pietvakarinėje Maljorkos dalyje maždaug 30 min. kelio nuo sostinės Palmos esantis gražus kaimelis, pastatytas vaizdingame slėnyje, apsuptame Tramuntana kalnų. Jame gyvena kiek mažiau nei 650 žmonių. Miestelis garsėja alyvmedžių giraitėmis, žvejų namais ir maurų statytais drėkinimo kanalais. Slėnio apačioje yra gražus Cala Deia paplūdimys, kuris iš kaimelio pasiekiamas einant pėsčiomis vingiuotu takeliu per alyvmedžių giraitę.

Maljorkos Palma

Palma – Maljorkos sostinė, išsidėsčiusi pietinėje salos pakrantėje. Kaip ir kiekviename didesniame mieste, taip ir Palmoje, yra įdomių pastatų, muziejų, parkų bei nuostabių vaizdų. Pagrindinis miesto lankytinas objektas – garsioji La Seu katedra. Nei vienas turistas atvykęs į sostinę nepraleidžia galimybės savomis akimis pamatyti šio žavaus architektūrinio stebuklo. Tai tik vienas lankytinas objektas iš daugumos esančių.

Alkudijos senamiestis

Senamiestis yra populiari įžymybė šiaurinėje Alkudijos dalyje. Jį supa didinga siena ir bokštai, pastatyti XIV amžiuje. Senamiesčio siaurose gatvelėse yra daug kultūrinių vertybių, jaukių kavinukių, restoranų, parduotuvių, prekiaujančių rankų darbo suvenyrais ir drabužiais. Turistų dėmesio susilaukia senoji varpinė ir bažnyčia, tūnanti pietrytinėje senamiesčio dalyje ir už 100 metrų į pietus nuo sienos esantys romėnų teatro ir kitų pastatų griuvėsiai. Vaikštant palei išorės sieną galite pajusti didžiulį kontrastą tarp senamiesčio ir šiuolaikiško turistinio Alkudijos kurorto.

La Granja

Istorinis dvaras, įkurtas Tramuntana kalnuose, netoli Esporles miesto. Dideliame 3000 kv. m. pastate iš pradžių buvo cistersių (bernardinių) vienuolynas, kuris dvaru paverstas tik prieš 40 metų. Lankytojams rūmuose galima apžiūrėti sales, valgomuosius, miegamuosius kambarius, terasas ir net kalėjimą su jame esančiais istoriniais baldais. Šalia dvaro yra įrengtas 20 tūkst. kv. m. sodas, kuriame auga didingi seni medžiai, žydi gėlės, čiurlena fontanai ir laksto laukiniai bei naminiai gyvūnai. La Granja taip pat siūlo Maljorkos tradicinių patiekalų degustacijas. Galima paragauti uogienės, sūrio, figų pyrago.

Valdemosa

Valdemosa – gražus miestas, esantis Maljorkos šiaurės vakarinėje dalyje, apie 15 km į šiaurę nuo salos sostinės. Miestą supa Tramuntana kalnai, todėl lengviausiai į miesto teritoriją patenkama iš pietų pusės. Gėlių dekoracijos, gerai prižiūrimi sodai, nedidelės kavinukės, seni pastatai ir gatvelės sukuria žavingą atmosferą. Didžiausia miesto atrakcija – Cartuja de Valldemossa – ant aukštų kalvų XIII amžiuje pastatytas vienuolynas. Jame šiuo metu veikia šiuolaikinio meno muziejus.

Polentija – romėnų miesto griuvėsiai

Miestas įkurtas 123 m pr. Kr. strateginėje vietoje, tarp Pollenca ir Alkudia įlankų. Romos laikotarpiu tai buvo svarbiausias miestas Balearų salyne, kuris tuo metu apėmė 15-20 hektarų plotą. Pirmieji radiniai teritorijoje atrasti XVII amžiuje, tačiau archeologiniai kasinėjimai pradėti tik 1923 metais. Visuomenei atviros trys sritys – teatras, forumas ir gyvenamasis plotas La Portella. Turistai taip pat gali aplankyti Alkudijos miesto centre esantį muziejų, kuriame eksponuojami šioje vietoje rasti objektai.

Kaktusų sodas – Botanicactus

1987 metais nuspręsta įgyvendinti ambicingą, rizikingą ir labai brangų projektą – įrengti kaktusų sodą. Įvertinus klimato sąlygas šis didingas ir gražus parkas įkurtas pietinėje salos dalyje – Ses Salines. Tai vienas didžiausių botanikos sodų pasaulyje ir, be abejonės, didžiausias visame Balearų salyne, užimantis 150 tūkst. kv. m. plotą. Jame auga daugiau nei 1600 rūšių kaktusų. Botanikos sodas suskirstytas į tris pagrindines zonas: pelkių atogrąžų – tai 50 tūkst. kv. m. teritorija, kurioje augmenija primena toje klimato zonoje augančius augalus. Čia įrengtas 10 tūkst. kv. m. dirbtinis ežeras; pusiau sausringų – 40 tūkst. kv. m. plote veši daugiau kaip 400 rūšių augalų ir 12 veislių kaktusai; Maljorkos flora – auga saloje aptinkami augalai – alyvmedžiai, obuoliai, migdolai, kiparisai, kvepiantys apelsinų medžiai, eukaliptai ir kt.

