Specifiniai kai kurių šalių virtuvės ypatumai.

2016-09-28

Jei išsiruošėte keliauti svetur, aišku, norėsite susipažinti su tos šalies virtuve. Eksperimentai neįprastais valgiais- išbandymas organizmui. Tad neprošal žinoti, kokie specifiniai kai kurių šalių virtuvės ypatumai.
Atvykus į šalį neskubėkite ragauti visko iš eilės. Pietų šalyse ypač pavojinga prisivalgyti įvairių troškinių ir egzotiškų vaisių. Žarnyno negalavimai smarkiai apkartins atostogas. Taigi neįprastus patiekalus ragaukite atsargiai ir stebėkite, kaip reaguoja Jūsų organizmas.
Iš Europos šalių viena sveikiausių laikoma Viduržemio šalių virtuvė. Varrtojama daug alyvuogių aliejaus, šviežių daržovių ir jūros gėrybių bei prieskoninių  žolelių. Ne veltui Viduržemio jūros šalių gyventojai yra ilgaamžiai.
Pietų regone, taip pat daugelyje Azijos šalių patiekalai gausiai gardinami aštriais preiskoniaisi. Svogūnai, aitrioji paprika, česnakai ir kiti gausiai vartojami aitrūs prieskoniai sveikam žmogui netgi sveika, nes dezinfekuoja organizmą ir spartina virškinimą.
Pasižvalgykime po įvairių šalių virtuvę.

Turkija ir Tunisas
Šių šalių kurortuose reikėtų vengti kebabų iš maltos mėsos. Rinkitės pagamintus iš natūralios mėsos. Kebabi dažniausiai gaminami iš pamarinuotos paukštienos, veriami ant iešmo ir kepami ant atviros ugnies.
Gana sunkiai virškinamas patiekalas – dolma – vynuogių lapai, įdaryti malta ėriena, ryžiaisi, riešutais ir svogunais. Nepiktnaudžiaukite ir borek – turkiškomis bandelėmis su aštraus sūrio mišiniu ar Turkijoje populiariu gėrimu ayran, gaminamo iš jogurto, vandens ir druskos.

Egiptas
Populiariausias egiptiečių maistas – virtos pupelės su rūgščiu padažu, daugybe prieskonių ir smulkintų daržovių. Nerizikuokite užsisakydami ir vegetariškų kotletų, jie irgi iš pupų, tik gardinami padažu su sezamais, riešutais ir alyvuogių aliejumi bei prieskoniais.

Graikija ir Kipras
Sukirtus tradicinio graikų patiekalo moussaka– sunkiai virškinamo ėrienos ar jautienos apkepo su baklažanais ir rieboku sūrio padažu, gali net antikos paminklai nebedžiuginti. Atsargiai ragaukit ir saldumynų, ypač baklava, gaminamo iš sluoksniuotos tešlos ir įdaryto saldžiais smulkintais riešutais, pamirkytais sirupe.

Ispanija ir Portugalija
Labai populiarūs ir rodos visai nekalti užkandžiai tapo labai sotūs- suteiks kalorijų tiek, kiek antrasis patiekalas. Tad neskubėkite užsisakyti iš karto kelių, nes karštą dieną apsunksite ir tik svajosite apie lovą.
Atsargiai ir su casserone. Šis troškinys su pupelėmis, nugarine, šonine ar paukštiena, pagardintas prieskoninėmis žolelėmis, labai riebus.

Vokietija
Vokiečių virtuvėje populiariausios dešrelės su raugintais kopūstais, kapotos jautienos krūtinėlės kepsniai, silkė su burokėliais, bulvėmis, marinuotomis daržovėmis ir keptu kiaušiniu bei bulvių salotos. Maistas riebus ir sotus- kalorijų bomba. Jei nesatę įpratę prie tokio sunkaus maisto, verčiau jų venkite.

Prancūzija ir Šveicarija
Jei nesate lakios vaizduotės ir neįsivaizduosite, kaip ką tik baloje šokinėjusi varlė atsidūrė ant jūsų pietų stalo,šis patiekalas tikrai patiks.
Varlių šlaunelės- mėgstamas prancūzų delikatesas.
Atsargiau ragaukite sūrius, kuriais garsėja ne tik Prancūzija, bet ir Šveicarija- kaloringi ir sunkiai virškinami.
grietinėle. Taip pat būkite atsargūs ragaudami Šveicarijoje populiaraus fondiu – labai kaloringas.

Tailandas
Tailande, kaip ir visoje Pietryčių Azijoje, populiari lizdų sriuba. Rizikuodami gyvybe, tailandiečiai ropsčiasi į medžių viršūnes ir renka rudauodegių čiurlių lizdus. Iš jų verda pikantiško skonio sriubą. Šie lizdai susukti iš paukščių seilių, išsileidę vandenyje atrodo kaip makaronai. Kol nežinai ką valgai, skanu, priešingu atveju jautresnių nervų žmonėms dingsta apetitas.

Indija
Indų valgiai gausiai gardinami aitriąja paprika, cinamonu, kardamonais, imbieru – nelabai tinka sergantiems skrandžio ligomis. Be to, indai vištienos, ėrienos ar žuvies patiekalus aplieja specifinio skonio užpilais su kefyru, sūriu, žaliomis papajomis ir ananasais- tokie neįprasti deriniai ne kiekvienam.

Japonija
Tradiciniai japonų patiekalai sušis ir sašimis( žalios žuvies gabaliukai) labai specifinio skonio ir tinka ne kiekvieno skrandžiui. Jei nevalgote žalios žuvies, gali sukelti šleikštulį- pateksite į nemalonią situaciją.

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link