Automobiliu po Šiaurės Italiją

2016-08-17

Šiaurės Italija – po šiais žodžiais slepiasi istorija ir ypač gražiais miestais garsėjanti regionas. Tik čia vienas po kito pamatysite tokius miestus kaip Bergamas, Verona, Padova, Venecija, Ravenna ir Milanas. Kiekvienas jų garsėja vis kažkuo išskirtiniu: Bergamas – puikiais vaizdais iš aukšto, Verona savo amfiteatru, Padova savo pagrindine didžiausia Europoje aikšte, Venecija savo kanalais ir Murano stiklu (Murano saloje), Ravenna garsėja kiekvienoje bažnyčioje esančiomis bizantietiškomis mozaikomis o Milanas savo katedra bei pilimi. Prie viso to dar pridėkime įspūdingus ežerus ir jūrą, kuri skalauja Veneciją, taip pat ant aukšto kalno įsikūrusią San Marino valstybę ir gausime nuostabią Šiaurės Italijos mozaiką.

1 diena. Bergamo oro uostas – Bergamas
Jei atskrendate į Bergamą pakankamai anksti – turite puikią galimybę apžiūrėti šį stebėtinai daug architektūros paminklų turintį miestą. Miestas dalinamas į aukštutinį (Bergamo Alta) ir žemutinį (Bergamo Bassa). Žemutinė dalis garsi savo pasivaikščiojimų alėja – Il Sentierone, ji prasideda ties San Bartalomeo bažnyčia ir vienuolynu Apžiūrėjus Donizetti teatrą, pasivaikščiojus po Venti Settembre gatvę, Pontida aikštę ir Sant’Alessandro gatvę galime kilti į aukštutinį Bergamą funikulieriumi Via.
Užsikėlę randame Mercato delle Scarpe aikštę ir Torre di Gombito bokštą (52 metrų aukščio). Tažiau dar toliau laukia Piazza Vecchia aikštė – daugelis mano, kad tai viena iš gražiausių aikščių Italijoje. Jos svarbiausias akcentas – Contarini fontanas centre ir Campanone bokštas. Noteliese randame ir Katedros aikštę su  Santa Maria Maggiore katedra or įspūdinga Renesanso laikų Colleoni koplyčia.
Galite nueiti iki Colle Aperto (čia baigiasi visos autobusų linijos ir antruoju funikulieriumi  pakilti ant Colle di San Vigilio kalvos – aukščiausios miesto vietos, nuo kurios atsiveria puikūs vaizdai. Vakarą ir siūlome praleisti vienoje iš kavinių gurkšnojant tipišką Valcalepio krašto vyną.
Nakvynė Bergame.

2 diena . Bergamas – Desenzano del Garda – Sirmione – Verona

Desenzano del Garda ir Sirmionės miesteliai yra prie Gardos ežero. Desenzano del Garda – pats didžiausias ir vienas iš spalvingiausių miestelių prie Gardos ežero. Jei dar nepavargote nuo laipiojimo, aukštai virš miestelio rasite Castello di Desenzano pilį Bet jei ir norite likti apačioje, turėsite ką pamatyti – t.y. Desenzano centrą ir uostą; centras su šurmuliojančiomis parduotuvėmis prasideda nuo Piazza Malvezzi aikštės, o netoliese yra ir labai gražus Vecchio Porto uostas primenantis Veneciją. Taip pat miestelyje yra graži promenada kuri veda palei ežerą, puikūs paplūdimiai, daug gatvės prekeivių siūlančių ir įdomių daiktų.

