Aistringasis Flamenko Madride

penktadieniais- sekmadieniais

Šiomis dienomis Madridas yra gyvybingiausia Europos sostinė. Pirmoji Jūsų mintis atvykus ir paskutinė išvykstant bus ta, kad niekas šiame mieste nemiega – apsilankykite viename iš restoranų arba tapas barų apie vidurnaktį ir gausite garsų bei draugišką patvirtinimą.

„Niekas Madride neina miegoti, kol nepasibaigė naktis“ Ernest Hemingway

Kelionės kaina: nuo 295 EUR / asmeniui, gyvenant dviviečiame kambaryje
Kelionės įmanomos penktadieniais- sekmadieniais

Į kainą įskaičiuota:

 • 2 nakvynės 4* viešbutyje su pusryčiais
 • Flamenko šou
 • skrydis Vilnius – Madridas – Vilnius

Skrydžio informacija:

Vilnius – Madridas 12:40-15:45
Madridas – Vilnius 10:50- 15:50

1 diena. Skrydis Vilnius – Madridas.
Laisvas laikas Madride. Vakare vykstate į Flamenko šou. Flamenko – tradicinis muzikos ir šokio stilius, kuris visada buvo labai svarbus Ispanijos kultūros gyvenime.Tai meniškai išreikštos emocijos: džiaugsmas, liūdesys, meilė… Lankantis Madride ir nepamatyti Flamenko būtų tikra nuodėmė.

2 diena.  Pusryčiai viešbutyje. Laisva diena Madride, kurios metu siūlome aplankyti Karališkuosius rūmus, Almudeno katedrą, Didžiają aikštę, Retiro parką, Madrido arteriją – Gran Via. O  kai norėsite užkrimsti, užsukite į  tapas barų kvartalą.

3 diena.  Skrydis į Vilnių.

