Nardymas Tailande

2016-12- 29

Nardymas Tailande

Pasaulio nardytojai jau senokai atrado povandeninius Tailando turtus. Tailandas pelnytai laikomas viena iš geriausių pasaulio nardymo vietų. Šalį supa net dvi faunos pilnos jūros: Pietų Kinijos jūros Siamo įlanka pietuose ir Andamanų jūra – rytinė Indijos vandenyno dalis- pietvakarinėje šalies dalyje. Turtingas šių jūrų povandeninis pasaulis suteikia daug malonumų ir džiaugsmo nardymo profesionalams ir mėgėjams.
Nardymo sezonai ir vietovės
Čia nerasite mums įprastų metų laikų – šiauriniame Tailande geriausias laikas keliautojui – nuo lapkričio iki kovo, balandį ir gegužę būna karščiau, o nuo birželio iki spalio tęsiasi tropinis liūčių sezonas. Pietiniame Tailande sezonai tik du, bet ir jų  skiriasi, atsižvelgiant į tai prie kurios jūros būsite: Andamanų jūros pusėje, liūtys tęsiasi nuo balandžio iki spalio, o Siamo įlankos pakrantėje, tropinės liūties jėgą galite pajusti nuo rugsėjo iki gruodžio.
Geriausios sąlygos nardyti – Siamo įlankoje: aplink yra nesuskaičiuojama daugybė uolėtų salų bei rifų. Pirmą kartą nerti jūros su akvalangu geriausia Patajos kurortinėje zonoje, kur įsikūrę daug nardymo centrų, veikia nardymo mokyklos. Patyrę nardytojai renkasi salas. Vakarinėje šalies dalyje populiariausias Puketas, Krabi ir Phi Phi salos, o Similanų salos priklauso geriausių pasaulio nardymo vietų dešimtukui. Poilsis ir paslaugos Tailande kainuoja mažiau nei Maldyvų ar Karibų šalių kurortuose.
Šioje didžiulėje šalyje atrandama naujų, nardyti tinkamų ir turistams pasiekiamų vietų: Mergui archipelagas, Birmos taurės, Andamanų salos, Tau sala Siamo įlankoje, Čang sala netoli sienos su Kambodža.
Andamanų jūros turtai
Andamanų jūros vandenys skaidrūs lyg krištolas bet kuriuo metų laiku, o vidutinė temperatūra siekia 27-29 laipsnius. Pavyzdžiui, vakarinėje Puketo pakrantėje galima nardyti tiesiai nuo kranto. Krabi pakrantė su Phi Phi salomis bei Samui yra vieni iš gražiausių Tailando gamtos kampelių.
Krabi pakrantė
Krabi vietovėje smėlėtus paplūdimius ir palmių giraites supa įspūdingos klinčių uolos ir skaidrus Andamanų jūros vanduo. Krabi pakrantei priklauso ir Phi Phi salos, kurios garsėja unikaliu granitiniu dugnu, daugybe koralų ir povandeninio pasaulio įvairove. Čia galima pamatyti rečiausių šiuose vandenyse baltųjų koralų bruzgynus, savo forma primenančius kalėdinių žaisliukų dekoracijas. Nežiūrint, kad Phi Phi ribotas matomumas po vandeniu, jos vistiek yra viena iš populiariausių nardymo vietų Pietryčių Azijoje. Čia nardytojai išvysta leopardinių ryklių, jūrų vėžlių, aštunkojų, murenų, barakudų ir t.t. Phi Phi ir Krabi salos nardytojus vilioja ir kreidinėmis uolomis, kai kur vedančiomis į milžiniškas povandenines stalagmitines olas.
Similanų salos
Viena iš garsiausių ir mėgstamiausių Tailando  nardymo vietų – Similanų salų draustinis, įkurtas 1982 m., kurį sudaro devynių salų grandinė į šiaurės vakarus nuo Puketo. Prie jų neįtikėtino grožio salų veržiasi būriai nardymo entuziastų. Juos vilioja rami, labai patogi nardyti jūra ir net 25 panėrimo vietos. Šiame draustinyje vanduo idealiai švarus: matomumas net  iki 50 metrų. Similanai – vienos gražiausių pasaulio salų, žavinčios nepaliesta gamta ir turtingiausiu povandeniniu pasauliu.
Vakarinėje salų dalyje granito rieduliai po vandeniu suformavę didingus arkinius skliautus ir gilius, stačius skardžius. Vien šių milžiniškų luitų vaizdas skaidriame vandenyje yra įspūdingas, tokių vietų pasaulyje nėra daug. Daugelio riedulių paviršius apaugęs ryškiais koralais. Tarpuose tarp uolų trimetrinės koralų vieduoklės auga taip tankiai, kad tarp jų beveik neįmanoma praplaukti.
Panėrę rytinėse salų pakrantėse nardytojai atsiduria tarsi kitame pasaulyje: čia į 30- 40 m gelmę besileidžiantis šlaitas apaugęs kietųjų koralų sodais. Rytinių pakrančių vandenys leidžia nardytojams ramiai plaukti pagal srovę, mėgaijantis įspūdingų koralų vaizdais, fantastiška jūrų gyvūnijos įvairove. Planktono pilni vandenys privilioja milžiniškus tropinių žuvų būrius, galima pamatyti leopardinių bei bangininių ryklių.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link