Sirmione –gražusis pusiasalis prie Gardos ežero. Automobilis paliekamas aikštelėje prie įvažiavimo į miestelį, kur jus iškarto pasitinka labai gerai išsilaikiusi Castello Scaligero pilis. Paėjėjus toliau rasite ir kitą vietą kurią būtina aplankyti – archeologinį parką „Grotte di Catullo“ – tai romėnų vilos griuvėsiai, nuo kurių atsiveria ir labai gražūs vaizdai į ežerą. Prie įėjimo randame ir Antiquarium arba archeologijos muziejų .Taip pat Sirmione garsėja savo natūraliais terminiais baseinais, įėjimas į garsiausią iš jų Aquaria kainuoja 39 EUR už 5 valandas, bet įspūdis tikrai to vertas. Vakare atvykstate į Veroną. Nakvynė Veronoje.

3 diena. Verona – Padova

Verona – romatiškasis Romeo ir Džuljetos miestas, čia galite pamatyti istorinius Džujletos – šis namas turi nuostabų gotišką kiemelį, o viduje rasite XVI-XVII a. interjerą, bet svarbiausioji dalis – namo balkonas, kuriame ir vyko garsioji tragedija bei Džuljetos bronzinė skulptūra. Be Džuljetos namų rasite taip pat ir Džuljetos kapą ir Romeo namus .
Puiki ir Veronos arena. Tai yra 3 pasaulyje pagal dydį Romos laikų amfiteatras, kuriame ir dabar vyksta dažniausiai operos koncertai ir kuris talpina net iki 22000 asmenų.
Miestas turi ir 2 svarbias aikštes, kuriose susitelkę įvairūs architektūros paminklai – Piazza dei Signori aikštėje rasite statulą Dantei, Palazzo del Comune rūmus ir Torre dei Lamberti bokštą. Taip pat nuostabi Piazza delle Erbe aikštė, kurioje yra daugybė architektūrinio paveldo ir kurioje vis dar vyksta spalvingas turgus.
Vakare atvykstate į Padują (it. Padova). Paduja susikūrė daug anksčiau nei Venecija, senovės Romos laikais. Nuo to laiko Paduja plėtėsi ir turtėjo. 1222 m. čia buvo įkurtas vienas pirmųjų universitetų pasaulyje  ir antrasis Italijoje. Dėstytojai ir studentai pamėgo neoklasikinio stiliaus su gotikos elementais kavinę „Caffe Pedroochi“ ,XIX a. statytą architekto Džiuzepės Jappelli. Ji garsėja visoje Italijoje, nes jos durys niekada neužsidaro. Čia galima ne tik paragauti puikių konditerijos gaminių, išgerti, palošti kortomis, bet ir pasivaikščioti po nuostabias sales. Jos vadinamos taip, kaip dekoruotos: rožinė, baltoji, graikų, etruskų arba egiptiečių.
Viena Padujos įžymybių – Cappella degli Scrovegni . Enrico Scrovegni šią koplyčią pastatė 1303 m. vildamasis savo tėvą, buvusį palūkininką, apsaugoti nuo amžino Dievo ir žmonių pasmerkimo. Neveltui Dantė jį minėjo „Dieviškojoje komedijoje“, rašydamas apie pragarą. Koplyčia pastatyta buvusios senovės romėnų arenos vietoje. Tai – gana siauras pastatas, nuo grindų iki lubų ištapytas Džoto (Giotto) (1266 – 1337 m.) freskomis.

