Madridas – miestas, kuriam maža 24 valandų per parą

2016-03-25

Madride nusileidome sekmadienio popietę ir vos per 20 min. atsidūrėme netoli Plaza Espana esančiame viešbutyje. Sekmadienį važiuojančių automobilių gatvėse nėra daug, bet turistų ir vietinių – pilnas miestas. Pulsuojantis ispaniškas miesto ritmas užburia iš karto. Kelionės metu spėjome praalkti, vis laukdami galimybės savo skrandžius pamaloninti mieste, kuris niekada nemiega ir yra dosnus savo ypatingu maistu, gėrimais ir pramogomis. Turime dar keletą valandų iki flamenko, todėl nusprendėme pasinaudoti puikia galimybe užsukti į pirmą pasitaikiusią užeigą, kurių šiame mieste matyt yra tūkstančiai.Taigi, ant mūsų stalo greičiausiai atsiduria alus, nes kolegos buvo puikiai išmokę šią ispanų kalbos pamoką – una grande cerveza, por favor Na, o paskui tapas tapas tapas.Pasirinkimas nėra stulbinantis, bet mums viskas tinka, mes alkani ir galime pasirinkti iš keletos rūšių sumuštinių su žuvim, kalmarais, dešra, troškintomis daržovėmis. Žavi tai, kad nei aludės padavėjas, nei mes nesukome galvos dėl to, kad jis nekalba angliškai, o mes ispaniškai, o gerai esame įvaldę tik vieną frazę apie alų, bet tai nei kiek netrukdo gausiai maisto degustacijai. Sotūs ir laimingi garsiai sakome Gracias ir neriame gilyn į Madridą. Pakeliui į flamenco dar keletą kartų prisėdame lauko kavinėse, oras puikus, stebime žmones ir bandome būti puikaus miesto dalimi. Mums tai matyt pavyksta, nes kuo toliau, tuo mūsų bagaže atsiranda daugiau ispaniškų žodžių, kuriais nesidrovėdami dalinamės su vietiniais.

Pirmas įspūdis atvykus i flamenco vietą – eilinė cerveceria, tik kad jos kampe yra nedidelė scena. Pasodino mus tolimiausiame kampe, nes matyt atvykome patys paskutiniai. Bet matomumas pakankamai geras, nes salė nedidelė, todėl viskas pakankamai intymu. Jau prieš tai buvome skaitę, kad tai vienas iš geriausių flamenco pasirodymų Madride. Pasibaigus pasirodymui plojome atsistoję ir šaukėme „bravo“!

Ar tikrai Madridas miestas kuris niekada nemiega? Pabandėme ir mes, ir tai yra iš tikrųjų taip. Nors žmonių apie 12 nakties šiek tiek sumažėja, tai nereiškia, kad miestas užmiega. Veikia gausybė įstaigų, kur gali pavalgyti ir išgerti. Lauke stovintys padavėjai neįkyrūs, ramiai laukia tavo sprendimo ar jų baras bus tavo pasirinkimas. Mūsų kompanijos kriterijus vienas – norime vėlyvų užkandžių, vyno, alaus ir kad visa tai būtų lauke. Ar ne per dideli mūsų reikalavimai po vidurnakčio? Ne, tikrai ne, esant Madride. Patogiai įsitaisome lauke, o padavėja, nekalbanti angliškai jau pildo užsakymo lapą ir maloniai šypsosi. Laiko jau niekas neskaičiuoja…

Labas rytas Madride!

