Armėnija

Kelionės organizatorius: We travel

Kelionės datos pasirenkamos individualiai

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Jerevaną ir atgal (nuo 89 EUR);
 • alkoholiniai gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams; asmeninės išlaidos.

Kelionė į Ararato papėdėje įsikūrusią Armėniją – tai, ko reikia dvasiškumo išsiilgusiam moderniam žmogui. Vienoje seniausių krikščioniškų šalių susilieja Azijos ir Europos tapatybės, persipynusios ir stebinančios kiekviename žingsnyje. Jus sužavės Armėnijos didybe alsuojantys miestai, atsiskyrėliški vienuolynai ir nuostabūs kalnuoti regionai, stepės, lygumos… Tai puiki galimybė išbandyti šį tą visiškai nauja ir atrasti kelią, vedantį į pažintį su ypatinga kultūra.

1 diena. Atvykimas.

Atskridimas į Yerevano oro uostą. Pasitikimas, pervežimas į viešbutį. Registracija ir nakvynė.

2 diena. Pažintis su Jerevanu.

Po pusryčių pradėsite ekskursiją po Jerevaną, kuris dėl ypatingo pastatų statyboje naudoto rožinio atspalvio akmens „tuf“ yra vadinamas rožiniu miestu. Pažintis su miesto istorija prasidės nuo apsilankymo Erebouni muziejuje ir tvirtovėje, pastatytoje dar 752 m. pr. Kr. Vėliau nuvyksite iki memorialo Tsitsernakaberd, skirto 1915 metų Armėnų Genocido aukoms atminti. Važiuodami automobiliu išvysite Jerevano miesto objektus: Sporto ir koncertų rūmus, Kievian tiltą, Bagramyan alėją, Prezidento rūmus, Mokslo akademiją, Parlamentą, Operos teatrą. Tuomet sustosite ekskursijai prie žymaus, 1970 metais pastatyto, architektūrinio monumento – Jerevano Kaskadų. Tai didingi laiptai, supami želdinių, skulptūrų ir fontanų. Paskui apsilankysite Matenadarano bibliotekoje ir tyrimų institute. Čia yra laikoma daugiau nei 23000 retų rankraščių. Tai yra viena iš didžiausių rankraščių ir knygų saugyklų visame pasaulyje. Nakvynė Jerevane.

3 diena. Jerevanas-Ečmiadzin-Hripsine ir Gayane šventyklos-Zvartnots-Jerevanas

Po pusryčių išvyksite į Armėnijos religinę sostinę – Ečmiadzin ansamblį, kuriame yra įsikūręs Vyriausias Visų Armėnų Patriarchas. Vėliau nuvyksite prie 7-ojo amžiaus Hripsime ir Gayane šventyklų – jos pavadintos dviejų mergelių vardu, kurios 3-iame amžiuje skelbė krikščionišką žinią ir už tai buvo pasmerktos mirčiai. Taip pat jūsų lauks apsilankymas prie įspūdingų 7-ame amžiuje pastatytos Zvartnots katedros griuvėsių – tai vieta, kuri vadinama muziejumi po atviru dangumi. Po šios ekskursijos grįšite į Jerevaną, kur jūsų lauks smagi ir įdomi pažintinė programa vienoje iš seniausių brendžio „Ararat“ gamyklų, kurioje ne tik sužinosite apie šio gėrimo gamybą, bet taip pat ir jį degustuosite. Nakvynė Jerevane.

4 diena. Jerevanas-Aragatsas-Kari ežeras-Amberd tvirtovė-Saghmosavank vienuolynas-vyninė „Armenia Wine“-Jerevanas