Formentoro pusiasalis

Formentoras – šiaurinėje Maljorkos dalyje esantis pusiasalis, kitaip dar vadinamas „vėjų susitikimo vieta“. Didžiulio skardžio aukščiausias taškas – Fumart, virš jūros lygio pakilęs 384 metrus. Kalnuose yra daug įrengtų apžvalgos aikštelių, iš kurių atsiveria nepakartojama salos panorama. Pasimėgavus įspūdingais vaizdais galima nusileisti į šalia esantį ramų Formentoro paplūdimį.

Santueli tvirtovė

Tvirtovė pastatyta ant uolos, maždaug 500 metrų aukštyje virš jūros lygio. Dabartinės pilies sienos statytos XIV amžiuje, tačiau įtvirtinimai stovi nuo Romos laikų. Savo gynybinę svarbą Santueli tvirtovė prarado 1811 metais. Nuo to laiko ji perduota į privačias rankas. Kurį laiką turistams nebuvo įmanoma patekti į pilį, bet šiuo metu lankytojai yra laukiami. Galima apžiūrėti pakankamai gerai išsilaikiusias tvirtovės sienas, bokštus, o nuo didingos kalvos grožėtis pasakiškais pietryčių Maljorkos vaizdais.

SIŪLOMI VIEŠBUČIAI

Comodoro Playa **** 1

Comodoro Playa ****

Viešbutis „Seramar Hotel Comodoro Playa“ įsikūręs Palmanovos Son Matias paplūdimyje, už 15 minučių kelio automobiliu nuo Palmos. Svečiams čia siūloma apsistoti numeriuose su balkonais, iš kurių matosi jūra, bei paplaukioti lauko baseine.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota

Globales Palmanova Playa **** 4

Globales Palmanova Playa ****

Už 300 metrų nuo Palmanovos paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje „Globales Palmanova Palace“ įrengtas didelis lauko baseinas ir nemokamo belaidžio interneto zona. Svečiams siūloma apsistoti erdviuose numeriuose, kuriuose yra oro kondicionieriai, palydovinius kanalus rodantys televizoriai ir balkonai.

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota
Kaina: nuo 704 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

HSM Atlantic Park **** 3

HSM Atlantic Park ****

„Atlantic Park“ yra įsikūręs vos už 400 metrų nuo Maljorkos Magalluf paplūdimio. Jame yra lagūnos formos baseinas bei numeriai su oro kondicionieriais, balkonais ir kabelinius kanalus rodančiais televizoriais.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota
Kaina: nuo 852 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

HSM President **** 1

HSM President ****

Mažiau nei už 1 km nuo Alkudijos įlankos įsikūrusiame viešbutyje „HSM Hotel President“ įrengti numeriai su balkonais. Už 15 metrų rasite paplūdimį, galėsite atsipalaiduoti 4 baseinuose bei SPA centre ir pavalgyti savitarnos restorane.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota

Playa Ferrera *** 1

HSM S'Olivera ****

Už 300 metrų nuo Pagueros Palmira paplūdimio įsikūrusiame viešbutyje „HSM Hotel S’Olivera“ yra sezoninis lauko baseinas ir sodo apsuptyje įrengta atvira terasa. Apsistoję čia žiemą galėsite nemokamai paplaukioti uždarame baseine, pagulėti sūkurinėje vonioje ir pasikaitinti saunoje.

Maitinimas: be maitinimo, pusryčiai ir vakarienė arba viskas įskaičiuota

Playa Ferrera *** 13

Playa Ferrera ***

Vos už 50 metrų nuo Kala Fereros paplūdimio įsikūrusiame apartamentų komplekse „Apartamentos Playa Ferrera“ žaliuoja didelis sodas, yra keli lauko baseinai ir savitarnos restoranas bei įrengti apartamentai su oro kondicionieriais ir balkonais, iš kurių matosi sodas arba baseinas.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė

Playa Moreia *** 2

Playa Moreia ***

Šalia Cala Moreia paplūdimio įsikūrusiame apartamentų komplekse „Apartamentos Playa Moreia“ įrengti sezoniniai baseinai, užkandžių baras ir savitarnos restoranas su oro kondicionieriais, kuriame maistas ruošiamas jūsų akivaizdoje.

Maitinimas: be maitinimo, pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė

Rosa Del Mar **** 2

Rosa Del Mar ****

Praktiškai įrengtose „Rosa del Mar“ studijose ir apartamentuose rasite balkonus, palydovinius kanalus rodančius televizorius, virtuvėles ir oro kondicionierius bei šildymo sistemas, veikiančius priklausomai nuo metų laiko.

Maitinimas: be maitinimo, pusryčiai ir vakarienė
Kaina: nuo 777 EUR/ asmeniui 7 nakvynės

Riu Montego Bay **** 19

Tora ***

Viešbutis „Torá“ įsikūręs Maljorkos rytinėje pakrantėje, vos už 100 metrų nuo paplūdimio. Apsistoję šiame patogiame ir ramiame viešbutyje galėsite pasigėrėti įspūdingais vaizdais ir paplaukioti baseine.

Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  © Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

  Pirk keliones išsimokėtinai su   

  Užsisakykite naujienlaiškį!

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

  UŽSISAKYTI

  close-link