Po vėlyvų pusryčių (kaip nuostabu, kad ispanai supranta, kad net ir pirmadienį galima pusryčiauti vėlai – iki 11 val.) nusprendžiame apžiūrėti pagrindines Madrido įžymybes, kurias, ramiai galima aplankyti per vieną dieną. Tiek laiko tik ir galime skirti, todėl pradedame nuo Plaza de Espana, centrinės ispanijos sostinės aikštės. Pasisveikinam su Don Kichotu ir Sanča Pansa, nes pasak vietinių tai atneša laimę!
Visai šalia ir Karališkieji rūmai, bet prieš tai užsukame i Sabatini sodus, kurie prisišlieję prie šiaurinio rūmų kampo. Prie įėjimo į Karališkuosius rūmus eilė, bet po keliolikos minučių, sumokėję, matyt jo didenybei po 11 eurų, mes jau viduje. Taupantiems ir turintiems kantrybės yra ir nemokamos lankymo valandos, kažkada po pietų, bet mes nusprendėme atiduoti duoklę Ispanijai ir jos Karaliui. Rūmai įspūdingi, taip kaip ir priklauso Karališkiems rūmams. Sekanti mūsų stotelė – tapas turgus Mercado De San Miguel. Pirmadienio pietūs, o žmonių tiek, kad pasijuntame lyg grūstyje. Bet pora „tapukų“ su ančiuviais ir alyvuogėmis nuima įtampą ir mes jaučiamės čia kaip saviJ Tiesa kainos čia pakankamai aukštos, tad jei kas iš jūsų galvos, kad tapas turguje galima pigiai užkąsti, tai netiesa. Paragavimui išleisite iki 10 eurų, na o užkandžiui su alumi ar vynu – mažų mažiausiai dvigubai. Spontaniškai įsikalbame, kad rytoj galėtumėme su traukiniu nuvažiuoti į Toledo, senąją sostinę, maždaug taip kaip į mūsų Trakus, tik šiek tiek toliau, apie 70 km. Žinodami, kad Madrido traukinių stotis dažnai yra įtraukiama į lankytinų Madrido objektų sąrašą, patraukiame link jos. Nepakartojama! Madrido stoties vidury – žiemos sodas. Žiema Madride abejotino šaltumo, bet palmės ir kiti žali ir įspūdingi augalai vidury stoties atrodo pritrenkiamai. Jokios aliuzijos į mums gerai pažystamus stoties rajonus su purvinais pavargusiais keleiviais, benamiais ir šiaip įtartinais asmenimis, kurie yra lyg neatsiejamas stoties įvaizdis. Čia grįšime ryt, kai vyksime i Toledo, na o šios dienos pabaigai nacionalinis muziejus Reina Sofia. Dali ir Picaso darbus žiūrėjau per kelis centimetrus nuo jų ir galėjau įsivaizduoti kiekvieną teptuko meistro potepio subtilybę. Merginos ir moterys, saugančios sales, matyt prie to pripratusios, tad leido mano vaizduotei įsijausti, įbedus nosį į paveikslą irpabandyti sukurti savo istoriją, kaip gimė šiandieną milijonus eurų kainuojantys šių garsių menininkų darbai. Na ir pagaliau labiausiai lauktas vakarinis laikas su draugais prie alaus bokalo, kartu su ant grotelių keptu kalmaru, kuris kainuoja tikrai protingus 9 eurus. Vietą šiam vakarui greitai radome netoli viešbučio.

Šį rytą pusryčiai anksčiau, nes vykstame į Toledo. Po pusvalandžio mes už 70 km nuo Madrido mėgaujamės nuostabiais Toledo vaizdais. Rekomenduoju aplankyti šią nuostabią vietą, jei tik turite laisvą pusdienį. Toledo, tai lyg muziejus po atviru dangumi. Nepakartojamo grožio katedra, Alcazar tvirtovė, sinagogos, mečetė ir aišku jaukios gatvelės kuriose persipynusios maurų, žydų, arabų ir europiečių kultūros. Laikas pralekia akimirksniu ir mes po dienos pietų, kuriuos paprastai sudaro šaltas patiekalas (salotos arba sriuba), karštas patiekalas (šį kartą rinkomės iš vištienos, žuvies, veršienos ir elnienos) ir gėrimas (kava, alus arba baltas vynas), ramiu žingsniu patraukėme stoties link.
Pabaigai patarimas: Norite būti panašus į tikrą madridietį? – eikite iš vieno baro į kitą nuolat kramsnodami, kol galiausiai 23 val. sulauksite pietų J
Madridas puikiai tinka trumpam atokvėpiui ir aplinkos pakeitimui. Užtenka vos poros dienų, o pasijusi lyg po savaitės atostogų.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link