Jordanija. Prarastoji ir atrastoji karalystė

Datos pasirenkamos individualiai

Kelionės organizatorius: We travel

Kelionės datos pasirenkamos individualiai

Kelionės kaina (asmeniui dviviečiame kambaryje):

 • nuo  549 € + skrydis, kai viešbutis 3*
 • nuo  639 € + skrydis, kai viešbutis 4*
 • nuo  789 € + skrydis, kai viešbutis 5*

 Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį ir atgal;
 • 4 nakvynės viešbučiuose pagal pasirinktą viešbučio kategoriją Amane, Petroje, prie Negyvosios jūros;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • angliškai kalbančio vietinio gido paslaugos;
 • privatus transportas su oro kondicionieriumi;
 • Jordanijos viza.

 Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Amaną ir  atgal;
 • kitos įprastos kelionių išlaidos.

Kelionėje:

 • Kai kasdienybė atsiduria toli toli…
 • Nuo biblinių vietų iki Mėnulio peizažų
 • Ir sveikatai, ir sielai

1 DIENA. AMANAS

Atskridę į Jordanijos sostinę Amaną, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus, gausite vizas ir, lydimi agentūros atstovo, vyksite į viešbutį. Jums bus pasiūlyta popietinių ekskursijų už papildomą mokestį. Nakvynė viešbutyje Amane.

2 DIENA. AMANAS–ADŽLUNAS–DŽARAŠAS–AMANAS (Pusryčiai)

Po pusryčių vyksite apžiūrėti Adžluno pilies (Qalat Rabadh), ji yra už 45 minučių kelio nuo Amano. Pilis pastatyta XII a. ant aukštų kalvų, nuo kurių atsiveria didingas Jordano upės slėnis. Per alyvuogių giraites ir pušų miškus pasieksite senovės graikų ir romėnų miestą Džarašą. Kartu su gidu keliausite kolonijinio stiliaus gatvėmis, matysite amfiteatrus, bažnyčias, šventyklas, Didįjį Romos forumą. Grįšite į Amaną, nakvynė viešbutyje Amane.

3 DIENA. AMANAS–PETRA (Pusryčiai)

Po ankstyvų pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į Madabą ir Nebo kalną – vieną iškiliausių piligrimų centrų nuo ankstyvosios krikščionybės laikų. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno, dar vadinamo Pisga (hebr. פִּסְגָּה), užkopęs Mozė ir pažvelgęs į pažadėtąją žemę. Šiame kalne Mozė buvo tariamai palaidotas paties Dievo, todėl jo kapavietė nėra žinoma. Kalno viršūnėje yra IV a. Mozės bazilikos liekanų, išlikusios grindų mozaikos. Dabar pastatytas naujas statinys, saugantis vertingą paveldą. Taip pat pastatytas varinių gyvačių kryžius, sukurtas italų architekto Giovanni Fantoni. Iš priešais šventyklą esančios aikštės atsiveria didingas vaizdas į visą Jordano upės slėnį ir Negyvąją jūrą, už kurios rūke boluoja Betliejaus ir Jeruzalės stogai. Vyksite į Madabą, gyvuojančią jau 3 500 metų ir garsėjančią senomis mozaikomis. Žinomiausia mozaika – pats seniausias Šventosios Žemės žemėlapis, menantis imperatoriaus Justiniano laikus. Pagrindinė lankomoji vieta yra Jeruzalės ir kitų šventų Rytų vietų bizantiškas mozaikos žemėlapis. Tai išskirtinis VI a. kūrinys Šv. Jurgio bažnyčioje, kuri priklauso šiuolaikinei graikų ortodoksų bažnyčiai. Karalių keliu pasieksite Kerako miestą-tvirtovę – buvusią biblinę Moabo karalystės sostinę. Šiame mieste geriausiai išsilaikiusios kryžiuočių pilys, o al Karako pilis – tipinės kryžiuočių architektūros pavyzdys – su romėniško stiliaus akmens rūsiais ir koridoriais. Vakarop pasieksite Petrą. Nakvynė viešbutyje Petroje.

