1 DIENA. DENPASARAS (BALIS)–UBUDAS
Atskridę į Denpasarą, būsite pasitikti gido ir vyksite į Ubudą. Vietovė, apsupta ryžių terasų, yra vienas svarbiausių traukos objektų centriniame Balyje. Tai kultūrinio turizmo vieta, kur galima išvysti nuostabius šokių ir muzikos pasirodymus, pasigrožėti rankdarbiais, šventyklomis ir pasimėgauti daug kitų grožybių. Dauguma žmonių į Ubudą užsuka dienai ar dviem, tačiau nusprendžia pasilikti ilgėliau, todėl čia nesunku rasti įrengtą poilsio ir laisvalaikio infrastruktūrą. Tai vieta, kurioje galite geriau pažinti Balio kultūrą. Miestą supa šventyklos, senovinės vietovės ir kaimai. Žmonės čia daugiausia užsiima rankdarbiais, todėl pačiame Ubude ir aplinkiniuose rajonuose rasite įvairių ir įdomių meno vertybių, suvenyrų ir dovanų artimiesiems. Nakvynė viešbutyje Ubude.
2 DIENA. UBUDO MENAI, BARONGO ŠOKIAI, UGNIKALNIŲ VIRŠUKALNĖS (P, Pi)
Anksti ryte išvyksite iš viešbučio (apie 8 val.) žiūrėti barongo šokių ir muzikos mitologinio spektaklio. Važiuodami Batūro ugnikalnio link, užsuksite į Ubudo menininkų dirbtuves ir Goa Gojah – garsiąją Dramblių olą, nuo kurios atsiveria Petanu upė. Kompleksą sudaro akmens urvas, maudymosi vieta, budistinės statulos ir keletas pamatų. Jis žinomas kaip XI a. budistų atsiskyrėlių buveinė. Aplankysite ekologinę kavos plantaciją. Ekskursiją baigsite Ubudo beždžionių miške. Šis miškas – tai šventas beždžionių prieglobstis, esantis į pietus nuo Ubudo centro. Nedidelėje vietovėje gyvena apie 125 balietiškas makakas, dar žinomas kaip ilgauodegės makakos. Trys miške stūksančios šventyklos pastatytos XIV a. vid.: mirusiųjų šventykla Pura Dalem Agung, šventoji maudynių šventykla ir greta kapinių iškilusi Pura Prajapati. Šventasis beždžionių miškas plyti nuostabioje vietovėje, supamoje krioklių, upės, kalvų, apaugusioje džiunglėmis. Čia įsikūrusi ir Šventojo šaltinio šventykla. Balio hinduizmo religijoje beždžionės turi dvejopą simboliką: jos gali atstovauti tiek gėriui, tiek blogiui, todėl vietiniai šiuos gyvūnus ir myli, ir nekenčia. Beždžionių miške gyvenančios beždžionės saugomos, nes tikima, kad jos globoja vietos šventyklas nuo piktųjų dvasių. Tačiau, kai surengia žygius ir nuniokoja ryžių laukus ar pavagia suvenyrų iš vietinių parduotuvėlių, gyvūnai užsitraukia vietinių nemalonę. Beždžionių miške vaikščioti saugu, jeigu laikysitės gido nurodymų: neerzinsite gyvūnų, nežiūrėsite jiems į akis, neturėsite maisto produktų ir nesegėsite vėrinių ar auskarų. Nakvynė viešbutyje Ubude.
3 DIENA. RYŽIŲ TERASOS IR BRATANO EŽERAS (P, Pi)
Po pusryčių vyksite į Mengvį – mažą kaimelį, menantį spalvingą galingos XVII a. karalystės sostinės istoriją. Čia yra svarbios to meto šventyklos vieta. Kadaise galinga Mengvio karalystė apie 1650 m. iškilo susilpnėjus Gelgelio karalystei. Neginčijamai pats puikiausias buvusios Mengvio didybės įrodymas – Pura Taman Ayun. Tai bene didžiausia šiuo metu esanti baliečių šventykla, pastatyta XVIII a. vid. kaip galingiausio Mengvio karaliaus šventykla. Aplankysite Jatiluviho gyvenvietę, kuri gali didžiuotis pačiu įspūdingiausiu UNESCO saugomų ryžių terasų vaizdu visoje saloje. Pats Jatiluvihas – mažas kalnų kaimelis Batukaru kalno papėdėje, o žodis jatiluwih išvertus reiškia „tikrai pritrenkiamas“. Čia papietavę lengvai pasivaikščiosite ryžių terasomis. Keliausite į Ulundano šventyklą prie Bratano ežero, esančio kalnuose netoli Bedugulo. Iš čia atsiveria geriausias Didžiosios Šivos vandens šventyklos, pastatytos 1663 m., vaizdas. Šventykloje rengiamos Balio vandens, ežerų ir upių deivei Dewi Danu skirtų aukų ceremonijos. 1 200 m virš jūros lygio tyvuliuojantis Bratano ežeras dėl apylinkių derlingumo žinomas kaip Šventojo kalno ežeras, o greta jo vyrauja vėsus atogrąžų klimatas. Grįšite į Ubudą. Nakvynė viešbutyje Ubude.
