Pavasario atostogos Korfu saloje

2018 04 21 - 2018 04 28

Turistų pamilta Korfu sala, kurioje veiklos suras kiekvienas. Nuostabūs spalvoti saulėlydžiai, alyvuogių giraitės, uolėti ir žaliuojantys kalnai,  charizmatiški žvejų kaimėliai tai tarsi Graikijos Havajai. Vingiuoti keliukai ir už posūkio atsiveriantys pasakiški vaizdai, žavaintys taip, jog juos pamatęs pažadi sau grįžti čia dar ir dar kartą.

Pažinkite šią fantastiško grožio salą pavasarį, kaip gamta bunda ir leidžia mėgautis gausia žaluma, gaiviu ir kvepiančiu oru ir dar patraukliomis nepikinio sezono kainomis.
Tiesioginis skrydis, pervežimai, ir savaitė viešbutyje tik nuo 362 EUR/ asmeniui
Kelionės data:
2018 04 21- 2018 04 28
Kelionės kaina:

Į kainą įskaičiuota:
skrydis Vilnius – Korfu –  Vilnius
pervežimas oro uostas – viešbutis – oro uostas
7 nakvynės 3* ar 4* viešbutyje su pusryčiais ar viskas įskaičiuota
rankinis bagažas iki 10 kg

Skrydžio informacija:
2018 04 21 Vilnius – Korfu 14:25- 17:10
2018 04 28 Korfu – Vilnius 17:35- 20:20

Korfu (Kerkyros) miestas – salos sostinė, pasižyminti labai įvairia architektūra. Sala kadaise priklausė Romos imperijai, vėliau Bizantijos, dar vėliau ją valdė venecijiečiai, ją buvo užėmusi Prancūzija ir Didžioji Britanija. Tad mieste yra išlikę įvairių laikotarpių statinių. Korfu – gražiausias miestas saloje. Tai istorinis centras su nuostabia atmosfera, grįstomis akmenimis, siauromis gatvėmis, arkomis ir monumentalia statyba, kuris buvo irašytas į  UNESCO Pasaulio Paveldo Sąrašą. Sostinė, taip pat yra puiki vieta apsipirkti.

Aggelokastro pilis – viena reikšmingiausių Bizantijos pilių Graikijoje, įkurta ant aukščiausios salos viršukalnės, šiaurės vakarinėje Korfu dalyje. Pirmoji pilis šioje vietoje pastatyta XIII amžiuje, tačiau statinys, kuris matomas šiandien datuojamas XVIII-XIX amžiumi. Jame galima apžiūrėti du didelius vandens rezervuarus ir kelias bažnyčias, kurių viena įrengta urve. Čia būdami taip pat galėsite grožėtis įspūdingais panoraminiais vaizdais.

Achilionas – tai rūmai, kuriuos Graikijos Korfu saloje pastatė Austrijos imperatorė Elžbieta Bavarietė 19 a. pabaigoje. Pagrindinė šių rūmų tema – mitinis herojus Achilas. Elžbieta labai domėjosi graikų kultūra ir puikiai šnekėjo graikiškai. Achiliono rūmai iškilo už 10 km nuo salos sostinės Korfu (Kerkyros) miesto. Nuo šių rūmų terasų atsiveria puiki miesto panorama. Rūmus ir juos supantį sodą puošia gausybė skulptūrų, vaizduojančių senovės graikų mitologijos veikėjus, taip pat piešiniai, vaizduojantys Trojos karo scenas.

Perithia kaimelis. Pantokratoro kalno papėdėje, Šiaurės Rytuose, įsikūręs kaimas yra seniausia salos gyvenvietė. Gausiausiai ji apgyventa nuo XIV a., kai piratų puolimų bijodami gyventojai kėlėsi toliau nuo jūros, arčiau kalnų. Tai vienas žaviausių salos kampelių, stebinantis rankomis statytais namais, jų čia skaičiuojama 130. Kaime vienu metu veikė net 8 bažnyčios. Ne visi pastatai išlikę sveiki, dalis jų renovuoti, kiti dar primena griuvėsius, tačiau šios saugomos teritorijos atmosfera ir išskirtinis kraštovaizdis išties užburia. Kaimas iškilęs 400 m virš jūros lygio ir atveria nuostabų vaizdą į vandenį vienoje pusėje, į Pantokratoro kalnus – kitoje.

Saint Spyridon bažnyčia. Korfu senamiestyje veikia net 37 bažnyčios, viena nuo kitos nutolusios nedideliu, ne ilgiau nei per 15 min. pėsčiomis įveikiamu atstumu. Tačiau viena jų – Šv. Spyridon bažnyčia, – yra pati žymiausia ir laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų visoje saloje. Venecijietišku stiliumi pasižyminčios XVI a. bažnyčios varpinės bokštas iš toli matomas dėl ryškaus raudono kupolo. Šis bokštas yra aukščiausias taškas mieste. Bažnyčioje sidabro karste saugomi Korfu salos globėjo Šv. Spyridon palaikai. Anot legendos, Šv. Spyridon net keturis kartus apsaugojo salą: vieną kartą nuo bado, du kartus nuo maro, ir dar sykį nuo puolančių turkų. Iki šiol tikima stebuklingomis Šv. Spyridon galiomis, tad jo palaikams saugoti pastatyta bažnyčia kasmet pritraukia tūkstančius tikinčiųjų.