 1. Puerta del Sol aikštė, kurioje girdisi eismo gaudesys ir aidi policininkų švilpukai- Madridui tinkantis miesto centras. Tai viena populiariausių susitikimo vietų mieste, kur nuolat būriuojasi žmonės pakeliui į parduotuves ir istorines senamiesčio vietas.
  Anksčiau čia buvo rytiniai miesto vartai ir pilis, kurių vietą vėliau užėmė įvairios bažnyčios. XIX a. pabaigoje čia buvo įrengta aikštė, o populiariose kavinėse kunkuliavo gyvenimas.
  Šiandien aikštė pusmėnulio formos. Joje neseniai pastatyta didinga  Karolio III statula. Pietiniame aikštės šone stovi neišpuoštas  septintajame XVIII a. dešimtemtyje , valdant Karoliui III, išlikęs raudonų plytų pastatas, kuriame anksčiau buvo miesto paštas. 1847 m. jame įsikūrė Vidaus reikalų ministerija. 1866 m. buvo pastatytas laikrodžio bokštas, suteikęs pastatui savitumo.
  Dabar pastate įsikūrusi regiono vyriausybė. Šalia jo vyksta daugybė šventinių renginių. Viduranktį Naujųjų Metų išvakarėse aikštėje susirenka  minios žmonių su kiekvienu laikrodžio dūžiu tradiciškai suvalgyti po vynuogę, kad metai būtų sėkmingi. Ant žemės šalia pastato esantis simbolis žymi nulinį kilometrą, laikomą didžiulio Ispanijos kelių tinklo centru.
 2. Colegiata de San Isidro. Bažnyčia su dviem simetriškais bokštais XVII a. viduryje baroko stiliumi buvo pastatyta jėzuitams. Iki 1993 m. kai baigta statyti la Almudena, ši bažnyčia buvo Madrido katedra.
 3. Plaza de la Villa. Daug kartų restauruota ir rekontruota Plaza de la Villa – viena iš svaičiausią atmosferą turinčių Madrido vietų. Šalia stovi keletas istorškai itin reikšmingų pasaulinės architektūros pastatų. Seniausias jų – XV a. pradžioje pastatytas Torre de los Lujanes su gotikiniu portalu ir mudecharų stiliaus pasagos formos arkomis. Pasakojama, kad čia buvo įkalintas Prancūzijos karalius Pranciškus I.
 4. Plaza Mayor aikštė puikiai atspindi teatrališką Kastilijos dvasią. Čia vykdavo bulių kautynės, egzekucijos, spektakliai ir inkvizicijos teismai. Visa tai stebėdavo minios žmonių, o dažnai ir karalius su karaliene.
  Aikštės viduryje stovi raito Pilypo III, užsakiusio pastatyti šią aikštę, statula. Dabar aikštėje apstu kavinių, o sekmadieniais joje vyksta kolekcionierių turgus. Pietinis išėjimas iš aikštės veda į Calle de Toledo gatvę, link vietos, kur vyksta Rastro, garsusis Madrido sendaikčių turgus.
  Pietvakariniame kampe esantys laiptai veda po Arco de Cuchilleros i Calle de Cuchilleros gatvę, kurioje yra keletas mesones – tradicinių restoranų.
 5. Iglesia de San Nicolas de Bari. San Nicolas bažnyčia pirmąkart rašytiniame šaltinyje minima 1202 m. Jos plytinis bokštas su pasagos formos arkomis – seniausias bažnytinis stainys Madride. Manoma, kad ji pastatyta XII a. mudecharų stiliumi ir anksčiau galbūt buvo maurų mečetės minaretas.
 6. Plaza de Oriente. Būdamas Ispanijos karaliumi Žozefas Bonaparte įsakė nugriauti kelis pastatus taip atlaisvindamas šią erdvę, akd būtų atvertas vaizdas į rūmus.
  Kadaise ši aikštė  buvo svarbių valstybinių renginių vieta. Priešais rūmus stovi įspūdingas Karališkasis teatras arba Operos teatras, kurį 1850 m iškilmingai atidarė Izabelė II.
 7. Almudena katedra skirta miesto globėjui, buvo pradėta statyti 1879 m. ir baigta daugiau kaip po šimtmečio.
  Pirmosios karališkos jungtuvės katedroje vyko 2004 m., kai susituokė princas Felipė ir Letizia Ortiz.
 8. Campo del Moro parkas, kylantis stačiu Rio Manzanares krantu. Iš jo atsiveria nuostabus Palacio Real vaizdas.
  1109 m. čia savo stovyklą buvo įkūrusi Ali ben Yusufo vadovaujama maurų kariuomenė, todėl parkas gavo tokį vardą. Vėliau parke vykdavo krikščionių riterių turnyrai. XIX a. pabaigoje čia buvo prašmatni karalių vaikų žaidimų aikštelė. Tuo metu parkas buvo pertvarkytas vadinamuoju anglišku stiliumi. Visuomenie parkas buvo atidarytas 1931 m.Antrosios respublikos gyvavimo metu, užsidarė Franco režimo laikotarpiu ir vėl atsidarė tik 1983 m.
 9. Karališkieji rūmai( Palacio Real) užima 135 tūkst. kvadratinių metrų plotą, juose yra net 2800 kambarių (iš jų 50 atverta publikai)! Tai – didžiausia  karalių rezidencija visoje Europoje. Sakoma, kad Madrido karališkieji rūmai beveik dešimt kartų savo dydžiu pranoksta Londone pastatytus Bekingemo rūmus. Didžiulės salės su freskomis, aukso lipdiniais puoštos lubos, gobelenai, šarvuoti riteriai ir  milžiniški sietynai rūmų svečius sugrąžina į praėjusius amžius. Be to, rūmų lankytojai niekada negali visiškai atsipalaiduoti – juos nuo sienų, iš didžiulių portretų, akylai stebi Ispanijos karaliai. Rūmuose sukaupta daug itin žymių dailininkų  – Velazqezo, Caravaggio, Francisco Goyos ir kt., darbų. Patys geriausi menininkai prisidėjo ir prie salių bei kambarių vidaus apdailos kūrimo.
