10 dienų po Norvegiją automobiliu

2016-06-29

Kelionės metu turėsite galimybę pravažiuoti įspūdingu Atlantic road keliu, aplankyti „rožių“ miestu vadinamą Moldę, „nusileisti“ serpantininiu Trolių keliu, kuris ne vienam nors ir patyrusiam vairuotojui kelia įtampą. Jūsų laukia kvapą gniaužiantys vaizdai: neaprėpiamo aukščio kalnai su snieguotomis viršukalnėmis, nuostabūs fiordai, ledynų „liežuviai“ bei gausybė krioklių.

 

Oppdal – Kristiansund – Atlantic Road Andalsnes

Atlantic Road prasideda Vevang taške ir baigiasi Bud taške. Vaizdingas ir raitytas Atlanto kelias, sudarytas iš 8 nuostabių tiltų, vedančių iš vienos salos į kitą virš piktų Atlanto vandenyno bangų. Vevangstraumen tiltas yra 119 metrų ilgio. Hulvågen sudaro 3 tiltai, kurių bendras ilgis yra 293 metrai. Storseisundet tiltas yra didžiausias ir jis tęsiasi 260 metrų, įspūdingai gražios kreivės formos, todėl laikomas tikru norvegų šedevru. Geitøysundet ir Store Lauvøysund tiltai yra 52 metrų ilgio, o Lille Lauvøysund – 115 metrų. Visi jie kartu – tai nepaprastai įspūdingas statinys. Išvykę iš Kristianstundo pirmiausia pravažiuokite 5 kilometrų ilgio Atlanto vandenyno tunelį (pastaba: važiavimas tuneliu mokamas). Juo pateksite į Averiojaus salą. Saloje galima aplankyti jaukią, medinę Kvernes bažnyčią, iškilusią 1300 metais. Toliau važiuosite be galo vaizdinga vakarine Averiojaus salos dalimi ir nuostabia jos pakrante, kol kelias atves prie Hustadvika įlankos. Kelyje yra įrengtos keturios panoraminės stotelės ir poilsio aikštelės. Jose verta bent trumpam sustoti. Čia galima pasigėrėti siaučiančiu vandenynu ir jį išraizgiusiu keliu. Ramią dieną galite išvysti net plaukiojančius banginius, ruonius ar jūros paukščius.
Važiuojant Atlanto keliu taip pat verta aplankyti Bresnenes urvą, įsikūrusį pietinėje Bremsneshatten‘o kalno pusėje ir Kvernes kaimo muziejų, sudarytą iš 11 senovinių pastatų bei didelės kolekcijos senovinių radinių. Pasibaigus Atlanto vandenyno keliui, kelionę tęsiate link Andalsneso, kur įsikursite nakvynei. Pakeliui rekomenduojama užsukti į Moldė, dėl vešlios augmenijos ir rožių sodų dar vadinama „ Rožių miestu“. Moldė yra vaizdinga ir viliojanti fiordo pakrantės vietovė.

 

Andalsnes – Trolių kelias – Geirangerio fiordas -Jostedalio ledynas

 

Iš Andalsneso Valdalo link veda status ir siauras Norvegijos serpantinas – Trolių takas, kertantis vieną mažiausiai apgyvendintų Norvegijos regionų. Tęsiate kelionę link Norvegijos vaizdingumo viršūnės – Geirangerio fiordo. Atvykus į Lingę persikelsite per Nurdalio fiordą į Eidsdalį.

Vertikali uolinė 16 km ilgio Geirangerio fiordo siena buvo ir tebėra laikoma vienu iš įspūdingiausių Norvegijos vaizdų. Grožėkitės ja nuo įžymiojo Erelių kelio (Ornevegen), jungiančio Andalsnesa ir Geirangerį. Šis 1952 m. kalnuose nutiestas siauras vingiuotas kelias su atvirais nusileidimais stačiose vietose daro 11 širdį stingdančių posūkių. Stabtelkite Erelio vingyje, nuo kurio atsiveria gražuolis žalsvas Geirangerio fiordas, ramiai plytintis apačioje, sniegu nuklotos viršukalnės ir krioklys, puošiantis Geirangerio fiordo stačius uolėtus krantus. Geirangerio fiordas ne taip paprastai pasiekiamas, bet neginčytinai pats populiariausias.

Tęsdami kelionę vykstate pasigrožėti – Jostedalio ledynu, kuris yra 100 km ilgio ir 15 km pločio.

Sogndal – Flam

 

Vykstate į Flam miestelį, garsėjantį savo kraują stingdančiu geležinkeliu. Pakeliui pravažiuosite norvegų pasididžiavimu – ilgiausiu pasaulyje tuneliu. Jo ilgis net 24 km. Atvykus į Flam miestelį, rekomenduoju nepraleisti progos ir leistis į nepakartojamą kelionę traukiniu. Tai trumpa kelionė, tačiau važiuojant stačiu maršrutu nuo Flam iki Myrdal atveria kvapą gniaužiančią kalnų, krioklių, vaizdingų kaimelių ir keistų uolienų darinių panoramą. Vos 20 km geležinkelio linijos ilgis Auralndsfjordo pakrantėje pakyla į 864 metrų aukštį. Šią geležinkelio liniją sudaro 9 stotelės, kiekvienoje jų atsiveria vis kitokia panorama, taip pat ir įspūdingas Kjosfosseno krioklys. Kelionė trunka 50 minučių. Traukinys kursuoja kas 15 minučių.

