Dublinas savaitgaliui

2017-02-02

Dublinas savaitgaliui

Turbūt yra nedaug lietuvių, kurie vienaip ar kitaip nebūtų susiję su šia šalimi ar miestu. Tiesiog gausu informacijos apie tautiečių darbus ir gyvenimus Dubline, tačiau apie Dubliną, kaip apie turistų miestą informacijos gerokai mažiau.
Praleisti savaitgalį Dubline tikrai verta, nes Dublinas- vienas iš seniausių Europos miestų, išlaikęs savo istorinį ir kultūrinį žavesį  bei stilių. Turistui nepabos gilintis į jo architektūrinius ir kultūrinius niuansus, arba tiesiog atsipalaidavus mėgautis airišku alumi viename iš daugelio Dublino barų, kuriais Airijos sostinė garsėja visame pasaulyje.
Trys valandos skrydžio ir jau galite pasinerti į aktyvų Dublino gyvenimą, čia turbūt kiekvienas ras ką veikti pagal savo pomėgius.
Dublinas – didžiausias Airijos miestas ir sostinė. Jame gyvena apie pusė milijono gyventojų. Miestas įsikūręs rytiniame Airijos salos krante, prie Lifėjaus žiočių.
Dublino oro uosto susisiekimas su miestu labai patogus. Labiau skubantys, gali rinktis autobusą ekspresą  per 20 minučių be sustojimų nuvežantį į miesto centrą. Už kelionę teks mokėti 7 eurus. Tačiau nelabai skubantys ir taupantys žmonės gali pasirinkti miesto autobusą, kuris į Dublino centrą nuveš už 1,60 EUR. Šis autobusas stoja visose miesto stotelėse ir važiuoja apie 20 minučių ilgiau nei ekspresas.
Dubline išplėtotas viešojo transporto tinklas: važinėja autobusai, tramvajai. Jie aptarnauja keleivius nuo ankstyvaus ryto iki pusiaunakčio, o naktį važinėja naktiniai autobusai. Perkant bilietą autobuse, patartina turėti lygią pinigų sumą, nes grąžos vairuotojai neduoda.
Dubline labai populiarūs turistiniai autobusai, vadinamieji „ Dublin City tour“, kurie apveža turistus pro pačias garsiausias miesto lankytinas vietas. Tokio autobuso bilietas kainuoja 15 eurų ir galioja 24 valandas.