Religiniu Padujos centru vadinama Piazza del Santo aikštė. Joje pastatyta didžiulė romaninio gotikinio stiliaus Šv. Antonijaus bazilika, statyta 1231 – 1310 m. Jos kupolas primena San Marko baziliką Venecijoje, bokšteliuose atspindi Lombardijos romantika, interjere vyrauja bizantietiški elementai. Čia palaidotas Pranciškaus Asyžiečio mokinys Antonijus Padujietis, vadinamas vienu populiariausiu Italijos šventųjų. Bazilikos viduje jam pastatytas didžiulis antkapis. Iki šiol tikintieji prie jo meldžiasi, užrašę ant lapelių savo troškimus liečia antkapį ir tikisi stebuklo.
Toje pačioje aikštėje, San Džordžo oratorijoje (Oratorio di San Giorgio), apžiūrėkite ir Altikero sukurtas freskas, vaizduojančias Kristaus, Šv. Jurgio, Šv. Jekaterinos Egiptietės ir Šv. Liucijos gyvenimą. Jos buvo sukurtos dešimtmečiu vėliau nei Džoto freskos.
Dar viena įspūdinga vieta Padujoje – Valle aikštė. Įsivaizduokite didžiulę asfaltuotą aikštę, kurios centre yra elipsės formos sala, apsupta vandens kanalo ir permestų per jį keturių tiltukų. Salos centre – fontanas. Palei kanalą stovi 78 baltos statulos, vaizduojančios žymiausius padujiečius. Statulos, atsispindinčios vandenyje, žali medžiai ir žolė elipsės centre, ryški saulė – visa tai palieka neišdildomą įspūdį. Nakvynė Padovoje.

4 diena. Padova – Venecija

Venecija (Venezia) – Veneto regiono sostinė ir bene romantiškiausias miestas pasaulyje. Unikalūs kanalai, kurių čia per 150, kasmet pritraukia milijonus turistų. Mieste yra daugiau nei 400 tiltų ir apie 200 bažnyčių. Venecija garsėja gondolomis – tačiau tai yra pati brangiausia susisiekimo priemonė mieste, nors, neabejotinai, ir pati romantiškiausia. Oficialios Venecijos savivaldybės kainos numato 80 EUR už 40 minučių pasiplaukiojimą.
Be abejo visiems žinoma yra Šv. Morkaus aikštė kurioje svarbiausia vieta užima Šv. Morkaus bazilika vizitas pačioje bazilikoje trunka 10 minučių ir yra nemokamasCampanile di San Marco – raudonų plytų bokštas-varpinė, į kurį taip pat galima užsikelti ir iš kurio galite pamatyti fantastiškus vieno gražiausio pasaulio miesto vaizdus.
Dožų rūmai (Palazzo Ducale), pastatyti IX a., buvo naudojami gynybiniams tikslams. Vėliau juos sunaikino gaisras, o dabartiniai gotikiniai rūmai datuojami XIV-XV a. Šioje vietoje buvo įsikūrusi klestinčio miesto valdžia. Tad nenuostabu, kad rūmų viduje galima išvysti gausiai žymiausių to meto tapytojų dekoruotus kambarius ir sales. Atodūsių tiltu Dožų rūmai sujungti su buvusiu kalėjimu – per šį tiltą įtariamieji buvo vedami į tardytojų apklausas.
Didysis kanalas (Canal Grande) – didžiausias Venecijos kanalas, vingiuojantis apie 4 km per visą miestą. Ties šiuo kanalu kadaise kūrėsi įtakingiausios ir turtingiausios venecijiečių šeimos. Apžiūrėti prabangius, neretai auksu ir įmantriomis detalėmis išpuoštus, namus patogu įsėdus į vandens autobusą vaporetto. Nors daugelis namų jau neteko buvusios didybės, o spalvos išbluko, tačiau plaukiant Didžiuoju kanalu galima padaryti puikių nuotraukų ir stebėti kanale verdantį gyvenimą. Tuo tarpu viena iš gražiausių tiltų – XVI a. pabaigoje pastatytas, o vėliau perstatytas Rialto tiltas (Ponte di Rialto) yra vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Venecijoje. Netoli šio tilto, kertančio Didyjį kanalą, veikia Rialto turgeliai, kuriuose galima įsigyti šviežių daržovių, žuvų ir kitų produktų.
Nakvynė Venecijoje.