4 DIENA. PETRA–NEGYVOJI JŪRA (Pusryčiai)

Tvirtinama, kad į Jordaniją verta būtų nuvažiuoti vien dėl Petros. 2011m. lapkričio 11 d. Petra buvo priskirta prie Naujųjų septynių pasaulio stebuklų. Siko upės slėnyje tarp kalnų uolose išskaptuoti statiniai į keliautojų atmintį įsirėžia ne vien kaip neįtikėtinas žmogaus rankų darbo, bet ir kaip gamtos stebuklas. Smiltainiai čia saulės spinduliuose nusidažo unikalia rožine spalva, tad Petrą daugelis vadina rausvuoju miestu. Nabatėjų skulptorių meistriškumas – stebinantis ir neprilygstamas. Jie iškalė iždinės, šventyklų, mauzoliejų, kapaviečių, gyvenamųjų namų fasadus pasitelkdami geriausius klasikinės architektūros pavyzdžius. Petra, kurios pavadinimas reiškia uolą, buvo Nabatėjos sostinė. Nabatėjai – arabų gentis, dominavusi regione apie VI a. pr. m. e. Ties Petra susikirsdavo prekybos keliai, tad miestą maitino pirkliai, mokėdami muitus ir mokesčius. Tačiau po romėnų užkariavimo Petra pradėjo nykti ir šimtmečiams išnyko iš Vakarų pasaulio žemėlapio. Ir tik 1812 m. vienam šveicarų keliautojui vietiniai beduinai vėl parodė kelią į šį paslaptingąjį miestą. Į rausvąjį miestą Petrą atvyksite per garsųjį Siko tarpeklį, būsite sužavėti Petros didybės, spalvų ir grožio. Jus tikrai nustebins turtingų šeimų nekropoliai, kapai, šventyklos, mirusiųjų pagerbimo salės… Ne veltui čia buvo filmuojami Holivudo filmai apie Indianą Džounsą. Po ekskursijos išvyksite prie Negyvosios jūros.

Tai žemiausias planetos taškas – šis vandens telkinys yra 423 metrai žemiau jūros lygio. Užsiregistravę viešbutyje, negaišdami pasinersite į mineralų kokteilį Jūsų kūnui. Negyvosios jūros baseinas vadinamas didžiausiu pasaulio SPA, nes daugelis atvykėlių pasistengia pasinaudoti gamtos turtais be kosmetologų pagalbos – tepasi kūną ir veidą gydomuoju purvu čia pat, ant kranto. Ties Negyvąja jūra atmosferoje yra kur kas daugiau deguonies – jis padeda atsigauti žmonėms po įvairiausių ligų, širdies operacijų. Kai Jordanijoje karšta, virš Negyvąja jūra vadinamo druskingojo ežero labai padidėja garų koncentracija, ypač didelė tampa magnio koncentracija ore. Visa tai pagerina gijimo procesą, gydymas tampa kur kas veiksmingesnis. Saulės voniomis čia galima mėgautis net 300 ir daugiau dienų per metus. Netoli pakrantės trykšta ir karštieji mineralinio vandens kriokliai. Jordano upė, įtekanti į Negyvąją jūrą, suformuoja 109 karštus ir šaltus krioklius. Neatidėliokite šio malonumo, nes Negyvoji jūra sparčiai senka ir kasmet vandens lygis nukrenta po metrą. Nakvynė viešbutyje prie Negyvosios jūros.

5 DIENA. NEGYVOJI JŪRA–AMANAS–VILNIUS (Pusryčiai)

Po pusryčių būsite nuvežti į Amano oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Galimas kelionės pratęsimas

Jei norėtumėte dar paatostogauti, turite puikią progą pasilepinti Raudonosios jūros paplūdimiuose, pamatyti įstabų povandeninį pasaulį al Akaboje ir dykumą Ramo Vadės nacionaliniame parke. Jei ketinate apžiūrėti Ramo Vadės dykumą, iš al Akabos labai lengva surengti vienos ar kelių dienų išvykas į dykumą. Dykuma Jordanijoje iš visur ranka pasiekiama, tačiau ties al Akaba idealus derinys ieškantiems atsipalaidavimo: čia pat ir jūra, ir dykuma. Tūkstančiai lankytojų čia atranda dvasios ramybę. Net vietiniai gyventojai traukia į supustyto smėlio gilumą, iš kurios grįžta kupini naujų jėgų. Ramo Vadė – tai dykuma, kurioje smėlynai dera su kalvomis. Mėgėjams kopti į kalnus 1750 m aukščio kalnai yra išties geras išbandymas ir puokštė su niekuo nepalyginamų įspūdžių, kai nuo viršūnės žvalgaisi į neaprėpiamas tuščias erdves.

 Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius; kelionės organizatorius gali keisti kelionės trukmę, keliaujančių žmonių skaičių, lankytinas vietas, jei to pageidauja turistas, kaina perskaičiuojama;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • nakvynių skaičius – 4;
 • apgyvendinimą galima rinktis aukštesnės kategorijos viešbučiuose, teirautis agentūroje;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2 asmenys, vykstant daugiau negu 2 turistams, kaina mažėja;
 • pagal pageidavimą gali būti pasiūlytas rusiškai kalbantis gidas.

 

 

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  © Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

  Pirk keliones išsimokėtinai su   

  Užsisakykite naujienlaiškį!

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji!
  Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

  UŽSISAKYTI

  close-link