Flam – Bergenas

 

Tęsiate kelionę automobiliu ir vykstate Utnės link. Važiuojate pro Gudvangeną, pro Naeroy ( siauriausią Norvegijoje) ir Aurlandso fiordus, laikomus vienomis vaizdingiausių Sognefiordų atšakų. Pasieksite Stalheimą su nuostabiu apačioje plytinčiu slėniu. Vakarop atvykstate į Bergeną. Diena skirta Bergeno pažinimui.

Bergenas, įkurtas 1070 m. viduriniais amžiais buvo Norvegijos Karalystės sostinė ir svarbus Hanzos prekybos sąjungos punktas, kuriame burdavosi XII a. Baltijos pirklių bendruomenės. Tais laikais prieplaukos rajone Brigene klestėjo prekyba. Iki šiol jis didžiuojasi išskirtiniu medinių prekybos namų ir smuklių architektūriniu paveldu. Šiandien čia glaudžiasi amatininkų dirbtuvėlės, kavinės ir įdomus Hanzos muziejus.

Bergeną supa septyni kalnai, kurių dėka Bergenas garsėja ne tik gamtos grožiu, bet ir patogiu išėjimu į unikalius Norvegijos fiordus. Galite pasikelti Floeno funikulieriumi į stačiausią 305 m. Bergeno kalną iš kur atsiveria žavūs vaizdai.

Bergenas – Utnė

 

Vykstate Hardangerio fiordo link. Pravažiuojate Vossą ir vykstate iki Kvandalo iš kur persikelsite į Utnę.

Iš tūkstančių fiordų, kurie formuoja nėriniuotą Norvegijos pakrantę, vienu iš gražiausiu laikomas Hardangeris – Sodo fiordas. Terasiniai vaismedžių sodai puošia derlingas jo pakrantes, kurios tęsiasi 182 km į krašto gilumą. Hardangeris ypač populiarus tarp turistų. Keliaudami po šį rinktinį Vakarų Norvegijos kampelį puikiausia vieta apsistoti būtų Utnė. Čia viešbučiai įsikūrę prie pat Hardangerio fiordo krantų.

Kaimynystėje yra Hardangerio Laiudies muziejus, puiki kultūrinė XIX a. Norvegijos gyvenamųjų namų ekspozicija po atviru dangumi.

Utnė – Eidfjord – Geilo

 

Tęsiate kelionę Hardangerio fiordo pakrante link Eidfiordo. Eidfiordo apylinkių kraštovaizdis įspūdingas. Kone statmenai žemyn besileidžiančius kalnų slėnius išvagojo ledynai ir upės. Bjoreia srūva per Mabodaleno slėnį ir per Voringfoseną – kvapą gniaužiantį krioklį, 145 metrus krintantį į grėsmingą tarpeklį, Pagrindinis slėnį kertantis keliasi driekiasi per ne vieną tunelį. Kelionę tęsiate link Geilo, kur galėsite įsikurti nakvynei. Geilo gyvenvietė įsikūrusi netoli Hardangerio plokščiakalnio ir Hallingskarveto kalno, tai viena mėgstamiausia turistų lankomų vietų. Nakvynei galima pasirinkti apsigyventi mediniuose namukuose ar prabangiuose viešbučiuose.

Geilo – Oslo

 

Vykstate į Oslą. Diena skirta pažinčiai su Oslu.

Rekomenduojame aplankyti: Vigelando skulptūrų parką, kuriame 212 skulptūrų vaizduoja gyvenimo ciklą. Visos skulptūros, kuriose atvaizduojamas sudėtingas žmogaus gyvenimas sukurtos garsaus Norvegų skulptoriaus Gustavo Vigelando. Vikingų laivų muziejų, pastatytą 1936 m. Tai vienintelis toks muziejus pasaulyje, kuriame eksponuojami IX a. vikingų laivai. Čia eksponuojami tik trys IX a. vikingų laivai, tačiau jie atkurti iš 1000 metų senumo vikingų laidojimo laivų liekanų, rastų XIXa. Pb. – XX a. pr. netoliese esančiame Oslo fiorde. Šie laivai laikomi reikšmingiausiu šalies archeologiniu radiniu.Juose aptikti karališkieji vikingų vadų ir karalienės Osės palaikai. Kartu su jais pagal karališką paprotį buvo palaidoti tarnai, gyvūnai ir nesuskaičiuoja daugybė meno kūrinių, kurie turėjo pagelbėti pomirtiniame pasaulyje. Pamatysite tūkstančio metų senumo vežimą bei roges, papuošalus, priklausiusius karalienei Osei, iš kurios vardo kildinamas Oslo pavadinimas. Pasivaikščiokite judriausia Osle Karlo Johano gatve, apžiūrint Katedrą, Parlamento rūmus, ant kalvos įsikūrusius Karalių rūmus, moderniąją Rotušę.

Vakarą galėsite praleisti Akerbriugės prieplaukoje, kur gausu restoranų, kavinių, parduotuvių.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link