Senoji tvirtovė. Garsiausia ir lankomiausia pilis saloje yra sostinėje esanti Senoji tvirtovė (Palaio Frourio), stūksanti netoli vienos didžiausių Europoje Spaniados aikštės. Venecijiečių suręsta tvirtovė iškilo vietoj anksčiau čia stovėjusios Bizantijos pilies. Iš pradžių į vandens apsuptą statinį buvo galima patekti tik žengiant mediniu pakeliamuoju tiltu, bet XIX a. pradžioje salą valdantys britai nutiesė kelią ir pilį vėl sujungė su sala. Iš išorės tarsi susiliejusi su didžiule uola, viduje Senoji tvirtovė išsiskiria to meto karine architektūra. Čia galima apžiūrėti išlikusius tunelius, kalėjimą, karo įrangą. Viršūnėje lankytojams pasiekiama apžvalgos aikštelė ir švyturys, taip pat iš toli matomas kryžius. Tvirtovė itin mėgstama dėl nuostabaus iš viršaus atsiveriančio vaizdo. Vanduo, salos, Kerkyros miestas – iš čia viskas kaip ant delno.

Vandens parkas. Maždaug 70 000 kv. m teritorijoje gausu švelnių, linksmų, ekstremalių atrakcionų, tad tai gali būti puiki pramoga ir vaikams, ir suaugusiesiems. Čia yra baseinų, restoranų ir barų. Lankytojų šis parkas laukia tik šiltuoju metų laiku, nuo gegužės iki spalio. Kadangi jis įsikūręs beveik salos viduryje, atvykti neužtrunka iš bet kurio salos kurorto.

Palaiokastritsa – tai reto grožio miestelis nutolęs nuo Korfu miesto per 25 kilometrus į šiaurės vakarus. Kuo jis toks įspūdingas? Ogi nuostabia žydro vandens įlanka ir net šešiais smėlėtais paplūdimiais, apsuptais alyvmedžių giraičių, kurios įrėmina paplūdimių grožį ir prašo padaryti nuotrauką puikaus vaizdo atminimui. Pagrindinis miestelio paplūdimys daug mačiusių graikų vadinamas vienu gražiausių tarp visų Graikijos salų paplūdimių ir, nors dažnai lankomas turistų, tačiau nepraradęs savo žavesio. Iš šio miestelio taip pat galite leistis į tolimesnes apžiūras – vietiniai maloniai pasiūlys nuplukdyti į tolėliau esančius izoliuotus paplūdimius.

 

Saint Spyridon. Korfu mieste pastatyta bažnyčia laikoma vienu svarbiausių religinių monumentų saloje. Pasak legendos, Šventas Spiridonas net keturis kartus apsaugojo Korfu salą nuo Osmanų invazijos. Kaip ir visam senamiesčiui, taip ir bažnyčiai, būdinga venecijietiška architektūra, o jos varpinės bokštas yra aukščiausias miesto taškas.

Archeologijos muziejus. Korfu mieste esantis Archeologijos muziejus atidarytas 1967 metais. Jame lankytojai supažindinami su įvairiausiais eksponatais rastais nuo priešistorės iki helenizmo laikų. Tai bronzinės ir marmurinės statulos, senovinės monetos, keramikos dirbiniai, papuošalai, šventyklų liekanos. Vienas svarbiausių muziejaus eksponatų – įspūdingas Gorgonės medūzų frontonas, atgabentas iš Artemidės švenyklos. 1911 metais rastas frontonas datuojamas 585 m. pr. Kr.

Azijos meno muziejus. Azijos meno muzieus yra vienintelis toks visoje Graikijoje. Šv. Mykolo ir Šv. Jurgio rūmuose įkurtas muziejus duris atidarė 1927 metais, po to kai ambasadorius Gregorijus Manos padovanojo savo privačią kolekciją, kurioje tuo metu buvo beveik 11 tūkstančių eksponatų.

Sidari kurortas garsėja smėlio paplūdimiais bei uolomis.Gražaus laukinio kraštovaizdžio apsuptas Sidari kurortas išsidėstęs šiaurės vakarinėje salos dalyje, maždaug 40 km nuo Korfu miesto ir oro uosto. Iki 1980 metų tai buvo nedidelis žvejų kaimelis, virtęs į populiarų pajūrio kurortą. Nuo aštunto dešimtmečio kiekvienais metais kurortas vis plėtėsi, kol tapo toks, kokį matome šiandien.
Kurorte yra trys smėlio paplūdimiai. Pagrindinis – Sidari paplūdimys. Netoli centro ilgame smėlėtame pajūrio ruože veikia skėčių, gultų nuoma, užkandžių barai ir kavinės. Mėgstantiems aktyvesnį laisvalaikio praleidimą siūloma pasiplaukioti vandens slidėmis, valtimis, greitaeigiais kateriais, vandens dviračiais. Visi paplūdimiai smėlėti, vanduo skaidrus bei labai seklus, todėl idealiai tinkantis keliaujantiems su vaikais.