5 diena.  Venecija – diena Murano ir Burano salose

Kitos dienos ryte siūlome nuplaukti į Murano salą. Geriausias būdas tai padaryti – plaukti garlaiviu (Venecijos viešasis transportas). Murano sala – tai sumažintas Venecijos variantas. Turistų tiek pat daug. Tik Venecijoje tarp stiklo šedevrų parduotuvių dar įsiterpia daugybė meno galerijų, karnavalinių kaukių bei kostiumų ir, žinoma, madingų drabužių, batų, aksesuarų parduotuvių, o Murano saloje – vien tik stiklas. Nuo stiklinių saldainių iki didžiausių skulptūrų. Visokių spalvų, formų. Į Murano salą verta keltis norint įsigyti originalių autorinių Murano stiklo papuošalų. Ir tik čia galima savo akimis išvysti, kaip jie daromi. Stiklo fabrikuose vyksta nemokami stiklo pūtimo šou.
Taop pat siūlome aplankyti patį Stiklo muziejų, čia rasite apie 4000 eksponuojamų stiklo dirbinių. Už poros žingsnių nuo muziejaus yra ir Basilica dei Santi Maria e Donato.
Iš Murano galima plaukti toliau į Burano salą. Tai greičiau kaimas Venecijos lagūnoje. Susikūrus Venecijos respublikai, Burane gyveno 8000 vargingai besiverčiančių žvejų ir ūkininkų (dabar 3000). Viduramžiais dažnai siausdavo infekcinės ligos. Norėdami dezinfekuoti namus, žmonės juos dažė baltomis kalkėmis. Tie namai, kuriuose nebuvo infekcijos židinių, galėjo būti spalvoti. Burano gyventojai, norėdami pabrėžti, jog jų namai švarūs, pasirinkdavo kuo ryškesnes vaivorykštės spalvas. Lygiai tokiom pat spalvom žvejai nudažydavo ir savo valtis: naktį, grįžus iš žvejybos, apšilus grapa ar vynu, taip būdavo lengviau rasti savo namus (o gal tiesiog tos spalvos dažų likdavo).
Burano gyventojai nuo seno vertėsi ne tik žvejyba, bet ir nėrinais.Kruopščių nėrinių siuvinėtojų dėka sala po truputį suklestėjo. O nėrinius, tuos pačius garsiuosius subtiliuosius Venecijos nėrinius, dažnai neria kolektyviai: 4-5 moterys vieną nėrinį.
Nakvynė Venecijoje.

6 diena. Venecija – Ravenna – San Marino

Ravenna – mažai žinomas ir neatrastas nuostabus Italijos miestas. Jame telpa labai daug architektūros paveldo. Pirmiausia siūlome aplankyti neseniai atrastą Domus dei Tappeti di Pietra. 3 metrai po žeme buvo rasti 14 kambarių su 700 m² bizantietiškų mozaikų.
Net 8 architektūros paminklai įtraukti į UNESCO saugomųjų sąrašą:  bilietas į 6 iš jų (Galla Placidia Mauzoliejus ir San Vitale Bazilika ( Fiandrini gatvė), Sant‘Apollinare Nuovo Bazilika (Via di Roma gatvė), Battistero Neoniano (Piazza Duomo aikštė), Dello Spirito Santo Bazilika (Piazzetta degli Ariani), Arcivescovile muziejus ir koplyčia (Piazza Arcivescovado) kainuos 9.50 EUR. Taip pat nemokamai galite aplankyti Dantės Alighieri tombą – Via Dante Alighieri gatvėje.
Ravenna – San Marino
Įvažiuojant į San Mariną, iš visų pusių apsuptą Italijos, pasitinka sveikinimas pervažiavus valstybės sieną. San Marino miesto centras yra maždaug 750 metrų aukštyje. Nuo čia, kai oras būna geras ir skaidrus, galima gėrėtis puikia panorama – San Marino miesteliais, ir neaprėpiama Italijos teritorija, pasipuošusia kalvomis ir šen bei ten kyšančiomis uolomis. Pirmiausia patariu pasiekti Laisvės aikštę, kurioje stovi Valstybės rūmai. Juose įsikūrusi San Marino vyriausybė ir parlamentas. Pastato sienas puošia visų San Marino miestų herbai.
Tačiau svarbiausias San Marino traukos objektas – trys bokštai. Trys bokštai tokie svarbūs šalies istorijoje ir kultūroje, kad pavaizduoti šalies vėliavoje, herbe, pašto ženkluose ir ant vieno euro nominalo monetos. Pirmasis stūksantis bokštas – Guaita – seniausias iš visų trijų, pastatytas XI amžiuje. Turėjęs tarnauti gynobos sumetimais bokštas ilgainiui tapo Uolos Sargybos būstine, o vėliau naudojamas kaip kalėjimas (net iki 1975 metų). Vaikšiojant po šį gynybinį įtvirtinimą neapleidžia nuostaba ir susižavėjimas – tiek dėl peizažų, vaizdų į kitus du bokštus rudeniškomis spalvomis pasipuošusio miesto, tiek dėl stipraus vėjo, grąsinančio nupūsti visus nuo pilkų mūrų.

