Automobiliu po Vokietiją

2017-07-18

Vokietija: Saksonijos Šveicarija, Romantiškasis ir Alpių keliai

Dresdenas vienas gražiausių Vokietijos miestų, pirmą kartą pranašumą įgijo 1485 m. kai Albertinų Wettinai nusprendė čia įkurti savo rezidenciją. Verti dėmėsio objektai būtų rezidencinė pilis, Bruhlio terasa, Pillnitzo rūmai, Didysis parkas ir Žydrasis Stebuklas.
Zwingeris Didžiausia Dresdeno įžymybė barokinis Zwingeris.Išvertus šis žodis reiškia – Tarp sienų, – statinys iškilo tarp dviejų buvusių miesto gynybinių įtvirtinimų. Erdvus vidinis Zwingerio kiemas, kuriame kadaise rengdavo turnyrus, šventes ir fejerverkus, iš visų pusių apsuptas galerijų, o į jas įterpti paviljonai bei vartai. Saksonijo karalius, taikliai pramintas pramintas Augustu Stipriuoju, gerokai patuštino neišsemiamą iždą, užsimojęs pastatyti šiuos ištaigingus malonumų rūmus, kuriuos vėliau išpuošė tokiomis puikiomis senųjų meistrų kolekicijomis, kad istorikai lygina XVIII a. Dresdeną su Florencija ar Venecija. Net iki šių dienų jis laikomas vienu svarbiausių meno centrų.

Rezidencinė pilis

Ši buvusi Wettingų šeimos rezidencija statyta etapais nuo XV a. pb. iki XVII a. Pilis restauruota. Čia saugomos keletas vertingiausių Rytų Vokietijoje dailės kolekcijų, tarp jų visame pasaulyje garsus Grunes Gewolbe ( Žalieji skliautai) – didžiulis karališkų papuošalų, brangakmenių ir stalo puošmenų rinkinys. Iš aukšto Hausmannsturm bokšto atsiveria puikus Dresdeno vaizdas.

Bruhlio terasa

Kadaise buvusi gynybinių įtvirtinimų dalis, ši graži terasa pamaţu neteko savo karinės paskirties. Heinrichas von Bruhlis ją pavertė didingais sodais – todėl jie pavadinti jo vardu. Iš terasos atsiveria nuostabus Elbės vaizdas, dėl to ji dar vadinama Europos balkonu. Ant terasų yra keletas nuostabių pastatų. Pirmasis matomas iš rūmų aikštės – tai Landtagas – parlamento pastatas.. Greta jo stovi nedidelė barokinė – Secundogenitur biblioteka statyta antrajai Bruhlių kartai, dabar čia populiari kavinė. Truputį toliau Dailės akademija, dėl rantyto stiklo kupolo dar vadinama Zitronenpresse ( citrinų sulčiaspaudė).

Pillnitzo rūmai

Ši žavi vasaros rezidencija ant Elbės kranto pastatyta 1720- 1723 m. Augustui Stipriajam. Greta stovi dveji rūmai – Kalno ir vandens. Į pastaruosius patenkama vos pakilus laiptais nuo prieplaukos. Didţiausia įdomybė Kalno rūmuose yra anglų ir kinų stiliaus parkas su oranžerija.

Didysis parkas

Šis puikus parkas įkurtas XVII a. vėliau keletą kartų atnaujintas. Parko centre yra ankstyvojo baroko rūmai.
Miniatiūriniu geležinkeliu lankytojai gali patekti prie Carolasee ežero, kuriame galima plaukioti valtimis. Traukinukas stabteli prie Botanikos sodo parko šiaurės vakaruose ir Zoologijos sodo. Netoli yra Mozaikinis fontanas.
Parkas yra pačiame miesto centre.

