Berberų Žemė - Marokas

Marakešas • Kasablanka • Rabatas • Meknesas • Mulai Idrisas • Volubilis • Fesas • Beni Melalis • Uzudo krioklys • Marakešas • Savira (Essaouira) • Marakešas Spalvingas susitikimas su turtingu Maroko kultūros paveldu, apsilankymai žymiausiuose Mahrebo regiono miestuose, buvusiose „Saulėlydžio žemės“ sostinėse. Marakešas – tarsi magnetas traukia turistus, norinčius pajusti tikrą egzotiško didmiesčio atmosferą. Didingi Atlaso kalnų peizažai, linksmos ožkos ant argano medžių ir paslaptingos „kasbos“ puikiai tinka neišdildomų akimirkų įamžinimui nuotraukose. Maršrutas Maroke: apie 1750 km.

Kelionės datos:
2024 11 09 – 2024 11 16 – 1049 EUR/ asmeniui
2025 03 15 – 2025 03 22 – 1059 EUR/ asmeniui

Kelionės kaina: nuo 1049 EUR/ asmeniui, keliaujant dviese ir gyvenant dviviečiame kambaryje

Į kainą įskaičiuota
• Skrydžiai: Vilnius – Marakešas – Vilnius (gali būti su persėdimu), rankinis ir registruotas bagažas
• Apgyvendinimas: 7 nakvynės*** viešbučiuose, dviviečiai numeriai (galima 1 papildoma lova) su vonios kambariais
• Maitinimas: 7 pusryčiai, 7 vakarienės, įskaitant vieną vakarienę marokietiškame restorane
• Pervežimai autobusu/mikroautobusu vietoje
• Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos

Į kainą neįskaičiuota
• Privalomas turizmo mokestis (mokamas vietoje viešbutyje): 1,50-5,00 EUR/para/asm., priklausomai nuo viešbučio kategorijos
• Įėjimo bilietai į lankomus objektus ir vietinio gido paslaugos apie 145 EUR/asm. Mokama vietoje (kainos gali keistis priklausomai nuo sezoniškumo)
• Pasirinktinai, už papildomą mokestį vietoje (apie 15 EUR asmeniui): išvyka prie UZUDO krioklio. Kelionė prie Uzudo krioklio vyksta tik esant tinkamoms oro sąlygoms ir susirinkus reikiamam keliautojų skaičiui.
• Gėrimai vakarienių metu
• Gydymo išlaidos ir draudimas nuo nelaimingų atsitikimų
• Asmenininės išlaidos

KELIONĖS PROGRAMA

1. DIENA.
Skrydis į MARAKEŠĄ. Pervežimas į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje

2. DIENA. MARAKEŠAS (maršrutas: apie 50 km)
Pusryčiai. Ekskursija po MARAKEŠĄ, buvusią Maroko imperijos sostinę dar vadinamą Pietų perlu, su ochros spalvos pastatais ir įspūdingomis miesto sienomis pastatytomis XII a. Aplankoma: XIX a. El-Bahia rūmai, kurie laikomi gražiausia rezidencija mieste; Majorelle sodas su pasakiška atogrąžų atmosfera, bugenvilijomis, bambukais, kinrožėmis ir daugybe kaktusų, kuriame gyveno garsus mados dizaineris Yves Saint-Laurent; miesto pasididžavimas – XII a. Al-Qutubiyya mečetė (iš išorės), kuri yra viena didžiausių mečečių ir aukščiausias pastatas Marakešo Medinoje; Saadų kapai – gausiai dekoruotas mauzoliejų kompleksas (XVI a.). Pasivaikščiojimas po į UNESCO sąrašą įtrauktą mediną ir Jamaa Al-Fna – stebuklų aikštę. Tai didžiausia aikštė Marakešo medinoje ir pagrindinis keliautojų traukos centras mieste. Čia galite pamatyti gyvačių kerėtojus, akrobatus, žonglierius, būrėjus bei išgirsti berberų legendas. Vakare aikštė atsibunda, prisipildo egzotiškų garsų, ritmų ir kvapų. Vakarienė su folkloro šou autentiškame marokietiškame restorane. Grįžimas į viešbutį ir nakvynė.

3. DIENA. MARAKEŠAS – KASABLANKA (maršrutas: apie 250 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Išvykimas į KASABLANKĄ – didžiausią Maroko miestą ir vieną iš keturių Afrikos didmiesčių bei šalies ekonominę sostinę. Aplankoma Mahometo V-ojo aikštė – administracinis miesto centras su neomaurų ir Art Deco architektūra. Atlanto vandenyno pakrante vykstama į Hasano II-ojo mečetę. Ši mečetė yra miesto simbolis, o kartu moderniausia musulmonų šventykla Šiaurės Afrikoje bei trečias pagal dydį religinis pastatas po Mekos ir Medinos mečečių. Pastatas žavi savo dydžiu ir puošnumu, o taip pat turi aukščiausią minaretą, kurio aukštis siekia 200 m. Aplankysite Anfą – gyvenamąjį rajoną, kuriame gausu prabangių pastatų ir gražių sodų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kasablankoje.