  Neišdildomą įspūdi palieka vien pasivaikščiojimas aplink rūmus – pastatą puošia gausybė statulų, vaizduojančių tiek žymius praeities žmones, tiek mitologines graikų dievybes.  Karališkosios rezidencijos vakaruose plyti Campo del Moro vadinami karališkieji sodai su plačiais ir tiesiais takais bei preciziškai sutvarkyta augmenija (19 amžiaus angliškųjų sodų tipas), rytinis rūmų fasadas žiūri į Rytinę aikštę (Plaza de Oriente) ir Karališkąjį teatrą, priešais pietinį fasadą atsiveria Ginklų aikštė (Plaza de Armas), o šiaurės pusėje yra dar vieni, Sabatinio sodai.
 10. Augustinių vienuolynas buvo įkurtas 1611 m. Pilypo III žmonai Margaritai Austrei.
  Vienuolyne, dvelkia senosios Kastilijos atmosfera ir vis dar gyvena vienuolės. Viduje saugoma XVII a. meno kolekcija. Vienuolynas labiausiai traukia savo relikvijų sale, kurio lubas ištapė Carducho. Čia yra indas su išdžiūvusiu šv. Pantaleono krauju. Pasak legendos, kasmet liepos 27 d.šventojo mirties dieną, kraujas suskystėja. Jei jis nesuskistėtų, Madridą esą ištiktų nelaimė.
 11. Gran Via, pagrindinė Madrido eismo arterija, buvo baigta tiesti 1910 m.Statyba truko kelis dešimtemčius, o jos metu buvo nugriauta daugybė pastatų ir išardyta nedidelių gatvelių. Mūsų dienomis Gran Via – miesto gyvenimo centras, po rekonstrukcijos, kurios jai labai stigo, tapęs arcgitektūriniu pasididžiavimu.
  Įdomiausi pastatai – Alcala gale, pradedant Edificio Metropolis pastatu. Gran Via pažiba – namas Nr. 1 Tai šventykla su Art Nouveau stiliaus mozaikomis viršutiniuose aukštuose.
 12. Descalzas Reales vienuolynas. Tai yra viena iš svarbiausių miesto lankytinų vietų. Puerta del Sol aikštėje stovi XVI amžiaus unikalus pastatas, kuris anksčiau buvo Karališkasis vienuolynas, o šiuo metu priklauso Pranciškonų vienuoliams. Descalzas Reales vienuolynas, įsikūręs buvusiuose rūmuose, kurie priklausė Karlui I. Čia gimusi jo dukra Huana, 1557 metais, įsteigė vienuolyną. Jos kapas yra šioje teritorijoje. Nuo XVI amžiaus prasidėjo jo istorija. Viduje išsaugota struktūra ir daugybė senovinio pastato dekoratyvinių elementų. XVII amžiuje bažnyčios vidus buvo papildytas freskomis, kurios iki šiol puošia pastatą. Descalzas Reales vienuolynas saugo vertingą meno kolekciją, kurią galėsite pamatyti įsigiję įprastus ar pigius lėktuvo bilietus ir atvykę į Madridą. Anksčiau Descalzas Reales vienuolynas buvo puiki vieta aristokratų šeimų nariams, kurie čia norėjo gyventi. Lankytojai Descalzas Reales vienuolyne nepajus muziejams ir kitiems lankytiniems objektams būdingo šurmulio, čia vyrauja tyla ir ramybė. Viduje yra įkurtas muziejus. Visą kolekciją galima lyginti su Europos muziejų kolekcijomis. Paveikslai, sidabrinės ir auksinės monetos, marmuro skulptūros, krištolinės vazos, gobelenai puošia interjerą. Šiuo metu dalis viso Descalzas Reales vienuolyno komplekso yra paslėpta nuo lankytojų. Tačiau nors ir nepavyks pamatyti visko, įspūdis liks neišdildomas.
 13. Alkalos vartai– tai vieta, kurioje buvo vieni iš penkerių į miestą vedančių vartų. Pompastiškas neoklasikinis statinys, iškilęs 18 amžiuje, primena kadaise romėnų statytas triumfo arkas.
 14. Templo de Debod – tai egiptiečių šventyklos liekanos, esančios pačiame Madrido centre. Šventykla, kuri buvo pastatyta dievams Amonui ir Izidei daugiau nei prieš 2 tūkstantmečius Nilo slėnyje netoli Asuano. Šios šventyklos statybos buvo pradėtos 2 a. pr. Kr. Į Madridą egiptiečių šventykla buvo atgabenta 7 dešimtmetyje, kuomet jai iškilo grėsmė statant Asuano užtvanką. Tuomet Egipto vyriausybė šią šventyklą tiesiog padovanojo Madridui. Tuomet ji buvo perstatyta dabartinėje vietoje, miesto centre. Net ir perstačius šventykla, išlaikyta jos autentiška orientacija iš rytų į vakarus.
 15. Nacionalinis archeologijos muziejus buvo įkurtas 1867 m. Jame saugomi eksponatai nuo priešistorės iki 19 a.: romėnų laikų radiniai, eksponatai, susiję su vestgotų laikotarpiu, islamo laikotarpio dirbiniai ir kt. Archeologijos muziejaus požemiuose sukurta Altamiros urvo Šis urvas garsėja priešistoriniais paleolito laikotarpio piešiniais, kurie buvo sukurti prieš 20 tūkst. metų.
 16. Museo de America – tai Madride įsikūręs muziejus, skirtas eksponatams, susijusiems su Ispanijos kolonijomis Amerikoje. Ispanai, kaip vieni aktyviausių Naujojo pasaulio atradėjų ir tyrinėtojų, į Europą pargabeno daugybę įdomių ir autentiškų eksponatų iš tuometinės Atradimų amžiaus Amerikos. Gausioje kolekcijoje galima išvysti originalių aukso bei sidabro dirbinių, pergamentų ir kt.
 17. Prado muziejuje (Museo del Prado), kuris įsikūręs Madrido centre, Paseo del Prado alėjoje, saugoma didžiausia Ispanijos tapybos kolekcija pasaulyje. Eksponatai apima XII-XIX a. Be to čia yra ir italų bei flamandų darbų. Šis muziejus laikomas vienu įspūdingiausių meno muziejų pasaulyje. Jame galima išvysti F.Gojos, Velaskeso, Rubenso, Ticiano ir kitų žymių pasaulio menininkų kūrinius – iš viso apie 7600 tapybos darbų, per 1000 skulptūrų bei kitų meno kūrinių.