Antrasis bokštas – Cesta – iš pažiūros atrodo toli, tačiau kelias iki jo neprailgsta, vingiuoja palei Titano uolos kraštą ir gynybinę sieną. Šis bokštas kiek „jaunesnis” už pirmąjį – buvo pastatytas XIII amžiuje.
Iš Cestos bokšto matosi ir trečiasis – Montale bokštas – pastatytas XIV amžiuje. Tačiau jis nėra prieinamas turistams. Apsuptas visuomet žaliuojančių kėnių ir eglių, atrodo dar atšiauresnis, niūresnis ir pateisinantis savo paskirtį būti kalėjimu.
Nakvynė San Marine.

7 diena.  San Marinas –  Milanas

Duomo katedra (Duomo di Milano) – tai didžiausia pasaulyje nuostabaus grožio gotikinė katedra, kurios statyba pradėta valdant kunigaikščiui G.Galeazzo dar XIV a., o pabaigta tik XIX a. pradžioje. Pasakojama, kad darbų pabaigą paspartino imperatoriaus noras šioje vietoje būti karūnuotu Italijos karaliumi. Iėjimas į pačią katedrą yra nemokamas, bet norint fotografuoti reikia sumokėti 2 EUR mokestį. O jei norite pakilti ir į nuostabią terasą teks mokėti 13 EUR už pakilimą liftu arba 10 EUR jei kilsite nesinaudojant liftu.
Labai garsi ir Vittorio Emanuelle II galerija, esanti prie pat Milano katedros ir jungianti Milano centrinę aikštę su La Scalos operos aikšte. Galerija labai prabangi, joje įsikūrusios parduotuvės bei restoranai. Todėl ji turi gana kontraversiško statinio titulą, kadangi funkcionalumo ir miesto architektūrinės išminties joje mažokai. Tačiau užtat yra kur paganyti akys!
Labai įdomi vieta ir Milano Sforcų pilis, kurioje gyveno ir Didžiosios Lietuvos kunigaikštienė, Žygimanto Senojo žmona Bona Sforca. Tai vienas pagrindinių miesto simbolių. Pilis gynybinio tipo, skirta apsaugoti miestą, jo valdytojus ir garbius svečius. Šioje pilyje yra dirbęs ir Leonardo da Vinčis bei kiti garsūs menininkai: Donato Bramante, Jacopo da Cortona, Antonio Filarete, Benedetto Ferini. Jei norite patekti tik į pilį – įėjimas nemokamas.
Vakarą siūlome praleisti Navigli kvartale, kuriame yra 5 vandens kanalai, kuriuose rasite puikių restoranų ant vandens, o gatvėse prie jų įvairių įdomių barų ir menininkų parduotuvėlių.
Nakvynė Milane.

8 diena. Milanas – Bergamo oro uostas
Skrydis atgal iš Bergamo.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Pirk keliones išsimokėtinai su   

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji!
Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link