Kaip surengti vestuves užsienyje?
Vis daugiau porų renkasi vestuves užsienyje. Tai suteikia visišką laisvę pasirinkti santuokos vietą ir tobulai dera su medaus mėnesio maršrutu, o vestuvių kaina dažnai skiriasi nedaug. Vienas esminių skirtumų yra tai, kad vestuvės užsienyje poroms iš Lietuvos dažniausiai tampa asmenine švente, o tuokiantis „namuose“ daug dėmesio privalu skirti svečiams.
Vienas paprasčiausių būdų susituokti užsienyje – kreiptis į kelionių agentūrą. Šią paslaugą siūlo daugelis turizmo įmonių, kurios bendradarbiaudamos su partneriais užsienyje viskuo pasirūpins už Jus. Taigi, pasirinkus tokį variantą beliks mėgautis, o ne vargti planuojant ir tariantis su paslaugų teikėjais. Organizatoriai už Jus pasirūpins vestuvių vieta, jos papuošimu, pageidaujamas aksesuarais ir kitomis smulkmenomis. Visgi vestuvių fotografais patariama rūpintis patiems – kiekvieno fotografo darbo stilius individualus ir tik jaunavedžiai gali žinoti, kas jiems labiausiai patinka. Be to, ne visada privalu samdyti vietos fotografą – kai kurie vestuvių fotografai iš Lietuvos taip pat dirba ir užsienio šalyse.
Kaip pasirinkti vestuvių vietą?
Vestuvės užsienyje gali būti suorganizuotos įvairiuose pasaulio kampeliuose, tačiau renkantis svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Pirmiausia, sezoniškumas, su kuriuo susidursite visur: tropinės audros, lietingasis sezonas ar alinantis karštis nėra tinkamu pasirinkimu.
Taip pat svarbu pasidomėti ir šalies, kurioje planuojate tuoktis nustatytomis taisyklėmis – kai kur numatytas tam tikras terminas, kurį prieš ceremoniją privaloma praleisti šalyje. Šis laikotarpis kartais gali būti pakankamai ilgas ir neatitikti Jūsų poreikių, todėl vengiant nusivylimo visada geriausia numatyti ir alternatyvią vietą (šalį), o ne koncentruotis į vieną vienintelį pasirinkimą.
Dažnai poros, nusprendusios švęsti vestuves užsienyje, renkasi šiltus, egzotiškus kraštus. Prisiminkite, kad čia žavi ne tik kitokia gamta, klimato sąlygos ir peizažai vestuvių nuotraukoms. Pasidomėkite šalies kultūra, papročiais ir tradicijomis. Kartais gali pasitaikyti situacijų, kad svečioje šalyje liksite nesuprasti, o tai trukdys jaustis patogiai (pavyzdžiui, pritrauksite pernelyg daug nepageidaujamo vietinių dėmesio). Antra vertus, svetima kultūra gali tapti savotiška vestuvių tema ir iš jos galite pasirinkti tai, kas Jums priimtina savo šventėje.
Dokumentai, švenčiant vestuves užsienyje
Paprastai, priklausomai nuo šalyje galiojančios tvarkos, atvykėliams iš kitų šalių yra siūloma oficiali arba tik simbolinė santuokos ceremonija. Jei grįžę nenorite papildomai keliauti registruoti savo santuokos Lietuvoje, iš anksto verta pasidomėti galiojančia tvarka dėl santuokos registravimo. Taip pat privalu atsižvelgti į tai, kad ne visada oficiali santuoka užsienyje yra pripažįstama ir galioja Lietuvoje, o santuokos dokumentai keliauja gana ilgai.
Lietuvoje galima susituokti bažnyčioje, kurioje ceremoniją atlieka kunigas. Krikščionišką ceremoniją užsienyje galima pakeisti civiline, o kartais sulaukti ir kitos religijos šventiko palaiminimo, tačiau tai ne visada įmanoma.
Be to, dar gerokai prieš ceremoniją reikės pasirūpinti reikalingų dokumentų vertimu ir notariniu patvirtinimu. Kokių tiksliai dokumentų reikės santuokos sudarymui, priklausys nuo šalies, kurioje tuoksitės, teisinio reguliavimo.