Acharavi yra toliausiai į šiaurę nutolęs salos kurortas, gerai žinomas dėl Almyros paplūdimio, kuris laikomas didžiausiu visose septyniose Jonijos jūroje esančiose salose. Acharavi – vienas pirmųjų bei vienas geriausių kurortų Korfu.
Tai ne tik pajūrio kurortas, bet ir pagrindinis miestas šiaurinėje salos dalyje. Acharavi yra daug tavernų, barų, restoranų, kurie gali pasiūlyti įvairių patiekalų, pradedant tradicine graikų virtuve, baigiant italų ar kinų virtuvėmis. Dienai baigiantis muzikos ir šokių taip pat nepritrūks.
Acharavi kurorte driekiasi ilgas 3 kilometrų smėlėtas pajūrio ruožas, idealiai tinkantis šeimoms su vaikais. Jame yra gultai, skėčiai, persirengimo kabinos, dušai, barai, vandens sporto įrangos nuomos punktai, nardymo mokyklos – viskas ko reikia puikiam poilsiui paplūdimyje.

Roda – tai tradicinis žvejų kaimelis, išlaikęs autentišką atmosferą. Čia daug viešbučių, kavinių, barų, kurie siūlo platų pasirinkimą, tipiškus graikų ir vietinės gamybos patiekalus, taip pat italų, kinų ir kitų šalių virtuvės patiekalus. Čia vyksta intensyvus naktinis gyvenimas. Nors čia taip pat renkasi ir norintys ramaus poilsio gražaus smėlio paplūdimiuose. Čia ką veikti ras kiekvienas.

 

Benitses – imperatoriškas pasirinkimas. Nuo Korfu miesto nutolęs apie 12 km, o nuo oro uosto – ~ 9 km. Gražus, vaizdingas pajūrio kaimas su painiomis, siauromis gatvelėmis. Čia yra romėnų pirtis. Vietinis maistas labai puikus. Paplūdimys ilgas ir akmenuotas. Yra gultai ir skėčiai bei vandens sporto pramogos. Tai iš ties buvo imperatoriaus Vilhelmo mėgstamiausia vieta.

KELIONĖS VIEŠBUTIS

Roayl Boutique Hotel ***

Per du pastatus išsidėstęs prabangusis viešbutis „Royal Boutique Hotel“ įsikūręs vos už 300 metrų nuo Kanoni smėlio paplūdimio. Viešbučio vestibiulyje veikia nemokamas belaidis internetas. Čia įrengtas lauko baseinas, 2 restoranai, 2 barai ir kavinė, iš kurios atsiveria Pelių salos bei Korfu oro uosto vaizdai.
Šiltomis spalvomis dekoruotuose ir šiuolaikiškais baldais apstatytuose 2013 metais atnaujintuose standartiniuose ir liukso numeriuose yra oro kondicionieriai, seifai, mini barai, plokščiaekraniai televizoriai bei vonios kambariai, kuriuose rasite higienos reikmenis. Pro numerių langus atsiveria sodo arba tiesioginiai ar šoniniai jūros vaizdai.
Šurmuliuojantis Kerkyros miestas yra už 3 km, o uostas – už 3,5 km nuo „Royal Boutique Hotel“. Atstumas iki Korfu oro uosto – 1,5 km. Automobilius galėsite nemokamai pasistatyti viešoje aikštelėje.

Kaina: 362 EUR/ asmeniui, gyvenant dviviečiame kambaryje

Maitinimas: pusryčiai

Alexandros ****

Garsiojoje Achillion aikštėje įsikūrusiame viešbutyje „Alexandros“ svečiams siūloma apsistoti elegantiškuose numeriuose su oro kondicionieriais, lankytis prie baseino įrengtoje tavernoje bei naudotis bendrose patalpose veikiančiu nemokamu belaidžiu internetu.
Skoningai apipavidalintuose bei tamsaus medžio baldais apstatytuose „Alexandros“ numeriuose su kilimais išklotomis grindimis ir garsui nepralaidžiais langais rasite televizorius ir mini šaldytuvus.
Aukštų medžių apsuptyje įrengto baseino teritorijoje yra atvira terasa ir vaikams skirtas baseinas. Viešbutyje taip pat yra baldais apstatyta terasa, iš kurios atsiveria Pontikonisi salelės vaizdas.
Viešbučio restorane siūlomi graikiški ir tarptautiniai patiekalai, tavernoje galėsite užsisakyti vietinės virtuvės valgių, o „Alexandros“ vestibiulio ir prie baseino esančiame baruose patiekiami kokteiliai ir kitokie gėrimai.
Į Korfu miestą ir oro uostą nuvažiuosite per 10 minučių. Nemokama privati automobilių stovėjimo aikštelė įsikūrusi netoli viešbučio.

Kaina: 398 EUR/ asmeniui, gyvenant dviviečiame kambaryje

Maitinimas: viskas įskaičiuota

© 2017 Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Pirk keliones išsimokėtinai su   

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji!

UŽSISAKYTI

close-link