Meksika. Ką privaloma įtraukti į pažintinį maršrutą. I dalis

2016-09-22

Meksika. Ką privaloma įtraukti į pažintinį maršrutą. I dalis

„Na Bolom“
Žmonių stebėjimas- įdomiausias laiko leidimas šiame palaimingai išlikusiame neliestame kolnijiniame mieste, esančiame dideliame aukštyje.  Daugiau nei 30 skirtingų indėnų genčių- senovės majų palikuonių, žinomų dėl audinių ir kitų įmantrių dirbinių, keliauja pėsčiomis į miestą kasdienei prekybai, ypač šeštadienį. Čia vieną gentį nuo kitos skiria beveik išnykusios kalbos, puošnūs galvos apdangalai ir siuvinėti drabužiai, papuošti kutais ir juostelėmis.
Nė viena kelionė į San Kristobalį nebus baigta, neaplankius „ Na Baolom“ – labai gerbiamo archeologo Franso Bloomo namų, kur jis gyveno kartu su savo žmona etnologe, žurnaliste ir fotografe.
XIX a. asjenda veikia kaip muziejus, kultūrinių susibūrimų vieta ir svečių namai. Tai daugybės šios srities kalnuose įsikūrusių kaimų, kuriuose klesti vietos  gyventojų kultūrinės ir religinės tradicijos, tyrimo centras.
Bendri pietūs asjendos svetainėje su gausybe meno ir istorinių daiktų garantuoja įdomią čia apsilankančių žmonių ir vienminčių keliautojų draugiją. Vienos ar kelių dienų viešnagė svečių namuose gali tapri ryškiausiu jūsų kelionės į šį mažai lankomą Meksikos kampelį įvykių.
Palenkė- paslaptingiausias senovės majų miestas
Tankiose džiunglėse, kur niekad nežengė žmogaus koja, stūkso bene įspūdingiausi majų kultūros griuvėsiai. Įsikūrusi aukštoje, strateginėje vietoje esančioje plynaukštėje, Palenkė klestėjo  VI – IX a. Tai buvo majų meno, religijos ir astronomijos centras. Palenkė yra vienas iš pirmųjų atrastų ir vienas didingiausių ir geriausiai išsilaikiusių majų miestų. Buvo atkasta tik dalelė paminklų, iš kurių žymiausias – Užrašų šventykla: laiptuota piramidė su didinga kapaviete, kurioje palaidotas karalius Pakalis, Palenkės vadovas.
Vario kanjonas – kvapą užimanti kelionė traukiniu raižytais tyrlaukiais
Šioje mažai žinomoje neprieinamoje Siera Madrės kalnų srityje yra vienas iš didžiausių kanjonų kompleksų pasaulyje. Jame gyvena viena iš labiausiai izoliuotų tautelių –indėnai tarahumarai. Vario kanjoną iš tikrųjų sudaro gilių, siaurų tarpeklių, penkių upių, šešių didelių susipynusių kanjonų ir 200 mažesnių kanjonų tinklas, ir jie visi kartu yra keturis kartus didesni už Didijį kanjoną Arizonoje. Šį atokų ir  beveik neištirtą kanjoną, geriausia stebėti pro langą, važiuojant liuksusiniu South Orient Line traukiniu su stikliniu kupolu. Ši turbūt vaizdingiausia kelinė traukiniu trunka 13 valandų. Tarukinys rangosi per Laukinius Vakarus nuo Čihuahujos iki Los Močio Ramiojo vandenyno pakrantėje pušynais apaugusiomis aukštumomis ir laukinėmis tarpukalnėmis. Norėdamis patirtį tikrąją šių raižytų tyrlaukių didybę, pasinaudokite sustojimais. 2200 . aukštyje pusiaukelės stotelėje organizuojami žygiai pėsčiomis į pačią šalies gilumą. Bagalinis turistinių takų per šio milžiniško kanjono krašto aukštumas ir žemumas tinklas ir galimybė pabendrauti su droviais ir maloniais tarahumarais padarys jūsų viešnagę nepakartojamą.
Batopilo sidabro kasybos kaimas kadaise buvo vienas iš trutingiausių Meksikos miestų. Dabar jis stovi pamirštas ant upės kranto, kanjono apačioje. Pasinaudokite proga ir leiskitės į stulbinančią kelionę automobiliu.  1800 m leisitės žemyn į kanjono žiotis ir tai truks 6- 8 malonios baimės valandas. Tie, kurie mano, kad yra patyrę visko, turėtų aplankyti „savižudžių vietas“ viešbučio ševrolė automobiliu – pasijus tarsi važiuotų „amerikietiškais kalneliais“.
Gvanachuatas
Traukte traukia 1890 m aukštyje virš jūros lygio įsikūręs  San Migelio de Aljendės kalnų miestas, viliojantis senosios Meksikos žavesiu. Tarp daugelio miesto atributų yra restauruoti didikų rūmai, XVIII a. bažnyčios, visad judri ir laurų medžių pavėsyje skendinti El Jardin aikštė, lauko kavinės ir puikūs restoranai.
Čia vis dar klesti amžius gyvuojanti prekyba tradiciniais Meksikos amatininkų dirbiniais.  Šis rafinuotas ir nerūpestingas miestas sutraukia vis daugiau poilsiautojų.
Takskas – senosios Meksikos žavesys sidabro sostinėje ant kalvos viršūnės
Sidabro ištroškę turistai keliauja tiesiai į šį žavingą kalvų miestą, prie kurio zigzagais vingiuojančių gatvių išsirikiavę daugiau nei 250 sidabro parduotuvių.  Apsipirkti išsiruošę turistai tikrai nenusivils, o  įžymybes apžiūrinėjantys turistai atras žavų miestą su raudonstogiaisi baltintais namais, pastatytais vienas ant kito viršaus. Akmenimis grįstos gatvės veda į Bordo aikštę- pagrindinę miesto aikštę pavadintą pagal miesto geradarį kalnakasį, kuris pradėjo Takske antrąją sidarbro karštligę. Šioje aikštėje – didinga barokinė bažnyčia, laikoma viena iš prašmatniausių. Bažnyčios aikštėje vyksta garsios Taksko Didžiosios savaitės procesija: save plakantys juodais gobtuvais ir iki pusės nuogi atgailaujantys nusidėjėliai tėra tik dalis paršmatnaus reginio, kuriame dalyvauja visas miestas.
Teotihuakanas – ten, kur gimė dievai
Niekas nežino, kas pastatė ar gyveno Teotihuakane- piramidžių, rūmų ir šventykų mieste. Manoma, kad jis buvo įkurtas apie I apr.Kr.
actekai, kurie į šias vietas atkeliavo vėliau, tikėjo, kad čia buvo sukurtas pasaulis. Tuomet Teotihuakanas užėmė daugiau kaip 20 kv km plotą ir buvo didžiausias pasaulyje. Tačiau VII a. jis paslaptingai ištuštėjo, manoma, kad miesto žlugimas galėjo būti netikėtas ir tyčinis – greičiausiai jis buvo sudegintas.
Pasivaikščiokite Mirusiųjų alėja, apžiūrėkite Saulės ir Mėnulio piramides.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link