4. DIENA. RABATAS – MEKNESAS – MULAI IDRISAS – VOLUBILIS (maršrutas: apie 275 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Išvykimas į administracinę Maroko sostinę RABATĄ. Aplankoma: įspūdingi karališkieji rūmai su nuostabiais Bab ar-Rouah vartais; sostinės simbolis – 44 m aukščio Hasano bokštas, kuris mena XII a. nebaigtą statyti Hasano mečetę; Mahometo V-ojo mauzoliejus, kuriame saugomi valdovo ir jo sūnų bei ankstesnio Maroko karaliaus Hasano II-ojo kapai; vaizdinga Kazba Udaya su monumentaliais vartais ir Andalūzijos sodais. Išvykimas į MEKNESĄ – į UNESCO sąrašą įtrauktą karališkąjį miestą, garsėjantį didžiuliais rūmų griuvėsiais ir vadinamą Maroko Versaliu. Pasivaikščiojimas prie Bab al-Mansour – įspūdingiausių miesto vartų Maroke bei senųjų gynybinių sienų. Aplankomas Moulay Ismail, vieno žiauriausių sultonų, mauzoliejus. Išvykimas į VOLUBILĮ pakeliui pravažiuojant šventąjį, ant kalvos įsikūrusį MULAI IDRISO miestą. Trumpa ekskursija po senovinio Volubilio miesto griuvėsius, kurie yra svarbiausias kasinėjimų kompleksas Maroke, įtrauktas į UNESCO sąrašą. Išvykimas į FESĄ. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5. DIENA. FESAS
Pusryčiai. Ekskursija po FESĄ – seniausią ir labiausiai gerbiamą Sultonatą, Maroko religinę, kultūrinę ir intelektualinę sostinę bei tūkstančio mečečių miestą. Ekskursija pėsčiomis po geriausiai pasaulyje išlikusią arabų mediną Fez El-Bali – 9000 vingiuotų gatvelių labirintą, globojamą UNESCO. Aplankoma: IX a. Al-Karawijjin mečetė ir universitetas (iš išorės) – seniausia Vakarų islamo pasaulyje ir gražiausiai dekoruota, talpinanti iki 20 000 maldininkų; Chouwara raugykla – labiausiai fotografuojama vieta Fese, stebinanti savo spalvų gausa; Al-Attarina Madrasah – maurų architektūros perlas. Apsilankymas En-Nejjarine aikštėje su En-Nejjarine fontanu, pastatytu XIX a. viduryje. Pasivaikščiojimas po didingą, sienomis apsuptą, Fez el-Jedid miestą su Dar al-Makhzen karališkaisiais rūmais į kuriuos veda įspūdingi ornamentais ir kaligarafija dekoruoti vartai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6. DIENA. BENI MELALIS – UZUDO KRIOKLYS – MARAKEŠAS (maršrutas: apie 595 km)
Pusryčiai. Išsiregistravimas. Išvykimas į BENI MELALĮ, nedidelį miestelį alyvmedžių giraitės pakraštyje. Per rankdarbiais garsėjančius berberų kaimus važiuosite link Marakešo grožintis nuostabiais Vidurinio Atlaso kalnų kraštovaizdžiais. Pasirinktinai (už papildomą mokestį vietoje) išvyka prie UZUDO krioklio, vienos žaviausių Maroko vietų, kurioje vanduo krenta iš 110 m aukščio plytų raudonumo uolų su daugybe kaskadų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7. DIENA. SAVIRA (ESSAOUIRA) – MARAKEŠAS (maršrutas: apie 390 km)
Pusryčiai. Išvykimas į SAVIRĄ – uostamiestį, kurį XV a. viduryje įkūrė portugalai. Pasivaikščiojimas po ramią, UNESCO saugomą mediną. Siauros gatvelės vingiuoja tarp žavių baltų namų su daugybe parduotuvių, kuriose prekiaujama tujų medienos gaminiais garsinančiais miestą. Populiariausia ir fotogeniškiausia keliautojus viliojanti atrakcija – didžiuliai miesto įtvirtinimai palei Atlanto vandenyno pakrantę, iš kur atsiveria nuostabus, kinematografiškas vaizdas („Dangaus karalystė“, „Sostų karai“) į Purpurines salas. Išvykimas į MARAKEŠĄ. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8. DIENA. Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

ATSIŲSKITE MUMS UŽKLAUSĄ

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  © Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

  Užsisakykite naujienlaiškį!

  Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

  UŽSISAKYTI

  close-link