4 DIENA. SVEČIUOSE PAS BALIEČIUS (P, Pi)
Po pusryčių vyksite į vietinį Tampaksiringo turgų, kur sužinosite apie egzotinius augalus, natūralų ūkininkavimą ir vaistažoles. Pėsčiomis keliausite į vietos mokyklą (jei tai bus mokslo diena, susitiksite su vaikais), apžiūrėsite vietinių baliečių namus ir susipažinsite su gyventojais. Turėsite progą geriau pažinti jų kultūrą, pasimatysite su pedanda (vietiniu šventiku) ir sužinosite, į ką tiki baliečiai, kokios jų religinės apeigos. Pasivaikščiojimas tikrai neprailgs: galėsite sustoti, fotografuoti, bendrauti su vietiniais gyventojais, išgerti kavos, pasimėgauti vietinių amatininkų darbais (šokių kaukėmis), pasigėrėti vaistažolių darželiais ir sužinoti, kurios iš jų naudojamos ritualams, o kurios – tradicinei medicinai. Apžiūrėsite vieną žinomiausių šventyklų Tirta Empul, garsią dėl švento vandens baseino, kuriame Balio žmonės apsivalo. Tampaksiringas ir jo šventojo vandens srovės šventykla skaičiuoja jau keletą amžių. Tikima, kad šis vanduo turi stebuklingų gydomųjų galių ir yra apsivalymo nuo blogio šaltinis. Srovele sruvenantis vanduo panaikina visas ligas, neigiamą įtaką ir suteikia naują šventą dvasią. Išvyksite į Pakerisano, arba Karalių, slėnį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia matysite kalnų olose iškaltas šventyklas. Manoma, kad šventyklos buvo skirtos karaliui Udajanai. Norint pasiekti šį memorialą, teks nusileisti apie 300 laiptelių žemyn. Gunung Kavi – hinduistų šventykla, kurioje gausu senovės baliečių gyvenimo būdą vaizduojančių akmeninių miniatiūrų, šalia glaudžiasi apleistas budistų vienuolynas. Būsite pakviesti į vietinį ašramą, pavaišinti pietumis, stebėsite vaikų šokių pasirodymo repeticiją. Galėsite pasižiūrėti, kaip ruošiamos aukojimo pintinės, arba pasimokyti pinti kepures iš kokosų stiebelių. Nakvynė viešbutyje Ubude.
5 DIENA. UBUDAS–PIETINIS BALIS (P)
Šiandien išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į pietinę salos dalį. Važiuodami užsuksite į šventyklą Tanah Lot – labiausiai mėgstamą ir fotografuojamą turistų. Šis religinis kompleksas, stovintis ant uolos, rodos, iškyla iš vandenyno. Tai viena žinomiausių Balio šventyklų. Jei išverstume pažodžiui, jos pavadinimas reiškia „Žemė jūroje“. Šventykla stūkso ant uolos vandenyje ir pasiekti ją galima tik atoslūgio metu. Tanah Lot apie XVI a. pastatė vienuolis Dang Hyang Nirartha. Legenda pasakoja, kad XVI a. nepaprastų galių turintis vienuolis iš Javos salos šioje vietoje pastūmė uolą į vandenyną ir pastatė šventyklą, o nusiėmęs šalį pavertė jį baltos ir juodos spalvos gyvatėmis, kurios turėjo saugoti šventyklą ir jos prieigas. Iki šiol Balio mitologijoje šios gyvatės laikomos šventomis, o prie namų statomos skulptūros – sargybiniai – dengiamos baltos ir juodos spalvų audinių kvadratais. Tanah Lot – keliautojų šventyklos namai, populiarus turistinis objektas, kultūrinis simbolis ir puiki vieta fotografuoti. Atvykę į kurortą Nusa Dua, įsiregistruosite viešbutyje. Poilsis.
6–8 DIENOS. POILSIS PRIE VANDENYNO (P)
Poilsis prie vandenyno. Būsite pamatę gražiausias Balio salos vietas, švenčiausias ir svarbiausias šventyklas, susipažinę su draugiškais salos gyventojais, sužinoję apie baliečių vardus, jų kilmę pagal iki šiol vis dar gyvuojančias kastas, religines ceremonijas, aukojimą dievams ir demonams, baliečių raštą, abėcėlę ir daug kitų įdomybių. Mėgausitės vandens sportu, masažais, išvykomis dviračiais. Nakvynės kurorto viešbutyje.
9 DIENA. DENPASARAS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)
Papusryčiavę viešbutyje, būsite nuvežti į oro uostą skrydžiui. Jei jūsų reisas vėlyvas, rekomenduojame užsisakyti vėlyvą išsiregistravimą, kad galėtumėte išvykti vėliau.