Žydrasis stebuklas

Rytinėje miesto dalyje virš Elbės iškilęs kybantis tiltas nudaţytas mėlynai, todėl vadinamas Žydruoju stebuklu. Šio tilto ilgis yra 141,5 m. Juo galima patekti į Loschwitzą, tarp kalvų pasislėpusią vaizdingą gyvenvietę, kur nemaža dailių vilų ir nedidelių rūmų iš XIX a.

Saksonijos Šveicarijos turistinio kelio ilgis – 41 km.

Saksonijos Šveicarija – nuostabios gamtos kampelis aplink į Lužicos kalnus įsigraužusį Elbės slėnį. Čia gausu keistų, nepaprastų uolų ir keletas didelių pilių. Šį kraštą geriausia tyrinėti pėsčiomis, nes kai kurios vietos automobiliu nepasiekiamos. Puikiu kraštovaizdžiu galima grožėtis ir iš valties, plaukiant Elbės upe. Galima davaţiuoti iki Bad Shandau, iš čia mažu geležinkeliu nuvažiuoti iki nuostabaus Lichtenheinerio krioklio, o toliau iki Barbarinų uolų nueiti pėsčiomis.Saksonijos Šveicarijos kelyje sustojimai būtų: Grossedlico parkas, Pirna, Konigsteino tvirtovė, Liliensteino uola ( į ją kopti reikia pėsčiomis), Hohnsteino pilis, Bad Schandau minerealinių vadenų kurortas, Bastei kalnai salos, Stolpenas. Grossedlicas – didžiulis barokinis 1719 m. įveistas parkas su gėlynais ir skulptūrų gausa šiandiena nepalieka abejingo nė vieno lankytojo.
Pirna – vienas įdomiausių lankytinų objektų virš senamiesčio stūksanti XVII a. Sonnensteino pilis.
10 km nuo Pirnos yra vaizdinga Weesensteino pilis. Dabar čia įkurtas muziejus.
Konigsteino tvirtovė – ši galinga tvirtovė pastatyta antroje XVII a. pusėje, kur anksčiau stovėjo viduramţių pilis. Iš jos atsiveria nuostabūs vaizdai. Liliensteinas – aukšta uola, į kurią kopiama pėsčiomis, tačiau nuo jos atsiveria nepakartojama panorama į Konigsteino tvirtovę.
Hohnsteino pilis – sienos juosia viduramţių pastatą, kuriame muziejus ir vieni didţiausių Vokietijoje jaunimo nakvynės namai.
Bad Schandau – mažas mineralinių vandenų kurortas. Mažas geležinkelis Kirnitzschtalbahn nuveš jus iki nuostabaus Lichtenheinerio krioklio.
Bastei – šį bastioną sudaro vadinamieji kalnai salos – aukštos ir stačios uolos. Nuo jų, sujungtų pėsčiųjų tiltais, atsiveria nuostabūs vaizdai.
Stolpenas – šioje uoloje , stūksančioje tvirtovėjė buvo įkalinta 35 metų Augusto II Stipriojo meiluţė grafienė Cosel.

Pakeliui  rekomenduotina aplankyti Kulmbacho miestelį , garsėjantį alaus daryklomis, bei aplankyti miestelyje esančią Plasenburgo tvirtovę. Tęsiant kelionę toliau būtinai siūlau užsukti į Sanspareilio parką, kuriame rasite 80 vietų Felsentheatrą, kuris yra įrengtas urve. Atvykstate į Bambergą, miestelį kaip ir senovės Roma įsikūrusį ant septynių kalvų. Bambergas didžiuojasi puikiu senamiesčiu, kurį supa Regnitzo upės atšakos. Miestas garsėja ne tik ypatingais meno lobiais, bet ir nuostabiu alumi.

Kulmbach miestelis garsėja alaus daryklomis ir kasmet liepą bei rugpjūtį vykstančia alaus švente. Miestelio rotušė didžiuojasi nuostabiu 1752 m. rokokiniu fasadu. Iš čia galite nueiti iki kalvos ir apžiūrėti Plassenburgo tvirtovę. Šis milžiniškas pastatas iškilo 1560 – 1570 m. Perlu jo karūnoje galima pavadinti arkadomis apjuostą renesansinį uždarą kiemelį – Schoner Hof. Pilyje eksponuojama didele ( paie 30 000 ) alavinių figūrėlių kolekcija.