 18. Thyssen-Bornemisza muziejus – tai dar vienas žymus meno muziejus Madride, kartu su Prado muziejumi ir Reina Sofia muziejumi sudarantis Madrido meno muziejų trijulę.Muziejus įsikūręs Paseo del Prado alėjoje esančiuose Villahermosa rūmuose, kurie buvo pastatyti 18 amžiuje. Muziejaus kolekciją sudaro barono Thyssen-Bornemisza sukaupta daugiau nei 1000 vertingų meno kūrinių kolekcija, atspindinti Europos dailės istoriją iki pat 20 a.Visų muziejaus eksponatų neišvardysi, tačiau iš žymiausiųjų verta paminėti Van Gogo, Gojos, Pikaso ir kt. darbus.
 19. Puerta del Sol  yra Madrido rajonas, kuriame daug parduotuvių, kavinių, restoranų. Čia prasideda visi Ispanijos keliai – būtent nuo Saulės vartų yra matuojamas atstumas visoje šalyje. Dabartinės aikštės vietoje kadaise stūksojo pilis. Čia įvairiais istorijos laikotarpiais vyko svarbūs istoriniai įvykiai.
 20. Plaza de Toros de La Ventas yra Madrido bulių kovos arena, kuri laikoma viena gražiausių Ispanijoje. Ši arena buvo pastatyta 1929 m.  Greta bulių kovos arenos yra įsikūręs Museo Taurino, kuriame saugomi koridos reikmenys bei įvairūs su korida susiję eksponatai.
 21. Paseo del Prado alėja Madride buvo įkurta XVIII a. pab. Ji tapo mėgiama vieta pasivaikščiojimams. Šios alėjos įžymybės – pasaulyje pripažinti muziejai bei galerijos, mat idėjos sumanytojas Karolis III norėjo čia sukurti Ispanijos sostinės meno bei mokslo centrą.
  Alėjoje įsikūręs Banko de España, centrinis Ispanijos bankas, kurio pastatas išsiskiria trimis fasadais. Plaza Canovas del Castillo aikštėje yra fontanas, kuris vaizduoja romėnų deivę Kibelę.
 22. Retiro parkas – populiariausia ir didžiausia žalioji zona Madride. Čia visada gausu ne tik pasivaikščioti užsukančių žmonių, bet ir gatvės muzikantų, burtininkų, dailininkų, žonglierių, mimų. Iki pat XIX a. pabaigos parkas priklausė Ispanijos karališkajai šeimai. Visuomenei jis atidarytas 1868 m. Retiro parkas užima net 130 hektarų žemės plotą.
 23. Armijos muziejus. Nuo Napoleono karų išlikusiuose rūmuose, esančiuose visai netoli Retiro parko, įsikūręs Armijos muziejus, kuriame susipažinsite su Ispanijos karų istorija, pamatysite unikalią šarvų kolekciją bei kryžių, kurį su savimi buvo pasiėmęs Kristupas Kolumbas, išplaukdamas ieškoti Naujojo pasaulio. Svarbiausias muziejaus akcentas – La Tizona kardas, naudotas kovoms su Maurais.
 24. Karališkasis botanikos sodas užima apie 8 hektarus žemės ploto, tai nėra vienas didžiausių sodų pasaulyje, tačiau jis gali pasigirti įvairiomis medžių, krūmų, augalų ir gėlių rūšimis. Šiuo metu jame auga apie 3000 įvairiausių rūšių augalų.
 25. Atocha geležinkelio stotis. Pirmoji geležinkelio linija Madride iš Atocha į Aranjuaezą pradėjo veikti 1851 m. Po 40 metų Atocha stotis buvo rekonstruota, o devintajame XX a. dešimtmetyje išplėsta.
  Senajame pastate dabar įsikūrusi palmių oranžerija, o greta – šiuolaikinė storis, iš kurios greitieji tarukiniai važinėja į Seviliją, Toledo, Kordobą, Zaragosą, Malagą ir t.t.
 26. Plaza de Cibeles aikštė. Turbūt gražiausia iš visų Madride esančių aikščių. Vienas pagrindinių aikštės akcentų – fontanas, vaizduojantis dviejų liūtų traukiamą vežimą, kuriame sėdi romėnų derlingumo deivė Cerera. Fontanas buvo pastatytas tarp 1777 ir 1782 m. Kitas, šalia fontano, esantis įdomus statinys – Cibeles rūmai, pastatyti 1909 m. Iki 2007 m. čia veikė pašto ir telegrafo muziejus, dabar jame įsikūrusi miesto taryba.
 27. Flamenko „ Corral de la Moreria“ klubas – skirtas daugiausia turistamas, bet vertinamas ir kaip geriausias flamenko naktinis klubas. Tradiciškai yra spalvinga ir akį traukianti vieta, liudijanti flamenko atgimimą, prasidėjusį jau XIX a. devintajame dešimtemtyje. Keikvieną naktį čia vyksta aukščiausio meistriškumo vaidinimai ir stulbina amžina šio šokio aistra.
 28. El Rastro blusų turgus – jei mėgstate sekmadienio rytą ilgai pamiegoti, pražiopsosite pelningus sandėrius grasiajame plačiai išsidriekusiame El Rastro blusų turguje, kur knibždėte knibžda gatvės prekiautojų ir žioplių. Čia parduodama viskas, ką tik įmanoma įsivaizduoti. Galiausiai visi susitinka žymiausiame tapas bare „ Los Caracoles“ – paragauti gardaus firminio patiekalo iš sraigių.
 29. Tapas barų kvartalas – jei norite būti panašus į tikrą madridietį, eikite iš vieno baro į kitą nuolat kramsnodami, kol galiausiai 23 valandą sulauksite pietų. Pasirinkimas čia begalinis – nuo abondigas( mėsos kukuliai) iki zamburinas( smulkių geldučių). Daugiausia tapas barų yra Villa y Corte teritorijoje.