Papusryčiavę šiandien leisitės į kelionę, kurios metu pirmiausia išvysite vieną gražiausių Armėnijos kalnų – Aragatsą. Yra keturios šio kalno viršunės, o tarp pietinės ir rytinės viršunės yra įskilusi ketera, kuria teka upelis žemyn i Aragatso kaimelį. Po to vyksite į Kari ežero apylinkes. Tai nedidelis krištolo skaidrumo ežeras, telkšantis netoli pietinės, dažniausiai sniegu ir ledu padengtos, Aragatso kalno viršukalnės (3207 m). Taip pat aplankysite viduramžių Amberdo tvirtovę. Tai statinių kompleksas su 11-13-ojo amžiaus bažnyčia, stovinčia Argatso kalno šlaituose. Kitas sustojimas bus prie Saghmosavank vienuolyno (Psalmių vienuolyno) – tai 13-ojo amžiaus armėnų vienuolynų kompleksas, įsikūręs ant Kasagos upės išraižyto skardžio viršūnės. Galiausiai jūsų lauks apsilankymas vienoje geriausių Armėnijos vyno daryklų – „Armenia Wine“, kuri yra šiuolaikinės Armėnijos vyndarystės ikona. Jos vyndariai, nuolat tobulėdami, vyninėje stengiasi suderinti senąsias tradicijas su naujausiomis technologijomis. Čia jūs turėsite galimybę ne tik pažinti Armėnijos vyndarystės istoriją, bet ir paragauti įvairių Armėnijos vynų: baltojo sauso, raudonojo sauso ir išskirtinio armėniško granatų pusiau saldaus vyno.

Grįžimas į Jerevaną. Nakynė Jerevane.

5 diena. Jerevanas-Khor Virap vienuolynas-Noravanko vienuolynas-turas džipais Vajots Dzoro apylinkėse-Jerevanas

Po pusryčių, važiuodami derlingomis Ararato slėnio lygumomis, pasieksite Khor Virap vienuolyną, simbolizuojantį Armėnijos krikščionybės istorijos pradžią ir stūksantį biblinio Ararato kalno šlaitų fone. Šis vienuolynas tai yra vieta, kurioje buvo kalinamas šventasis Grigalius Apšvietėjas, be to, šis vienuolynas yra visų krikščionių tikinčiųjų piligrimystės vieta, turėjusi lemiamos įtakos Armėnijos tautai ir jos istorijai. Vėliau keliausite taku per siaurą tarpeklį, kuriame didingai slepiasi Noravanko vienuolynas, įsispraudęs į tamsiai raudoną tufų akmeninių kalnų kraštovaizdį. Persėdę į džipus jūs vyksite ten, kur mažai kam pavyksta patekti, ir mėgausitės puikiu Vajots Dzoro apylinkės kraštovaizdžiu ir laukine gamta. Čia taip pat sužinosite apie vietovėje esančių raudonųjų uolienų geologiją. Be to, apsilankysite netoliese esančiame Areni kaime, kuris, supamas aukštų viršukalnių, garsėja savo vynu.

Grįžimas į Jerevaną. Nakvynė Jerevane.

6 diena. Jerevanas-Sevano ežeras-Diližanas-Haghartsin ir Gošavank vienuolynai-Jerevanas

Papusryčiavę išvyksite link žymiojo Sevano ežero, kuris dėl savo skaidraus mėlynai žalio vandens yra vadinamas Armėnijos smaragdu. Tai vienas iš didžiausių gėlo vandens ežerų pasaulyje, tyvuliuojantis 1897 metrų aukštyje virš jūros lygio. Vaizdingiausias Sevano ežero vaizdas atsiveria nuo pusiasalio, kurio viršūnėje virš ežero stūkso 9-ojo amžiaus Sevano vienuolynas. Vėliau vyksite į Diližaną, vaizdžiai apibūdinamą gabalėliu Šveicarijos Armėnijoje. Diližano senamiestyje gausu amatininkų dirbtuvių, nedidelių parduotuvėlių su tradiciniais armėniškais gaminiais, muziejų, taigi, jame galima pamatyti tipišką 19-ojo amžiaus gyvenimą, pristatomą su visais vietiniais papročiais ir rankų darbo mediniais baldais. Beje, Diližano nacionalinis parkas, kuriame lankysitės, yra vienas iš keturių Armėnijos nacionalinių parkų. Tęsdami šios dienos kelionę, jūs aplankysite 10-13-ojo amžių Haghartsino ir Gošavanko vienuolynus, supamus miškų. Šiuose statiniuose yra iškalti akmenų kryžiai, vadinami „khačkar“. Dėl savo išskirtinumo ir rankų darbo „khačkar“ yra įtraukti į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Grįžimas į Jerevaną. Nakvynė.