Apie 25 km nuo Bayreutho Snsparelio parke, netoli Hollfeldo yra Felsentheater – urve įrengtas neįprastas 80 vietų teatras.

Bambergo žavesys neatskiriamai susijęs su turtinga istorija: tai buvo žymiausio miesto augintinio Heinricho II valdomos Šventosios Romos imperijos sostinė. Miestas yra lyg brangakmenių dėžutė, kurioje galima rasti visų periodų architektūros paminklus. Tai statiškas muziejus, kurima gyvybingumo suteikia istorija, antikvariatai ir devynios alaus daryklos. Bambergas dar vadinamas alaus mėgėjų rojumi, nes gamina daugiau nei 30 rūšių alaus, o vienas iš jų ( dūmų kvapo Rauchbier) pradėtas varyti dar 1536 m.  Net Miunchenas negali jam prilygti.

Regnico upės salelėje stovinti neįtikėtinai įspųdinga rotušė yra viena iš labiausiai fotografuojamų Europoje: pusiau medinė, freskomis išpuoštomis sienomis.

Mažoji Venecija

Tai dailių žvejų namelių su žydinčiomis pelargonijomis kvartalas, pavadintas Mažaja Venecija.

Romantiškasis kelias: Bambergas – Viurcburgas – Fussenas.

Išvykstate į Viurcburgą nuo kurio pradėsite kelionę romantiškuoju keliu. Kelionė iki Viurcburgo yra apie 100 km. Skirkite laiko ir apžiūrėkite Viurcburgo miestelyje esančią barokinę pilį kunigaikščių rezidenciją.  Kai kopsite į pilį didžiausias šalyje sklaiutiniais laiptais , nė sekundės nesuabejosite, kad esate viename iš  monumentaliausių Europos pastatų. Romantiškasis kelias nuo Viurcbergo tęsiasi apie 290 km. Į pietus link Fiusseno. Taip jis pavadintas  ne dėl peizažo ypatumų, o daugybės pakeliui pravažiuojamų  viduramžių pilių, kaimų ir miestelių. Užsukite į Nerdlingeną, kur išvysite rokoko architektūros paminklą – Wieskirche, kuri vieniša stūkso plačiame Alpių slėnyje. Taip pat jūsų kelyje  laukia išprotėjusio karaliaus Liudviko pilys Hohenvangau ir Noišvangau.

Viurcburgas:Senasis Maino tiltas – 1473 -1543 m. pastatytas gražus tiltas jungia senamiestį ir Marienburgo tvirtovę. Tai seniausias tiltas per Maino upę.

Marienbergo tvirtovė – virš miesto senos keltų tvirtovės iškilusi Marienburgo tvirtovė. 707 m. čia pastatyta bažnyčia, o 1201 m. baigta statyti tvirtovė, iki 1719 m. buvusi princų vyskūpų rezidencija.

Barokinė pilis – kunigaikščių rezidencija.

Pilis iškilo didelių investicijų ir  architekto Balthasaro Neumanno  genialumo dėka. 1720 m. tvirtovė buvo perleista galinagma ir malonumus dievinančiam kunigaikščiui vyskupui, kuris nematė didelio prieštaravimo tarp religinės tarnystės ir skandalingo puikavimosi ir pavertė šiuos rūmus savo namais. Iš Venecijos pakviestas Giovanni Tiepolo išpuošė rūmų lubas spalvotomis freskomis. Didingame Sosto kambaryje menininkas pranoko pats save, sukurdamas gracingą, prabanga trykštančią magišką erdvę.