KELIONĖS VIEŠBUTIS

Best Western Hotel Los Condes ****

Viešbutis „Best Western Hotel Los Condes“ įsikūręs ramioje gatvėje, šalia Madrido Gran Via prospekto, vos už 200 metrų nuo Callao ir Plaza España metro stočių. Šiame praktiškame viešbutyje veikia nemokamas belaidis internetas, ekskursijų informacijos punktas ir suvenyrų parduotuvė.

Visuose „Los Condes“ numeriuose yra oro kondicionieriai, mini barai, palydovinius kanalus rodantys televizoriai, radijai, nemokamų laikraščių, kavos ir arbatos. Vonios kambariuose rasite higienos reikmenis ir plaukų džiovintuvus.

Viešbučio kavinėje patiekiami savitarnos pusryčiai, o aptarnavimo kambariuose paslaugos teikiamos visą parą. Aplinkinėse gatvėse įsikūrę įvairūs restoranai, tarp kurių – populiarūs Malasaña rajono ispaniškųjų užkandžių (tapas) barai.

Iš „Best Western Hotel Los Condes“ per 10 minučių nueisite iki Puerta del Sol aikštės, o iki Meno trikampio muziejų – greičiau nei per 20 minučių. Netoliese taip pat rasite daug teatrų.

Maitinimas: pusryčiai

UŽSISAKYKITE ŠIĄ KELIONĘ DABAR

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© 2019 Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Pirk keliones išsimokėtinai su   

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji!
Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link