7 diena. Jerevanas-Garni šventykla-Garni kanjonas-Geghardo architektūrinis ansamblis-Jerevanas-„Vernisažo“ turgus-Vakarienė vietiniame restorane

Po pusryčių išvyksite į dar vienos pažintinės dienos kelionę. Pirmiausia aplankysite Garni – tai vieta, kurioje stūkso reta Armėnijoje išlikusi ikikrikščioniška pagonių šventykla, datuojama 1-uoju mūsų eros amžiumi ir esanti puikiu senovinės architektūros pavyzdžiu. Toliau jūsų lauks malonus pasivaikščiojimas iki Garni kanjono, kur žavėsitės vulkaninio bazalto dariniais ir gamtos grožiu. Tai tarsi ,,akmenų simfonija” – vienas įspūdingiausių vaizdų Armėnijoje. Paskui jūsų lauks išskirtinė galimybė išvysti Armėnijos kulinarinio pasaulio pasididžiavimo, jų kasdienės duonos – lavašo –
gaminimo procesą.
Ši tradicinė duona dėl jos ypatingos reikšmės armėnų tautai ir ypatingo jos ruošimo būdo specialiame inde „tonir“ yra įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Jūs ne tik stebėsite gaminimo procesą, bet ir patys galėsite išbandyti padaryti šią ploną, tarsi popieriaus lapas, gaminį ir, žinoma, jo paragauti. Paskui vyksite į monolitinėse uolose iškaltą, taip pat į UNESCO sarąšą įtrauktą Geghrado architektūrinį ansamblį.  Galiausiai, grįžę į Jerevaną, turėsite galimybę pasivaikščioti po „Vernisažą“ – visuomet šurmuliuojantį rankdarbių turgų po atviru dangumi. „Vernisažas“ – tai puiki vieta pajusti Armėnijos skonį ir patirti nacionalinių tradicijų ir šiuolaikinio meno sintezę. Čia jūs turėsite progą įsigyti suvenyrų, kuriuos galėsite parsivežti namo: kilimų, senų monetų ir medalionų, papuošalų, muzikos, knygų, drožinėto medžio ir keramikos dirbinių bei maisto produktų.

Vakare jūsų lauks įsimintas vakaras tradiciniame armėniškame restorane. Jame jūs ne tik ragausite tradicinių patiekalų, bet ir mėgausitės gyvu foklorinių šokių ir muzikos pasirodymu.

Nakvynė Jerevane.

8 diena. Jerevanas. Išvykimas.

Pusryčiai ir neskubus rytas viešbutyje, iš kurio turėsite išsiregistruoti iki vidudienio. Laisva, savarankiška diena Jerevane. Pervežimas į Jerevano oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kainos:

Esant 2 keliautojams – 865 EUR asmeniui

Esant 4 keliautojams – 710 EUR asmeniui

Esant 6 keliautojams – 665 EUR asmeniui

Esant 8 keliautojams – 650 EUR asmeniui

Esant 10 keliautojų – 620 EUR asmeniui

 

Į kainą įskaičiuota:

 • Indvidualūs pervežimai pagal programą viso turo metu*
 • Profesionalaus vietinio angliškai arba rusiškai (pasirinktinai) kalbančio gido paslaugos**
 • 7 nakvynės vidutinės klasės viešbutyje Jerevane, dviviečiame kambaryje
 • 7 pusryčiai viešbutyje
 • 1 vakarienė restorane Jerevane
 • „Ararat“ brendžio degustacija ir turas gamykloje
 • Vynų degustacija vyninėje „Armenia Wines“
 • Turas džipu Vajots Dzor apylinkėse
 • Lavašo gaminimo pamoka
 • Įėjimai į mokamus objektus, įtrauktus į programą

 

*Grupėje, esant 2-6 asmenims, kelionė vyksta minivenu, o grupės nuo 8 asmenų yra vežiojamos mikroautobusu

**Grupę, esant 2-6 asmenims, kelionėje lydi vienas asmuo – gidas-vairuotojas, o grupes nuo 8 asmenų lydi du asmenys – vairuotojas ir atskiras gidas.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės; rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  © Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

  Pirk keliones išsimokėtinai su   

  Užsisakykite naujienlaiškį!

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

  UŽSISAKYTI

  close-link