Fussenas

Aukštai virš miesto ant uolų stūkso Aygsburgo princų – vyskupų rūmai. Juos statyti 1291 m. pradėjo Bavarijos princas Liudvikas II Žiaurusis, o 1490 – 1503 m. darbus tęsė Augsburgo vyskupai. Gyvenamieji rūmų pastatai rikiuojasi aplink vidinį kiemą. Sienas puošia optinės iliuzijos durys ir langų rėmai.Pilies papėdėje yra buvęs benediktinų vienuolynas, pastatytas IX a. Vienintelė išlikusi vienuolyno dalis – X a. pabaigos kripta su sienų tapybos fragmentais.
Bodeno ežeras dar vadinamas „ Švabų ežeru“. Piečiausiame Vokietijos regione vandens telkinį  tenka dalytis su Austrija ir Šveicarija.  Jo didybė geriausiai atsiskleidžia žiūrint nuo stačia atbraila vedančio kelio, lygiagretaus su Vokietijai priklausančiu šiauriniu ežero krantu, kuris nusagstytas virtine dailių kurortų. Ežero vandenis skrodžia nesuskaičiuojama daugybė keltų, siūlančių įvairiausių eskursijų. Viena įspūdingiausių – Rojaus sala. Čia išlipus į krantą jus pasitiks gėlių kilimas ir egzotinė augalija. Ši kvapi oazė, žadinanti malonius Viduržemio regiono prisiminimus, XIII a. buvo užimta teutonų karalių, kurie 1732 m. saloje pastatė barokinę pilį. 1853 m. Badeno didysis kunigaikštis, 1853 m. tapęs salos savininku, pradėjo iš kelionių gabenti namoretus augalus. Jo provaikaitis ir dabartinis dabartinis pilies vasaros rezidentas grafas lennartas išsaugojo šeimos aistrą botanikai. Drėgnas, beveik tropinis salos klimatas sudaro sąlygas išsikeroti vešliai augalijai: čia priskaičiuojama apie 1000 skirtingų rožių rūsšių.
Konstanca yra didžiausias ir gyvybingiausias paežerės  kurortinis miestas su puikiai išsilaikiusiu autentišku viduramžių senamiesčiu.

Vokietijos Alpių kelias, vienas seniausių ir vaizdingaiusių Europos maršrutų, vingiuoja per Bavarijos Alpes.  380 km nuo Bodeno ežero  pro senovines pilis, originalias smukles ir kalnų kaimelius su įmantriai nudažytais namais vingiuojantis kelias leidžia pamatyti tai, ką Vokietija turi gražiausio.  Puiki pusiaukelės stotelė yra Garnišas, o geriausias Alpių keliono finalas – Konigsse ežeras. Garmišas, 1936 m. Žiemos olimpinių žaidynių miestas, įsikūręs šalia Cugšpicės – aukščiausio Vokietijos kalno. Nesunku pakilti į 2966 m siekiančią jo viršūnę, nuo kurios atsiveria širdį stingdantys vaizdai.  Galima keltis funikulieriumi iš Eibsee, miestelio esančio greta Garmišo.
Alpių kelio finalas Konigsės ežeras. Kadangi ežerą iš visų pusių supa vertikalios Varemano kalnų uolos, pats maloniausias kelias – valtimi. Tylios elektrinės valtys, plukdančios lankytojus  iš miniatiūrinėjė įlankėlėje įsikūrusios Šv. Bartolomėjaus bažnyčios , netrikdo gilios vėsių vandenų ramybės. Bažnyčia iškilo XI a.
Šis žavus į Austrijos teritoriją išsikišęs Vokietijos kampelis su jame tyvuliuojančiu Kionigsės ežeru yra Berchtesgadeno nacionalinio parko pasididžiavimas. Konigsės ežeras tyvuliuoja 600 m virš jūros lygio, užima 5,5 kv.km plotą ir yra 188 m gylio

© Kelionių agentūra „Pasaulio kelionės“. Visos teisės saugomos.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį ir karščiausius pasiūlymus gausite pirmieji! Su įmonės privatumo politika galite susipažinti čia

UŽSISAKYTI

close-link