Žinomiausios ir įdomiausios Dublino lankytinos vietos

O‘Konelio gatvė
Tai pagrindinė miesto gatvė ir viena iš plačiausių gatvių Europoje. O‘Konelio gatvės pradžioje yra Parnell skveras su Atsiminimų sodeliu. Jis įkurtas Airijos sukilimo aukoms atminti.O;konelio gatvės viduryje yra plati pėsčiųjų zona, kurioje stovi keli garsūs paminklai. Žinomiausias ir naujausias – „Spyglys“.
Viduryje šios gatvės didingai stovi dar Didžiosios Britanijos karalių Jurgių epochoje iškilęs Dublino centrinio pašto pastatas,
O‘Konelio gatvė baigiasi O‘Konelio tiltu. Pats įdomiausias šio tilto aspektas tas, kad tilto plotis yra didesnis už jo ilgį.
Šmitfildas
Anksčiau buvęs apleistas Šmitfildo kaimelis tampa vis labiau miestiečių lankoma vieta. Ten kuriasi vis daugiau restoranų, barų, rengiami miesto kultūriniai renginiai, tokie kaip sezoniniai turgūs, kalėdinė čiuožykla, įvairūs koncertai. Žinomiausias traukos objektas Šmitfildo kaimelyje – senoji Džeimisono viskio darykla.Praeityje sėkmingai veikusios viskio daryklos pastatai dabar yra muziejus, kuriame galima susipažinti su viskio gamybos istorija. Apie 60 metrų aukščio viskio daryklos kaminas dabar tapęs modernia miesto apžvalgos aikštele.
Šmitfildo kaimelio prieigose įkurtas ir Airijos nacionalinis muziejus, kuriame parodomi valstybės raidos etapai, galima susipažinti su airių tradicijomis, nacionaliniais drabužiais ir dirbiniais bei kitomis ekspozicijomis.
Fynikso parkas
Tai didžiausias uždaras miesto parkas visoje Europoje. Parke įkurtas Dublino zoologijos sodas, policijos muziejus, lankytojų centras, Aštouno pilis, obeliskas, dviejų Airijos prezidentų namai, keletas ežerų ir klajojančios elnių kaimenės.
Temple baras
Viena iš įdomiausių miesto atrakcijų. Temple baras- tai Dublino hipių ir menininkų kvartalas su susipynusiu gatvelių labirintu. Panašus į mūsų Užupio respubliką, tačiau didesnis ir įvairesnis. Temple bare – daugybė restoranų, barų, viešbučių, parduotuvių, kur pasirinkimą ras ir turtingas ir neturtingas turistas. Savaitgaliais Temple baro centriniame skvere vyksta mugės, o vasarą rodomi filmai po atviru dangumi. Šiame kvartale yra įsikūrę daugiau kaip penkiasdešimt šiuolaikinio meno ir kultūros centrų, tokių kaip Temple baro muzikos centras, Arka, fotografijos galerija ir nacionalinė fotografijos biblioteka.
Ha‘Penny tiltas
Seniausias Dublino pėsčiųjų tiltas per Lifėjaus upę, jungiantį Temple bar kvartalą su šiaurine senamiesčio dalimi. Jis buvo pastatytas 1816 m. ir pavadintas Velingtono tiltu. Lgainiui jam prilipo Half Penny( pusė penso) pavadinimas, dėl to, kad iki 1919 m. buvo renkamas pusės penso mokestis už perėjimą per šį tiltą.
Dublino pilis
1204 m. ją pastatė karalius Džonas. Airiai sako, kad pilies praeitis buvo kruvina ir gėdinga šiai šaliai, pradedant tuo, kad ant jos sienų buvo prismeigiami airių klanų vadai ir baigiant tuo, kad iki 1922 m. čia veikė Didžiosios Britanijos vyriausybinė įstaiga. Beje, Dublino miesto vardas kilęs iš šios pilies sode esančio baseino, pavadinto Juoduoju baseinu. Juodasis baseinas airiškai – „Dubh Linn“.
Kristaus Katedra
Tai seniausias Dublino pastatas, kurį 1030 m. pastatė Dublino vikingų kalralius Sitrikas. Šios bažnyčios turtus sudaro unikalūs manuskriptai, istoriniai ginklai ir impozantiški aukso ir sidabro indai. Bažnyčios choras, įkurtas 1840 m., labus garsus iki šių dienų.
Šv. Patriko Katedra
Ji labai reikšminga šalies istorijoje.  1713- 1747 m. žymus airių rašytojas ir satyrikas Džnatanas Sviftas dirbo dekanu šioje bažnyčioje. 1742 m. čia pirmą kartą buvo atlikta Hendelio simfonija „ Mesijas“.
„Guinness“ alaus darykla“
Jos istorija prasidėjo 1759 m. kai seras Arturas Ginesas išvirė pirmąjį alų. Iki šių dienų veikiančioje darykloje įkurtas didelis muziejus, kuriame lankytojas gali patirti visą šio vieno populiariausių pasaulyje alaus atradimo istoriją. Pastatas kelių aukštų, lipdamas vis aukščiau lankytojas susipažįsta sus skirtingais „Guinnes„ alaus virimi etapais. Bilietas į muziejų kainuoja 14 eurų, tačiau užlipus į paskutinį aukštą, kur įkurtas Gravity baras, jūsų laukia staigmena- nemokamas bokalas juodo „Guinness“ alaus ir pritrenkiantis Dublino miesto vaizdas iš aukštai. Vietos airiai sako, kad atvykus į Dubliną ir nenueiti į „Guinness“ alaus daryklą, reiškia nepabūti Dubline.
Trinity universitetas
Įkurtas 1592 m. karalienės Elžbietos I, yra seniausias Airijoje. Nors jis įkurtas pačioje sositnės širdyje, tačiau patekus į grįstą, 20 ha ploto žalią universiteto kiemą, pasijunti kaip ramiame parke, esančiame toli nuo miesto triukšmo. Universiteto saugykloje saugoma garsioji keltų knyga, IX a. laminuotas manuskriptas ir kitos vertingos knygos.
Graftono gatvė
Svarbiausia ir žinomiausia Dublino restoranų ir parduotuvių gatvė. Ji pavadinta Graftono  kunigaikščio vardu. Vakarais šioje gatvėje gyvenimas tiesiog verda, žmonės plūsta į ją pirkti ir pasilinksminti. Čia susitelkę geriausi ir žinomiausi Dublino restoranai. Beje, ir brangiausi, todėl pasilinksminimas šioje gatvėje atsieis tikrai nepigiai.
Barai, restoranai
Kokia gi Airija ir koks gi Dublinas be savo barų barelių, be savo naktinio gyvenimo? Nuvykti į Dubliną ir neaplankyti jo barų, neišlenkti juose pintos „Guinness“, reiškia nepatirti naktinio Dublino žavesio. Barų Dubline daugiau kaip 700. Dublinas barų kultūra turbūt garsiausias pasaulio miestas, į kurį pasilinksminti žmonės skuba iš viso pasaulio. Kai kurie žinomiausi miesto barai veikia net nuo XIX a., o jų interjeras su aukštomis lubomis, senais baro stalais ir dideliais veidrodžiais, visisškai atspindi tų laikų dvasią. Barų ypatumas tas, kad jie paprasti, neišpuošti, o kai kurie elementai nekeisti dešimtmečius.
Vienas egzotiškiausių Dublino barų tai Dawson lounge baras – mažiausias miesto baras, kuriame telpa tik aštuoni lankytojai.
Dauguma barų susitelkę miesto centre – Temple barao kvartale, Graftono gatvėje ir kitose centrinėse gatvėse.
Dublino negalima lyginti su kitais Vakarų Europos didmiesčiais, tačiau nukeliavus ten savaitgaliui ar kelioms dienoms, galima tikrai įdomiai, smagiai, ramiai ar audringai praleisti laiką. Vykite aplankyti Dublino. Jis tikrai to vertas.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link